Šteiner, Kuťák, Bednář, Kafka, Vlček, Všetečka, Petrov, Vrdlovec, Kružík, Patočka, Tomek, Vaňous

Martin Štrba

Tomáš Hamara

PŘÍPRAVA: Baník skvěle dotáhl, nakonec v Edenu padl v prodloužení

Baník v prvním přípravném utkání vyzval Slavii Praha. Pro obě mužstva šlo o první přípravný zápas, jelikož si oba týmy prošly povinnou karanténou kvůli nemoci Covid-19.

V úvodu utkání nejprve nepřesně mimo branku střílel Zeman a podobně si o chvíli později vedl svou tečí Konečný. Ve 12. minutě křižným pasem Petrov ideálně uvolnil Vrdlovce, jenže ten byl vychytán dobrým zásahem brankáře Cichoně. Následně se hra odehrávala převážně ve středním pásmu. V 17. minutě fauloval kolenem Tomek, jenže Sokolov z přesilové hry vytěžil pouze střelu Tůmy do slávistického brankáře. V první třetině tedy žádná branka nepadla.

Začátek druhé třetiny vyšel lépe Sokolovu, kdy David Tůma po tvrdé střele z dorážky netrefil poskakující kotouč do odkryté branky. Následně byl tlak Sokolova znásoben vyloučením Kafky. V přesilové hře se dokázal Marek Švec obtočit kolem obránce, ale jeho střelecký pokus zastavila tyč! Slavia následně neproměnila přesilovou hru 5 na 3. V polovině utkání vystřídal Ondřeje Cichoně v brance Jakub Kašpar. Ve 35. minutě našel Kverka mezi kruhy Jakuba Konečného a ten propálil Michajlova - 0:1. Domácí stačili do přestávky vyrovnat zásluhou Dominika Šteinera. Ten ve 39. minutě po samostatném úniku překonal Kašpara forhendovým blafákem.

Do třetí části vstoupili výrazně lépe domácí, kteří po ráně pod břevno Filipa Kuťáka otočili skóre na 2:1. Sokolovští se urputně snažili vyrovnat, ale střely Rohana, Kropáčka, i pokus Vrány zlikvidoval jistý Michajlov. V 52. minutě přiblížil vítězství svému týmu Filip Kuťák, který zvyšoval už na 3:1. Jenže sokolovští se nevzdali a v 55. minutě snížil na rozdíl jedné branky Marek Švec. To nebylo vše! Ve hře 4 na 4 dokázal v čase 56:20 přesnou střelou pod břevno vyrovnat Jaromír Kverka a muselo se prodlužovat.

V prodloužení měla převahu Slavia. Na Kašparovi si nejprve vylámal zuby Kružík, poté zahodil svou šanci na hattrick Kuťák. V poslední možné chvíli vstřelil rozhodující branku červenobílých Daniel Kružík a domácí tak nakonec vyhráli 4:3.

Další dvě utkání odehraje Baník na svém ledě, v pondělí 17. srpna od 18 hodin proti týmu SHC Klatovy, ve čtvrtek přijde na řadu odveta proti Slavii Praha od 17:30.