Hosnedl (Kovařík)

Šesták, Havlůj "C", Urbánek, M. Havlík, D. Havlík, Hoffmann

Mical, Šimeček, Drašar, Stříbrný, Kýhos "A", Smolka, Bakrlík, Procházka, Písařík, Dohnal, Řehoř, Böhm, Svoboda

Baník v prvním zápase sezony porazil Most

Baníkovci s omlazenou sestavou porazili Most jednoznačně 4:0 a vykročili tak do nové sezony vítězstvím. Svůj debut v sokolovské brance ozdobil čistým kontem Adam Beran a hattrick nastřílel útočník s číslem 96 David Novotný.

První závar před domácí brankou byl ve druhé minutě, kdy musel Adam Beran předvést své brankařské umění proti střele mosteckých od modré čáry a následné dorážky. V páté minutě mohl otevřít skóre hostující Procházka, na kterého po křižné přihrávce zívala prázdná branka, ale Beran se robinzonádou dokázal na poslední chvíli přesunout k druhé tyči a zabránit jasnému gólu. Do první větší šance Baníku se dostal junior Josef Blecha, ale hostujícího brankaře ani nadvakrát nepřekonal. V 7. minutě dostali domácí možnost přesilové hry, ve které si dokázali vytvořit několik dobrých šancí, ale brankař Hosnedl byl pozorný. Po faulu domácího Proška se hrálo 4 na 4 a v této herní situaci si do zakončení vybruslil od pravého mantinelu Jiskra, který si roztáhl brankaře, ale nedokázal puk dostat do branky. Největší šanci mosteckých měl v přesilové hře Drašar, který byl úplně sám na pravém kruhu, ze kterého trefil rameno Berana. Ve 12. minutě Prošek dostal krásnou přihrávka před polo odkrytou branku, jenže střelou z první zamířil jen do Hosnedlovo levého betonu. Baníkovci byli po polovině první třetiny lepším týmem a další velkou šanci měl opět Prošek, který zkusil po průniku od levého mantinelu překvapit mosteckého brankaře mezi betony, ale ten je včas sklapl k sobě. V čase 16:52 dostal Baník do vedení Adam Křemen, který obral o puk rozehrávajícího obránce, dostal se za něj a zasunul puk za bezmocného Hosnedla – 1:0. V poslední minutě prvního dějství mohl vyrovnat Mical, ale Beran předvedl, jak rychlou má lapačku.

Na startu druhé třetiny bylo vidět hodně nepřesností a až v její třetí minutě se zkusil individuálně prosadit domácí Pořízek, který si prohodil obránce, dostal se do zakončení, které ale skončilo na betonech Hosnedla. Domácí o chvilku později dostali po faulu Kýhose možnost přesilové hry, kterou v čase 25:39 využil David Novotný – 2:0. Hosté výrazněji zahrozili až ve 28. minutě, kdy se ke střele mezi kruhy dostal opět aktivní Mical, ale ten si znovu vylámal zuby na Beranovi. Ve 33. minutě měl obrovskou šanci na vstřelení druhé branky v zápase Křemen, který zůstal úplně volný před brankou, v klidu si zpracoval puk, ale jeho střela nakonec skončila jen v lapačce Hosnedla. Ve 36. minutě o sobě dal vědět třetí útok Baníku složený z juniorů, který se dostal do rychlého přečíslení, které zkusil vyřešit překvapivou střelou po ledě Blecha, jenže nenašel mezírku mezi betony hostujícího brankaře. Dvacet vteřin před koncem druhé třetiny byl dvakrát faulovaný v samostatném úniku Prošek a rozhodčí nařídil trestné střílení, které ale sám faulovaný hráč neproměnil. Baník si tak alespoň přenesl přesilovou hru na začátek poslední třetiny.

Baníku se pokračující početní výhodu nepodařilo využít a po ní to byl hostující tým, který si vytvořil několik střeleckých příležitostí, které ale skončili na výstroji s jistotou chytajícího Adama Berana. Tlak Mostu přerušil svým faulem ve 45. minutě Hoffmann a nabídl svěřencům Martina Štrby další přesilovku, která ale domácímu týmu vůbec nevyšla. Stejný hráč obdržel trest i o pár minut později, čehož v čase 50:15 využil svou druhou brankou v zápase David Novotný a zvýšil náskok Baníku na 3:0. Další faul hostí potrestal v čase 54:36 po krásné kombinaci střelou z pravého kruhu David Novotný, který tak zkompletoval hattrick! Do konce základní hrací doby se kromě malé roztržky před hostující brankou nic nestalo a baníkovci si dokráčeli pro první letošní výhru.