1.5. 2020 | A-tým | Tomáš Bachratý, Anna Veselá
Trenér, osm nových jmen a spolupráce s extraligovými kluby

Prvního května je datum, na které se těší většina fanoušků, protože kluby mohou představit své nové posily. A my vám s radostí představujeme úlovky Baníku a vítáme je v sokolí rodině.

TRENÉR

V příští sezoně povede Baník trenér Tomáš Hamara, který v minulém ročníku působil na lavičce Trhačů z Kadaně. V Baníku bude zastávat funkci trenéra a sportovního manažera.

NOVÁ JMÉNA

Nováčky ve žlutočerném dresu budou obránci František KlejnaJan PohlDenis Zeman. Do útočných řad se připojí Vojtěch Kropáček, David Tůma a nejlepší střelec minulé sezony Chance ligy Martin Kadlec!

Nové smlouvy s klubem podepsali Jaromír KverkaAdam Rulík, kteří si tak prodlouží své působení v Sokolově.

ODCHODY

Baník opouští Matěj Zadražil, jehož novou štací bude HC Dukla Jihlava. Tímto Matějovi děkujeme za odvedené služby a přejeme hodně štěstí v jeho dalším působišti.

REALIZAČNÍ TÝM

Asistentem trenéra pro příští sezonu zůstává Petr Holejšovský. Žádné změny nenastanou ani na pozici videokouče a trenéra brankářů, kterým je i nadále Lukáš Mensator. V nové roli se představí David Fečo, který přijal nabídku klubu stát se kustodem A-týmu.

SPOLUPRÁCE S EXTRALIGOVÝMI TÝMY

Zájem extraligových klubů o spolupráci s týmy z nižší soutěže přetrvává a roste. V následující sezoně bude nadále pokračovat spolupráce s HC Energie Karlovy Vary. Kmenoví hráči Energie jako Jaromír Kverka, Adam Rulík, Marek Švec a Jakub Vrána se stali rozdílovými subjekty v Baníku. Nově k nim jistě přibude mladičký reprezentant František Klejna.

S příchodem nového trenéra A-týmu a zároveň sportovního manažera Tomáše Hamary navázal klub užší spolupráci s dalším extraligovým týmem, kterým je HC Sparta Praha.

„Zájem extraligových klubů o spolupráci je vizitkou, že práce prováděná v Sokolově, je prováděná dobře a kvalitně. Jsme velmi rádi, že budeme pokračovat v kooperaci s Karlovými Vary a velmi kvitujeme spolupráci se Spartou. Samozřejmě nevylučujeme ani možnou spolupráci s jinými extraligovými celky, jak tomu bylo v minulé sezoně v případě Mladé Boleslavi“ říká prezident klubu Václav Dobřemysl.

Rozhovor s trenérem zveřejníme odpoledne a v podvečer se můžete těšit na Martina Kadlece. Představení dalších hráčů a jejich první dojmy budou na webu k dispozici v následujících dnech.

Hlásíme, že roušky jsou od dnešního dne k dispozici v květinářství Fanfán tulipán (K.H.Borovského 406, Sokolov, 356 01). Cena je 199 Kč,
Takové zprávy se neříkají snadno... V sobotu podlehl vážným zraněním z května letošního roku primář ortopedie karlovarské nemocnice pan Miroslav Švec, který se vždy také výborně postaral i o hráče Baníku. Klub HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. Odpočívejte v pokoji, pane doktore!
Více info ZDE.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!

.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
...najdete ZDE.
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.