3.7. 2020 | Pomáháme | Anna Veselá
Drak na ústupu! Standa se zotavuje po transplantaci

Malý sokolovský hokejista Standa, bojující s Drakem, za kterým se skrývá zákeřná leukémie, se zotavuje po úspěšné transplantaci kostní dřeně.

Zdravíme z Motola. Dneska je to 16. den od transplantace. Nebudu lhát, Standa si tu prošel opravdu peklem. Myslím, že do detailů nemá cenu zacházet, ale zvládal to s grácií. Je to strašný držák a já musím říct, že i přesto, že má stále ještě bolesti, konečně začíná jist a pít.

16. den a můžeme slavit... dřeň se chytila. Dneska mu do hnízda přiletěla první vlaštovka. 0,1 leuko. Konečně jsem si mohla dát svůj oslavný taneček. Konečně jsem viděla, jak si Standa oddychl. Vše jde podle plánu. Za týden bychom se měli dostat z tohohle pekla na normální oddělení a potom už konečně domů.

Vím, že budete všichni sdílet radost s námi, protože stojíte po našem boku od samého začátku a nikdy vám to nezapomeneme. Stále mám husí kůži, když si vzpomenu na zápas pro Standu. Nejde ani poděkovat za to, co jste pro nás všichni udělali. Mohu si jen vážit toho, že na světě jsou ještě lidé, kterým není lhostejný osud malého chlapce. Chlapce, který zvládl nejhorší bitvu svého života. Poslední, a ta nikdy není lehká. Teď můžu s klidem říct, že Drak mele z posledního a již brzy bude poražen. S následky z boje se budeme ještě dlouho vzpamatovávat, ale my to zvládneme. Máme totiž vás. Lidi, kteří na nás myslí a přejdou nám, a hlavně synovi, jen to nejlepší a my tu pozitivní energii cítíme.

Děkuji... Děkuji za celou mou rodinu, za Standu, za vše, co děláte. Za každou myšlenku a za každou zprávu, co mi od vás všech chodí. Nikdy nezapomenu, jak moc jste nám tím vším pomohli a vím, že na světě není tak špatně, když ještě stále existují lidé se srdíčkem.

Tuto zprávu, po které nezůstane jedna tvář suchá, poslala Stáníkova maminka Nikola Francová z Motolské nemocnice.

Celý Baník přeje Stáníkovi, aby se co nejrychleji zotavil a vrátil se tam, kde to má rád. Do svého rodného města a hlavně za námi na zimák.

Těšíme se na tebe, Stando!

Stánikovo cestu si můžete připomenout v předchozích článcích:

ZÁPAS PRO STANDU. SPOLEČNĚ DRAKA PORAZÍME…
POZDRAV OD STANDY Z NEMOCNICE!

Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.