3.7. 2020 | Pomáháme | Anna Veselá
Drak na ústupu! Standa se zotavuje po transplantaci

Malý sokolovský hokejista Standa, bojující s Drakem, za kterým se skrývá zákeřná leukémie, se zotavuje po úspěšné transplantaci kostní dřeně.

Zdravíme z Motola. Dneska je to 16. den od transplantace. Nebudu lhát, Standa si tu prošel opravdu peklem. Myslím, že do detailů nemá cenu zacházet, ale zvládal to s grácií. Je to strašný držák a já musím říct, že i přesto, že má stále ještě bolesti, konečně začíná jist a pít.

16. den a můžeme slavit... dřeň se chytila. Dneska mu do hnízda přiletěla první vlaštovka. 0,1 leuko. Konečně jsem si mohla dát svůj oslavný taneček. Konečně jsem viděla, jak si Standa oddychl. Vše jde podle plánu. Za týden bychom se měli dostat z tohohle pekla na normální oddělení a potom už konečně domů.

Vím, že budete všichni sdílet radost s námi, protože stojíte po našem boku od samého začátku a nikdy vám to nezapomeneme. Stále mám husí kůži, když si vzpomenu na zápas pro Standu. Nejde ani poděkovat za to, co jste pro nás všichni udělali. Mohu si jen vážit toho, že na světě jsou ještě lidé, kterým není lhostejný osud malého chlapce. Chlapce, který zvládl nejhorší bitvu svého života. Poslední, a ta nikdy není lehká. Teď můžu s klidem říct, že Drak mele z posledního a již brzy bude poražen. S následky z boje se budeme ještě dlouho vzpamatovávat, ale my to zvládneme. Máme totiž vás. Lidi, kteří na nás myslí a přejdou nám, a hlavně synovi, jen to nejlepší a my tu pozitivní energii cítíme.

Děkuji... Děkuji za celou mou rodinu, za Standu, za vše, co děláte. Za každou myšlenku a za každou zprávu, co mi od vás všech chodí. Nikdy nezapomenu, jak moc jste nám tím vším pomohli a vím, že na světě není tak špatně, když ještě stále existují lidé se srdíčkem.

Tuto zprávu, po které nezůstane jedna tvář suchá, poslala Stáníkova maminka Nikola Francová z Motolské nemocnice.

Celý Baník přeje Stáníkovi, aby se co nejrychleji zotavil a vrátil se tam, kde to má rád. Do svého rodného města a hlavně za námi na zimák.

Těšíme se na tebe, Stando!

Stánikovo cestu si můžete připomenout v předchozích článcích:

ZÁPAS PRO STANDU. SPOLEČNĚ DRAKA PORAZÍME…
POZDRAV OD STANDY Z NEMOCNICE!

Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.