26.3. 2020 | Pomáháme | Kamila Ströerová
Pozdrav od Standy z nemocnice!

Poslední domácí zápas letošní sezony, který Baník odehrál s Trhači z Kadaně, se nesl v charitativním duchu. Hlavním hrdinou celého podvečera byl malý Standa, který bojuje s drakem ve formě leukémie. Výtěžek ze vstupného spolu s příspěvkem hráčů a partnerů klubu činil 65 525 Kč. Tím podpora malého hokejisty nekončí. Stále běží aukce dresů z letošního ročníku.

"29. 3. to budou přesně dva měsíce, co můj syn Standa bojuje s Drakem a celá jeho rodina s ním. Stojíme po jeho boku jako jeho armáda, která ho nikdy nenechá padnout a vy všichni s námi.
Za tu dobu má Standulka skoro ukončený druhý protokol. Musím přiznat, že má jen minimální vedlejší účinky. Kromě bolestí zad, nožiček, hlavy a nevolností. Je více unavený, ale to se dalo čekat. Ve středu má první propustku domů. Už teď se na to moc těšíme. Rodina nám chybí. Přibližně za sedm týdnů ho čeká převoz do Prahy a následná transplantace kostní dřeně. Nikdo z nás nevíme, co máme očekávat, ale jedním jsme si jisti všichni. Až tohle všechno skončí a Standa bude mít nové buňky, už nás čeká jen lepší budoucnost.
Dárcem kostní dřeně je jeho starší sestra Karolínka. Moje dcera je mistryně světa v kumite a proto vím, že ona mu tenhle boj pomůže vyhrát úplně nejvíc. Bude to nový život přímo do žíly.
Touto cestou bych také chtěla poděkovat všem, co nám pomohli. Hokejistům HC Baník Sokolov, paní starostce města Sokolov, panu Klimešovi, slečně Veselé z Baníku, všem dárcům, paní třídní učitelce Plavcové, paní ředitelce ZŠ Pionýrů a všem dalším, kterým není náš osud lhostejný a kteří na nás v této nelehké době myslí. Všem těmto lidem bych chtěla také vzkázat, že se máme vzhledem okolnostem dobře a Standa je připraven na největší boj ve svém životě.
Děkujeme za podporu, protože díky ní víme, že SPOLEČNĚ DRAKA PORAZÍME JEDNOU PROVŽDY!"

S pozdravem za celou mou rodinu
Nikola Francová

Pokud byste chtěli malého hokejistu podpořit v boji se zákeřnou nemocí, nemusíte váhat. Vydražte si dres svého oblíbeného hráče, celý výtěžek bude věnován rodině Francových!
Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.