26.3. 2020 | Pomáháme | Kamila Ströerová
Pozdrav od Standy z nemocnice!

Poslední domácí zápas letošní sezony, který Baník odehrál s Trhači z Kadaně, se nesl v charitativním duchu. Hlavním hrdinou celého podvečera byl malý Standa, který bojuje s drakem ve formě leukémie. Výtěžek ze vstupného spolu s příspěvkem hráčů a partnerů klubu činil 65 525 Kč. Tím podpora malého hokejisty nekončí. Stále běží aukce dresů z letošního ročníku.

"29. 3. to budou přesně dva měsíce, co můj syn Standa bojuje s Drakem a celá jeho rodina s ním. Stojíme po jeho boku jako jeho armáda, která ho nikdy nenechá padnout a vy všichni s námi.
Za tu dobu má Standulka skoro ukončený druhý protokol. Musím přiznat, že má jen minimální vedlejší účinky. Kromě bolestí zad, nožiček, hlavy a nevolností. Je více unavený, ale to se dalo čekat. Ve středu má první propustku domů. Už teď se na to moc těšíme. Rodina nám chybí. Přibližně za sedm týdnů ho čeká převoz do Prahy a následná transplantace kostní dřeně. Nikdo z nás nevíme, co máme očekávat, ale jedním jsme si jisti všichni. Až tohle všechno skončí a Standa bude mít nové buňky, už nás čeká jen lepší budoucnost.
Dárcem kostní dřeně je jeho starší sestra Karolínka. Moje dcera je mistryně světa v kumite a proto vím, že ona mu tenhle boj pomůže vyhrát úplně nejvíc. Bude to nový život přímo do žíly.
Touto cestou bych také chtěla poděkovat všem, co nám pomohli. Hokejistům HC Baník Sokolov, paní starostce města Sokolov, panu Klimešovi, slečně Veselé z Baníku, všem dárcům, paní třídní učitelce Plavcové, paní ředitelce ZŠ Pionýrů a všem dalším, kterým není náš osud lhostejný a kteří na nás v této nelehké době myslí. Všem těmto lidem bych chtěla také vzkázat, že se máme vzhledem okolnostem dobře a Standa je připraven na největší boj ve svém životě.
Děkujeme za podporu, protože díky ní víme, že SPOLEČNĚ DRAKA PORAZÍME JEDNOU PROVŽDY!"

S pozdravem za celou mou rodinu
Nikola Francová

Pokud byste chtěli malého hokejistu podpořit v boji se zákeřnou nemocí, nemusíte váhat. Vydražte si dres svého oblíbeného hráče, celý výtěžek bude věnován rodině Francových!
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.