17.5. 2020 | Pomáháme | Tomáš Stehlík
Malý Standa se chystá na transplantaci

Malý sokolovský hokejista Standa, o jehož bitvě s drakem, za kterým se skrývá zákeřná leukémie, jsme vás už dříve několikrát informovali, čeká na transplantaci kostní dřeně.

„Zdravím! Tak už jsme v Praze. Stáníkovi se tu moc líbí. Zatím se připravujeme na transplantaci. Standa to zvládá skvěle. Vše je tu pro něj jako ráj. Moc mu chutná. Když bude vše, jak má být, a nebude mít špatné výsledky, dostaneme se ještě před transplantací domů. Zatím jsme na hematoonkologii, takže tu mohu být s ním i přes noc.

Sestřičky i doktorky jsou moc hodné a milé. Stáníka baví cvičení s rehabilitační sestrou, která ho moc chválí a říká, že jde vidět, že je to sportovec. Prý mu to cvičení pomůže i do budoucna v hokeji.

Všechny vás zdravíme a posíláme foto, abyste viděli, že mu hokej moc chybí!“

Tuto zprávu nám poslala Standova maminka z Motolské nemocnice. Celý klub přeje Stáníkovi mnoho sil do další bitvy. Nikdo z nás nepochybuje, že bude vítězná. Další dobrou zprávou je, že už jsou vyřízeny všechny formality a v nejbližší době pošleme rodině Francových první část výtěžku z utkání proti Kadani a z dražby dresů ve výši 65 525 Kč.

Stánikovo cestu si můžete připomenout v předchozích článcích.

ZÁPAS PRO STANDU. SPOLEČNĚ DRAKA PORAZÍME…

Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.