17.5. 2020 | Pomáháme | Tomáš Stehlík
Malý Standa se chystá na transplantaci

Malý sokolovský hokejista Standa, o jehož bitvě s drakem, za kterým se skrývá zákeřná leukémie, jsme vás už dříve několikrát informovali, čeká na transplantaci kostní dřeně.

„Zdravím! Tak už jsme v Praze. Stáníkovi se tu moc líbí. Zatím se připravujeme na transplantaci. Standa to zvládá skvěle. Vše je tu pro něj jako ráj. Moc mu chutná. Když bude vše, jak má být, a nebude mít špatné výsledky, dostaneme se ještě před transplantací domů. Zatím jsme na hematoonkologii, takže tu mohu být s ním i přes noc.

Sestřičky i doktorky jsou moc hodné a milé. Stáníka baví cvičení s rehabilitační sestrou, která ho moc chválí a říká, že jde vidět, že je to sportovec. Prý mu to cvičení pomůže i do budoucna v hokeji.

Všechny vás zdravíme a posíláme foto, abyste viděli, že mu hokej moc chybí!“

Tuto zprávu nám poslala Standova maminka z Motolské nemocnice. Celý klub přeje Stáníkovi mnoho sil do další bitvy. Nikdo z nás nepochybuje, že bude vítězná. Další dobrou zprávou je, že už jsou vyřízeny všechny formality a v nejbližší době pošleme rodině Francových první část výtěžku z utkání proti Kadani a z dražby dresů ve výši 65 525 Kč.

Stánikovo cestu si můžete připomenout v předchozích článcích.

ZÁPAS PRO STANDU. SPOLEČNĚ DRAKA PORAZÍME…

Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.