8.7. 2020 | A-tým | Tomáš Bachratý
Trenér A-týmu Tomáš Hamara hodnotí suchou část letní přípravy

A-tým uzavřel fyzickými testy a jednodenními rafty suchou část letní přípravy. Hodnocení se ujal trenér a sportovní manažer Tomáš Hamara.

Trenére, jak jste spokojen s průběhem suché přípravy?

Jsem maximálně spokojen, vše probíhalo podle plánu. Hráči odváděli výbornou práci, přistoupili k tréninkům zodpovědně. Během letní přípravy jsme absolvovali 4 denní soustředění na Božím Daru. Příjemným zpestřením bylo fotbalové utkání s Dolním Rychnovem. Letní přípravu jsme ukončili jednodenními rafty. Jsem rád, že soustředění se zúčastnil celý tým, hráči měli možnost se navzájem dobře poznat a stmelit kolektiv.

Přišel jste do nového týmu a poznal nové hráče. Překvapil Vás někdo?

Musím pochválit celý tým za jeho pracovitost a přístup k tréninkům. Věřím, že takto budeme pokračovat i na ledě.

Poslední částí přípravy byly fyzické testy. Splnili hráči Vaše očekávání?

Testy a jejich výsledky ukázaly poctivost hráčů během celé letní přípravy, velmi nás to potěšilo.

Na co jste se během suché přípravy nejvíce zaměřili?

Začátek jsme hodně věnovali objemu, později jsme přidali více váhy a dělali cvičení na rychlost.

V další fázi přípravy budete pokračovat na ledě. Kdy začínáte a jaký bude tréninkový plán?

Sejdeme se 20. července, kde po dvou dnech zapracování půjdeme na led. Prvních 10 dní budeme trénovat dvakrát denně na ledě a první přípravné utkání nás čeká 30. července s Mostem. Dále máme v plánu dalších 9 přípravných zápasů.

Jak jste spokojený se současným kádrem? Plánujete ještě nějaké posily?

Základ týmu máme hotový, o dalších 1-2 hráčích rozhodne try-out.

Hráči, kteří jsou na try-outu absolvují celou přípravu na ledě nebo je budete průběžně vyřazovat?

Try-out bude trvat 10 dní a definitivní rozhodnutí padne na samém závěru.

Jak se Vám v Baníku líbí? Překvapil Vás něčím samotný klub a jeho fungování?

V Baníku se mi moc líbí, zatím mám jen pozitivní zkušenosti. Mile mě překvapila profesionální úroveň klubu, kvalitní zázemí, přátelské až rodinné vztahy. Doufám a těším se na podporu fanoušků, se kterými jsem se poprvé setkal na fotbalovém zápase v Dolním Rychnově a věrím, že nás přijdou podpořit také do hlediště.

Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.