8.7. 2020 | A-tým | Tomáš Bachratý
Trenér A-týmu Tomáš Hamara hodnotí suchou část letní přípravy

A-tým uzavřel fyzickými testy a jednodenními rafty suchou část letní přípravy. Hodnocení se ujal trenér a sportovní manažer Tomáš Hamara.

Trenére, jak jste spokojen s průběhem suché přípravy?

Jsem maximálně spokojen, vše probíhalo podle plánu. Hráči odváděli výbornou práci, přistoupili k tréninkům zodpovědně. Během letní přípravy jsme absolvovali 4 denní soustředění na Božím Daru. Příjemným zpestřením bylo fotbalové utkání s Dolním Rychnovem. Letní přípravu jsme ukončili jednodenními rafty. Jsem rád, že soustředění se zúčastnil celý tým, hráči měli možnost se navzájem dobře poznat a stmelit kolektiv.

Přišel jste do nového týmu a poznal nové hráče. Překvapil Vás někdo?

Musím pochválit celý tým za jeho pracovitost a přístup k tréninkům. Věřím, že takto budeme pokračovat i na ledě.

Poslední částí přípravy byly fyzické testy. Splnili hráči Vaše očekávání?

Testy a jejich výsledky ukázaly poctivost hráčů během celé letní přípravy, velmi nás to potěšilo.

Na co jste se během suché přípravy nejvíce zaměřili?

Začátek jsme hodně věnovali objemu, později jsme přidali více váhy a dělali cvičení na rychlost.

V další fázi přípravy budete pokračovat na ledě. Kdy začínáte a jaký bude tréninkový plán?

Sejdeme se 20. července, kde po dvou dnech zapracování půjdeme na led. Prvních 10 dní budeme trénovat dvakrát denně na ledě a první přípravné utkání nás čeká 30. července s Mostem. Dále máme v plánu dalších 9 přípravných zápasů.

Jak jste spokojený se současným kádrem? Plánujete ještě nějaké posily?

Základ týmu máme hotový, o dalších 1-2 hráčích rozhodne try-out.

Hráči, kteří jsou na try-outu absolvují celou přípravu na ledě nebo je budete průběžně vyřazovat?

Try-out bude trvat 10 dní a definitivní rozhodnutí padne na samém závěru.

Jak se Vám v Baníku líbí? Překvapil Vás něčím samotný klub a jeho fungování?

V Baníku se mi moc líbí, zatím mám jen pozitivní zkušenosti. Mile mě překvapila profesionální úroveň klubu, kvalitní zázemí, přátelské až rodinné vztahy. Doufám a těším se na podporu fanoušků, se kterými jsem se poprvé setkal na fotbalovém zápase v Dolním Rychnově a věrím, že nás přijdou podpořit také do hlediště.

Poslední utkání základní skupiny na MS našim juniorům vyšel, Rakousku vstřelili sedm branek a vyhráli jasně 7:0. Ve čtvrtfinále vyzvou v neděli 3. ledna v 1:00 ráno našeho času domácí reprezentaci. Michal Gut vinou lehčího zranění do zápasu s Rakouskem nezasáhl.
Třetí utkání základní skupiny české juniorské reprezentaci nevyšlo, když týmu USA naši mladíci podlehli vysoko 0:7. Michal Gut strávil na ledě jen necelé dvě minuty (3 střídání) v první třetině. Připsal si jednu střelu na branku a prohranou buly.
Michal Gut nastoupil ve třetí formaci s Pavlem Novákem a Adamem Raškou. Strávil na ledě přes 10 minut a připsal si dvě trestné minuty.