19.8. 2020 | A-tým | Tomáš Bachratý, Tomáš Stehlík
Změny v kádru před utkáním se Slavií

Hlavní trenér Tomáš Hamara, podle plánu, po utkání s Klatovy zúžil kádr o několik hráčů, kteří absolvovali dosavadní přípravu tzv. na try out. Ze zkoušky v Energii se naopak vrací útočník Martin Kadlec. Opačným směrem putuje na týdenní zkoušku obránce Jan Pohl.

Ihned po konci karantény se Baník rozloučil s Lukášem Volfem a Patrikem Tůmou. Zápasem s Klatovy skončil try-out několika mladým hráčům, které chce Baník nadále sledovat a nabídl jim možnost nastupovat za partnerský klub druholigového Chebu.

Karlovarská Energie posílá do Baníku sedm hráčů, kteří se pokusí probojovat do A-týmu. "Je to v rámci naší dohody o spolupráci, kterou s Energií máme," vysvětluje sportovní manažer a hlavní trenér A-týmu Tomáš Hamara. Z výběru Martina Pešouta dostanou v Sokolově příležitost Martin Osmík a Otakar Šik. Z karlovarské juniorky pak do Baníku putují obránce David Tureček a útočníci Adam Křemen, Tomáš Křehlík a Vít Jiskra. Všechna tato jména jsou již našim fanouškům známá z minulých sezon. Poslední výměna se týká brankářů - do Energie se vrací Jakub Kašpar, dres Baníku oblékne Patrik Hamrla.

K týmu se po zkoušce v Karlových Varech vrací útočník Martin Kadlec. Podle předem dané dohody mezi partnerskými kluby čeká nyní týdenní zkouška v Energii na Jana Pohla. "Bylo to domluveno dlouho dopředu. Jsou to oba hráči, kteří mohou myslet na extraligu," komentuje Hamara a dodává: "Stejně jako Kadlec, teď i Pohl jde do Varů na týdenní zkoušku, na dva zápasy. Jde o to, aby si ho vyzkoušeli, aby se poznal s týmem. Když bude Energie potřebovat, rychleji se pak zapracuje."

Odchody:

Jakub Kašpar (brankář), Richard Záruba, Patrik Tůma (oba obránci), Lukáš Volf, Michal Fečo, Michael Čejka, Tomáš Rubeš, Miroslav Hradecký, Martin Berčík, Daniel Hafijanič (všichni útočníci)

Příchody:

Patrik Hamrla (brankář), David Tureček (obránce), Martin Osmík, Otakar Šik, Adam Křemen, Tomáš Křehlík, Vít Jiskra (všichni útočníci)

Pořídili jsme deset hráčských setů od značky Bauer, se kterou od této sezóny spolupracujeme. Jedná se o sety pro nejmenší hokejisty, kteří budou chtít začít s hokejem u nás na Baníku. Set obsahuje hráčskou vestu, chrániče loktů, chrániče holení, rukavice a kalhoty. Aby byla výstroj kompletní, bylo opatřeno deset párů bruslí a deset černých helem s košíkem.

Brankář Oldřich Cichoň a útočníci Michal Gut s Jakubem Konečným se od 4. do 8. listopadu připravovali na Zimním stadionu v Litoměřicích na kempu reprezentace kategorie U20. Tu čeká v prosinci MS v kanadských městech Edmontonu a Red Deer.

Hlásíme, že roušky jsou od dnešního dne k dispozici v květinářství Fanfán tulipán (K.H.Borovského 406, Sokolov, 356 01). Cena je 199 Kč,
Takové zprávy se neříkají snadno... V sobotu podlehl vážným zraněním z května letošního roku primář ortopedie karlovarské nemocnice pan Miroslav Švec, který se vždy také výborně postaral i o hráče Baníku. Klub HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. Odpočívejte v pokoji, pane doktore!
Více info ZDE.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!

.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.