19.8. 2020 | A-tým | Tomáš Bachratý, Tomáš Stehlík
Změny v kádru před utkáním se Slavií

Hlavní trenér Tomáš Hamara, podle plánu, po utkání s Klatovy zúžil kádr o několik hráčů, kteří absolvovali dosavadní přípravu tzv. na try out. Ze zkoušky v Energii se naopak vrací útočník Martin Kadlec. Opačným směrem putuje na týdenní zkoušku obránce Jan Pohl.

Ihned po konci karantény se Baník rozloučil s Lukášem Volfem a Patrikem Tůmou. Zápasem s Klatovy skončil try-out několika mladým hráčům, které chce Baník nadále sledovat a nabídl jim možnost nastupovat za partnerský klub druholigového Chebu.

Karlovarská Energie posílá do Baníku sedm hráčů, kteří se pokusí probojovat do A-týmu. "Je to v rámci naší dohody o spolupráci, kterou s Energií máme," vysvětluje sportovní manažer a hlavní trenér A-týmu Tomáš Hamara. Z výběru Martina Pešouta dostanou v Sokolově příležitost Martin Osmík a Otakar Šik. Z karlovarské juniorky pak do Baníku putují obránce David Tureček a útočníci Adam Křemen, Tomáš Křehlík a Vít Jiskra. Všechna tato jména jsou již našim fanouškům známá z minulých sezon. Poslední výměna se týká brankářů - do Energie se vrací Jakub Kašpar, dres Baníku oblékne Patrik Hamrla.

K týmu se po zkoušce v Karlových Varech vrací útočník Martin Kadlec. Podle předem dané dohody mezi partnerskými kluby čeká nyní týdenní zkouška v Energii na Jana Pohla. "Bylo to domluveno dlouho dopředu. Jsou to oba hráči, kteří mohou myslet na extraligu," komentuje Hamara a dodává: "Stejně jako Kadlec, teď i Pohl jde do Varů na týdenní zkoušku, na dva zápasy. Jde o to, aby si ho vyzkoušeli, aby se poznal s týmem. Když bude Energie potřebovat, rychleji se pak zapracuje."

Odchody:

Jakub Kašpar (brankář), Richard Záruba, Patrik Tůma (oba obránci), Lukáš Volf, Michal Fečo, Michael Čejka, Tomáš Rubeš, Miroslav Hradecký, Martin Berčík, Daniel Hafijanič (všichni útočníci)

Příchody:

Patrik Hamrla (brankář), David Tureček (obránce), Martin Osmík, Otakar Šik, Adam Křemen, Tomáš Křehlík, Vít Jiskra (všichni útočníci)