13.9. 2020 | Základna | Tomáš Stehlík
Baník uspořádal úspěšný nábor

Novým nadějím sokolovského hokeje patřilo v neděli 13. září dopoledne na zimním stadionu v Sokolově. Dorazilo 10 dětí, které si chtěly vyzkoušet lední hokej. O všechny účastníky se starali trenéři mládeže v čele s Ivanem Říhou.

Náborový den na Baníku Sokolov je každý rok příležitostí přilákat ke sportu a konkrétně k hokeji co nejvíce malých dětí. Zájemci mají možnost si hokej na zimním stadionu rovnou také vyzkoušet. Letos dorazilo deset nových nadějí.

Na začátku si účastníci náboru se svým doprovodem vyslechli krátkou prezentaci o našem klubu a o fungování našich nejmenších hokejistů. Následoval přesun do šatny, kde si děti zapůjčily výstroj a oblékly se, aby mohly vyjet na led. Většina dětí si ledovou plochu vyzkoušelo úplně poprvé. To však nebránilo tomu, aby si dětičky vyzkoušely různé aktivity, například střelbu na branku, postavení hradu nebo skládání puků podle barev. Nechybělo ani oblíbené svezení na bráně.

Téměř všichni, kteří dorazili, slíbili účast na úterním tréninku. „Nábor hodnotíme velice úspěšným,“ usmíval se po akci Ivan Říha. Další možností, jak se dostat k hokeji, bude celorepubliková náborová akce „Pojď hrát hokej“, která se bude konat v listopadu a o které vás budeme včas informovat.