14.12. 2020 | Mládež | Tomáš Bouda
Základna má za sebou svůj Winter classic game

Jako borci v NHL. Tak se museli v neděli 13.12. cítit naši nejmenší hokejisté, kteří odehráli navzdory vládním nařízením utkání proti Stadionu Cheb.

Ne. Baník, ani Stadion, žádné nařízení neporušili. Oba kluby, konkrétně ročníky 2013, 2014 a dokonce i 2015, se totiž utkaly pod širým nebem na chebské vedlejší ledové ploše. A ani o podporu svých fanoušků hráči základny nepřišli. Do areálu sice nikdo z diváků nemohl, ale vzhledem k umístění kluziště mohli rodiče a ostatní fanoušci sledovat utkání za plotem. A podporu měly oba kluby více než mohutnou. Také za ní po skončení zápasů jako správní hokejisté poděkovali.

Na ledě se pak strhly pravé hokejové bitvy. Sice v nich nešlo ani tak o výsledek, ale to nic nezměnilo na tom, že malí hokejisté s pořádnou dávkou urputnosti bojovali o každý centimetr na ledě. Do hry se zapojili všichni hráči a nadšení dětí bylo obrovské. Vždyť na tyto zápasy hokejisté obou klubů čekali tak dlouho. Hráči základny se nemohli již dočkat samotných tréninků na ledě. A nyní byl pro ně zápas skutečným zážitkem, zvláště pak, když ho absolvovali ve venkovním prostředí.

HC Baník Sokolov tímto děkuje klubu HC Stadion Cheb za uskutečnění zápasů a společně věříme, že brzy se znovu potkáme, třeba i již v prostorách zimního stadionu.

„V obou zápasech nechyběl zápal a nadšení si zahrát. Ti menší občas museli zamávat rodičům, ale i tak bylo na co koukat. Sám jsem ráno vzpomínal, kdy jsem naposledy hrál pod širým nebem. A asi to naposledy bylo tady v Chebu před cca 20 lety. Zápasy nebyly o výsledku, ale o tom si zahrát a užít si to, což se povedlo,“ hodnotil „Winter classic game“ hlavní trenér základny Ivan Říha.

Dárcovské centrum v sokolovské nemocnici podruhé přivítalo zástupce našeho klubu, kteří pomohli darováním krevní plazmy. Na transfuzní oddělení ve čtvrtek 25. března dorazili Tomáš Rohan, Petr Přindiš, David Fečo a generální manažer David Soukup. Svou plazmu chtěl nabídnout také Adam Rulík, který však kvůli zlomenině, se kterou dohrával předkolo, darovat nesměl. #baniknejenhokej
Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.