14.12. 2020 | Mládež | Tomáš Bouda
Základna má za sebou svůj Winter classic game

Jako borci v NHL. Tak se museli v neděli 13.12. cítit naši nejmenší hokejisté, kteří odehráli navzdory vládním nařízením utkání proti Stadionu Cheb.

Ne. Baník, ani Stadion, žádné nařízení neporušili. Oba kluby, konkrétně ročníky 2013, 2014 a dokonce i 2015, se totiž utkaly pod širým nebem na chebské vedlejší ledové ploše. A ani o podporu svých fanoušků hráči základny nepřišli. Do areálu sice nikdo z diváků nemohl, ale vzhledem k umístění kluziště mohli rodiče a ostatní fanoušci sledovat utkání za plotem. A podporu měly oba kluby více než mohutnou. Také za ní po skončení zápasů jako správní hokejisté poděkovali.

Na ledě se pak strhly pravé hokejové bitvy. Sice v nich nešlo ani tak o výsledek, ale to nic nezměnilo na tom, že malí hokejisté s pořádnou dávkou urputnosti bojovali o každý centimetr na ledě. Do hry se zapojili všichni hráči a nadšení dětí bylo obrovské. Vždyť na tyto zápasy hokejisté obou klubů čekali tak dlouho. Hráči základny se nemohli již dočkat samotných tréninků na ledě. A nyní byl pro ně zápas skutečným zážitkem, zvláště pak, když ho absolvovali ve venkovním prostředí.

HC Baník Sokolov tímto děkuje klubu HC Stadion Cheb za uskutečnění zápasů a společně věříme, že brzy se znovu potkáme, třeba i již v prostorách zimního stadionu.

„V obou zápasech nechyběl zápal a nadšení si zahrát. Ti menší občas museli zamávat rodičům, ale i tak bylo na co koukat. Sám jsem ráno vzpomínal, kdy jsem naposledy hrál pod širým nebem. A asi to naposledy bylo tady v Chebu před cca 20 lety. Zápasy nebyly o výsledku, ale o tom si zahrát a užít si to, což se povedlo,“ hodnotil „Winter classic game“ hlavní trenér základny Ivan Říha.