26.7. 2021 | A-tým | Tomáš Bouda | Převzato: (foto): Karel Švec - HC Slavia Praha
Obranné řady Baníku posílí bývalý reprezentant

HC Baník Sokolov po příchodech Jana Strejčka a Karla Klikorky vítá do obraných řad dalšího hráče. A to velmi významného. Novou posilou se stává Jan Novák, bývalý reprezentant a dvojnásobný mistr extraligy!

Dnešní den se stává pro Baník velkou událostí. Novým hráčem sokolovského klubu se totiž stal Jan Novák, dosavadní kapitán a legenda klubu HC Slavia Praha. Dvaačtyřicetiletý obránce má za sebou úspěšnou kariéru, ve které získal dva mistrovské extraligové tituly, dvě stříbrné medaile v naší nejvyšší soutěži, ale také odehrál 34 zápasů za reprezentační tým, se kterým se zúčastnil i mistrovství světa v roce 2004. Zde nastupoval v obranné dvojici s Romanem Hamrlíkem či Jaroslavem Špačkem.

V sezoně 2005/2006 byl Jan Novák vyhlášen nejlepším obráncem extraligy a na svém kontě má i starty v nejvyšší ruské, finské i švédské lize. Posledních 5 sezon odehrál zkušený obránce ve Slavii Praha, kde strávil i většinu své kariéry. V uplynulém ročníku nastoupil Jan Novák do 33 zápasů s bilancí 3 góly, 13 asistencí a i nadále se těšil velké podpoře slávistických fanoušků. Po sezoně byla Novákovi ve Slavii nabídnuta jiná pozice než hráčská, ale samotný hokejista se rozhodl pokračovat ve své kariéře, která nově bude spjata se Sokolovem.

HC Baník Sokolov tak ve svých řadách vítá hráče, jenž se zároveň zařadí mezi největší osobnosti v historii klubu. Jan Novák by měl do obraných řad kromě kvality přinést především zkušenost a také určitým způsobem bude mentorem pro mladé hráče sokolovského A-týmu. Zároveň by se Jan Novák měl stát i lákadlem pro sokolovské fanoušky. V nejvyšší soutěži odehrál Jan Novák 781 zápasů s bilancí 65 golů a 182 asistencí.

Jan Novák se stává sedmou posilou Baníku před novou, náročnou, sezonou. Soupiska bude později doplněna ještě o hráče z partnerských klubů HC Sparta Praha a HC Energie Karlovy Vary.

Vítáme Jana Nováka v klubu a přejeme hodně úspěchů, a především pevné zdraví.