26.7. 2021 | A-tým | Tomáš Bouda | Převzato: (foto): Karel Švec - HC Slavia Praha
Obranné řady Baníku posílí bývalý reprezentant

HC Baník Sokolov po příchodech Jana Strejčka a Karla Klikorky vítá do obraných řad dalšího hráče. A to velmi významného. Novou posilou se stává Jan Novák, bývalý reprezentant a dvojnásobný mistr extraligy!

Dnešní den se stává pro Baník velkou událostí. Novým hráčem sokolovského klubu se totiž stal Jan Novák, dosavadní kapitán a legenda klubu HC Slavia Praha. Dvaačtyřicetiletý obránce má za sebou úspěšnou kariéru, ve které získal dva mistrovské extraligové tituly, dvě stříbrné medaile v naší nejvyšší soutěži, ale také odehrál 34 zápasů za reprezentační tým, se kterým se zúčastnil i mistrovství světa v roce 2004. Zde nastupoval v obranné dvojici s Romanem Hamrlíkem či Jaroslavem Špačkem.

V sezoně 2005/2006 byl Jan Novák vyhlášen nejlepším obráncem extraligy a na svém kontě má i starty v nejvyšší ruské, finské i švédské lize. Posledních 5 sezon odehrál zkušený obránce ve Slavii Praha, kde strávil i většinu své kariéry. V uplynulém ročníku nastoupil Jan Novák do 33 zápasů s bilancí 3 góly, 13 asistencí a i nadále se těšil velké podpoře slávistických fanoušků. Po sezoně byla Novákovi ve Slavii nabídnuta jiná pozice než hráčská, ale samotný hokejista se rozhodl pokračovat ve své kariéře, která nově bude spjata se Sokolovem.

HC Baník Sokolov tak ve svých řadách vítá hráče, jenž se zároveň zařadí mezi největší osobnosti v historii klubu. Jan Novák by měl do obraných řad kromě kvality přinést především zkušenost a také určitým způsobem bude mentorem pro mladé hráče sokolovského A-týmu. Zároveň by se Jan Novák měl stát i lákadlem pro sokolovské fanoušky. V nejvyšší soutěži odehrál Jan Novák 781 zápasů s bilancí 65 golů a 182 asistencí.

Jan Novák se stává sedmou posilou Baníku před novou, náročnou, sezonou. Soupiska bude později doplněna ještě o hráče z partnerských klubů HC Sparta Praha a HC Energie Karlovy Vary.

Vítáme Jana Nováka v klubu a přejeme hodně úspěchů, a především pevné zdraví.

Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.

Reprezentační dvacítka má za sebou povedený turnaj v Hodoníně a byli u toho i hráči, kteří ještě v nedávné době oblékali dres Baníku Sokolov. Svěřenci Karla Mlejnka uspěli proti Finsku 3:0 (druhý gól dával Jakub Konečný, nahrával mu Lukáš Stehlík), poté deklasovali poměrem 9:3 Švédsko (Lukáš Stehlík 1+1, Michal Gut 1+2, Jakub Konečný 1+2) a celkovému triumfu nezabránila ani závěrečná prohra s Ruskem 3:4 (Michal Gut a Lukáš Stehlík po gólu, Jakub Konečný asistence).

Součástí reprezentačního výběru byli také Tomáš Urban a Jiří Ticháček. Mezi náhradníky byli připraveni brankáři Oldřich Cichoň a Patrik Hamrla. Výborný výsledek české juniorské reprezentace a neméně dobrý obraz sokolovského hokeje.

Kompletní výsledky turnaje, tabulku a fotogalerii najedete na webu Českého hokeje.