28.3. 2023 | Stará garda | Tomáš Bouda
Stará garda Baníku vybojovala opět prvenství.

Baníkovci uspěli na dalším mezinárodním turnaji. V nedalekém Selbu sokolovští veteráni nepoznali hořkost porážky a v konkurenci česko-německých týmů brali zlato.

Za dalším turnajem Stará garda Sokolova nemusela cestovat daleko. Baník využil pozvání příhraničního Selbu a zúčastnil se zde turnaje, ve kterém se střetl s domácím týmem, Regensburgem a také s Pardubicemi. „Turnaj měl rozhodně náboj. Jak domácí Erkersreuth, tak Pardubice byli velmi silnými soupeři. Navíc všichni soupeři měli ve svém středu i mladší hráče,“ řekl k úrovni turnaje obránce Petr Suchopár.

Baník do Selbu odcestoval bez několika hráčů, jediným mladíkem pak byl brankář Josef Schmid, který vypomohl při absenci gólmanských opor Staré gardy. „Pepa nás ve všech zápasech velmi podržel, především pak v zápasech, které jsme vyhráli o gól, byl skutečnou oporou,“ pochválil benjamínka v brankovišti veteránů bývalý obránce prvoligového Sokolova. Naopak nejstarším hráčem turnaje byl sokolovský Jiří Mašek.

Baník si nejprve poradil s Pardubicemi, za které nastoupili někteří bývalí extraligoví hráči, výsledkem 3:2. „Zde sehrálo klíčovou roli duo Dobřemysl – Petrov, kde se skloubilo veteránské mládí se zkušenostmi a obstarali všechny tři góly,“ vyzdvihnul své spoluhráče Petr Suchopár. Poté si Baník stejným výsledkem poradil i s domácím Erkersreuthem a na závěr porazil další německý tým z Regensburgu vysoko 8:0. „Domácí měli velmi silný tým a byl to urputný zápas, který jsme ale zvládli. Regensburg byl výkonnostně přeci jen odskočen. Získali jsme prvenství, ale musím uznat, že to byl opravdu náročný turnaj,“ doplnil Petr „Béďa“ Suchopár, který v těchto dnech slaví životní jubileum.

Kromě oslav však Starou gardu Sokolova čeká hned vzápětí další měření sil.

Již v sobotu 1. 4. od 9:30 do 16:00 totiž veteráni Baníku pořádají turnaj, ve kterém nastoupí kromě domácího týmu také Old boys Karlových Varů, Klatovy a znovu německý Erkersreuth. Všichni diváci jsou na tyto zápasy pánů hokejistů srdečně zváni.