5.4. 2023 | Stará garda | Tomáš Bouda
Stará garda na domácím turnaji třetí

Na turnaji Old boys Sokolov si prvenství připsala Stará garda Karlových Varů. Baníkovci skončili na třetím místě.

V sobotu 1. 4. 2023 se na sokolovském zimním stadionu uskutečnil mezinárodní turnaj za účasti Sokolova, Karlových Varů, Klatov a německého Erkersreuthu.

Turnaj otevřelo derby mezi baníkovci a Old Boys Karlových Varů. V něm otevřeli skóre hosté s Milanem Čejkou v sestavě, ale Luděk Beran následně proměnil samostatný únik a srovnal. Utkání bylo velmi vyrovnané, ale hosté se znovu dostali do vedení a směřovali za úvodním vítězstvím. V poslední minutě však vyrovnal Ladislav Veverka, který poté rozhodl i samostatné nájezdy.

Následně si Karlovy Vary spravily chuť v souboji s Erkersreuthem, který porazily 7:3. Stejným výsledkem skončil i druhý zápas německého týmu, kdy vítězem byly tentokrát Klatovy. Tento západočeský celek přivezl do Sokolova silný tým, například i s bývalým hráčem Baníku Janem Topinkou či fanouškům známým Jiřím Maxou. A Klatovy nakonec dokázaly domácí tým porazit výsledkem 3:1, když jediným střelcem Baníku byl Jiří Veverka.

Stará garda Baníku si spravila chuť v dalším zápase, když porazila německého hosta 5:2. O konečném pořadí tak rozhodoval poslední zápas. Před ním měly karty lépe rozdány Klatovy, které však v zápase s Karlovými Vary nakonec tahaly za kratší konec. V dramatickém zápase Energie slavila vítězství 5:3, čímž si také zajistila prvenství na turnaji a zároveň odsunula Baník na třetí místo.

Následně proběhlo vyhlášení výsledků turnaje a byly rozděleny také individuální ceny. Tu za nejlepšího hráče turnaje si odnesl sokolovský brankář Rostislav Špírek. Poté se všechny týmy setkaly ještě při následném přátelském posezení.

Turnaj se vydařil ve všech směrech. K vidění byly skvělé výkony, vládla uvolněná atmosféra a sokolovským pořadatelům se dostalo slov chvály za povedený turnaj. Poděkování za pěkný turnaj patří organizátorům v čele s Karlem Makovcem a ředitelem turnaje Davidem Soukupem.

Výsledky turnaje:

Old Boys Sokolov – Old Boys Energie Karlovy Vary 3:2 s.n.

Old Boys Energie Karlovy Vary – EC Erkersreuth 7:3

EC Erkersreuth – HC Klatovy 3:7

Old Boys Sokolov – HC Klatovy 1:3

Old Boys Sokolov – EC Erkersreuth 5:2