HC Stadion Cheb

Brankáři:

Pokuta (Pražák)

Obránci:

Strýček "A", Beer, Truhlář, Vápeník, Kala Rich. "A", Kala Rob.

Útočníci:

Hlavatý, Gabriel, Stoklásek "C", Račanský, Šafařík, Krutina, Sus, Ticháček, Strecker J., Strecker M., Moucha, Bílek

Trenér:

Michal Jäger
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Béčko vzdorovalo Chebu

Přípravné utkán v Chebu skončilo vítězstvím domácího týmu 3:1.

V pátek večer odehrálo „béčko“ poslední přípravné utkání v Chebu před prvním soutěžním sobotním zápasem s Rokycanama. Při rozbruslení se několik hráčů přátelsky pozdravilo, ale zápas měl náboj „derby“. Od začátku létaly jiskry. Hitů padlo na obou stranách mnoho. Po několika šancích na obou stranách skončila první třetina bez branek. Ve druhé třetině se již začalo více vylučovat, a bohužel více na straně Sokolova. Vyloučení stálo baníkovce dost sil a nejspíš pro to udělali chyby, které Cheb potrestal. Po druhé třetině tak Cheb díky brankám Petra Račanského (2x) a Petra Ticháčka vedl 3:0.

Do poslední třetiny se kapitán týmu a prozatím hrající trenér Ivan Říha pokusil namotivovat své svěřence speciální výzvou v podobě občerstvení po zápase, ale bohužel ani tato motivace nepomohla. Baníku se podařilo v přesilovce 5 na 3 jen snížit výstavní trefou Jirky Janaty, dle vlastních slov se taková povede jednou za život. Zápas tedy skončil 3:1 ve prospěch domácích. Třetí třetinu pak okořenil pěstní souboj Petra Hudáka s Robertem Kalou.

Kapitán a hrající trenér Ivan Říha:

„Ve hře v plném počtu hráčů na ploše jsme byli ambicióznímu Chebu velice vyrovnaným soupeřem. Budeme se těšit na soutěžní utkání“

Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.