HC Baník Sokolov
Vyloučení - 2 min.: 3:7
Góly v přesilovce: 4:1, v oslabení: 0:0
Vstřelené branky + asistence
  • 01:12 Prymula (Vrána J.)
  • 22:54 Zeman (Pohl)
  • 23:54 Vrána J. (Prymula, Kropáček)
  • 27:07 Konečný (Pohl, Vracovský)
  • 35:36 Reitspies (Houfek)
  • 37:44 Fořt (Reitspies, Procházka)
  • 41:54 Čejka (Rubeš)
  • 46:37 Klodner (Vrána J.)
  • 56:58 Rubeš (Čejka)
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Tomáš Hamara
Soupiska SHC Klatovy

Brankáři:

Micka (Wild)

Obránci:

Houfek, Walter, Leština, Vajner, Kovařík, Lokajíček

Útočníci:

Hasman, Roubal, Kolda, Morawetz, Procházka, Princl, Kolář, Reitspies, Fořt

Trenér:

Michal Straka

PŘÍPRAVA: První domácí zápas přinesl vysokou výhru nad Klatovy

Po prohře 4:3 v prodloužení nastoupil Baník ke svému prvnímu domácímu přátelskému utkaní. Soupeřem Baníku byl druholigový tým SHC Klatovy.

Baník vstoupil výborně do zápasu a hned v čase 01:12 šel do vedení. V přečíslení skóroval po krásné přihrávce Vrány nováček v černožlutém dresu Patrik Prymula. Hosté se dostali do výraznější šance až v 6. minutě, kdy nahození od modré skončilo na tyči branky Jakuba Kašpara. Ve zbytku první třetiny domácí marně obléhali branku Marka Micky. A byli to naopak klatovští, kteří v 19. minutě nevyužili velkou šanci na vyrovnání. V přečíslení dva na jednoho předvedl parádní zákrok Kašpar.

Na začátku druhé třetiny dostal Baník možnost přesilové hry pět na tři. V čase 22:54 ji využil Denis Zeman, který se nejlépe zorientoval před brankovištěm. Následnou přesilovku pět proti čtyřem využil Jakub Vrána a navýšil skóre na 3:0. Čtvrtou branku přidal v další přesilovce po krásné přihrávce Pohla útočník Jakub Konečný. Klatovští pak dostali možnost dlouhé přesilovky pět proti třem a využili ji díky dorážce Reitspiese. Další branka padla v 39. minutě z hole Fořta, který snížil na 4:2.

Baníkovci i do třetí třetiny vstoupili dobře a byl to Michael Čejka, který v čase 41:54 zvýšil na 5:2. Sokolov odskočil na rozdíl čtyř branek díky gólu Jana Klodnera, který využil přihrávku Jakuba Vrány od zadního mantinelu. Poslední gól vstřelil v 56. minutě Michael Rubeš, který tak upravil skóre na konečných 7:2.

Rozpis sportovišť pro letní přípravu mládeže - ZDE
Dárcovské centrum v sokolovské nemocnici podruhé přivítalo zástupce našeho klubu, kteří pomohli darováním krevní plazmy. Na transfuzní oddělení ve čtvrtek 25. března dorazili Tomáš Rohan, Petr Přindiš, David Fečo a generální manažer David Soukup. Svou plazmu chtěl nabídnout také Adam Rulík, který však kvůli zlomenině, se kterou dohrával předkolo, darovat nesměl. #baniknejenhokej
Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.