HC Baník Sokolov
SK Trhači Kadaň
Vstřelené branky + asistence
  • Berčík (Přibyl)
  • 17:45 Vracovský (Kverka)
  • 22:01 Prošek
  • 23:13 Jurčík (Novák, Vracovský)
  • 27:34 Berčík
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Krbeček (Beran)

Obránci:

Klikorka, Novák, Pohl, Strejček, Kadeřávek, Klejna

Útočníci:

Vracovský, Kverka, Sloboda, Jurčík "C", Rohan, Tomi, Blecha, Novotný, Prošek, Korčmaroš

Trenéři:

Petr Holejšovský, Vojtěch Šik
Soupiska SK Trhači Kadaň

Brankáři:

Zajíček (Běhula)

Obránci:

Steinocher, Foltýn, Jáchym, Běhula, Přibyl, Homola, Birhanzl

Útočníci:

Mattson, Bernat, Routa, Heffernan, Čech, Vacin, Konášek, Berčík, Kordule, Homer, Hradecký, Zabloudil

Trenéři:

Vladimír Růžička, Daniel Branda

PŘÍPRAVA: Baník uspěl i podruhé, porazil Kadaň

Také druhé přípravné utkání před novou sezonou Baník zvládl. Proti kadaňským Trhačům měl zápas po celých šedesát minut pod kontrolou, nakonec se však skóre zastavilo na těsném stavu 3:2. Vítězný gól patřil už na začátku druhé třetiny Ondřeji Jurčíkovi.

Do druhého přípravného zápasu nastoupil Baník již s posilami, včetně Jana Nováka. Z nových hráčů chyběl pouze Filip Kuťák, který je na zkoušce v Plzni. Místo v bráně zaujal sparťanský mladík Jakub Krbeček. Vzhledem k tomu, že někteří hráči nastoupili za Karlovy Vary v přípravě se Spartou, prostor opět dostali například i junioři Korčmaroš a Blecha.

Už od prvních minut bylo patrné, že oproti předchozímu přípravnému utkání se hraje rychlejší hokej. Oběma týmům se v úvodu dařilo rychle procházet středním pásmem, ale obrany na obou stranách byly pozorné. Baník měl v prvních deseti minutách herně navrch, k čemuž přispěla i nedisciplinovanost soupeře. Žádnou z přesilových her se však využít nepodařilo. Na první gól se tak čekalo až do závěru třetiny. V 18. minutě zaváhala dvojice obránců Kadaně a do rychlého útoku se dostali Jaromír Kverka s Tomášem Vracovským. Zkušení útočníci si poradili parádně a druhý jmenovaný zasouval puk za záda bezmocného brankáře Zajíčka - 1:0. V závěru třetiny Baník přečkal oslabení a do šaten si odnesl jednogólový náskok.

Do druhé třetiny šel Baník již bez Tomáše Rohana, ale od úvodu se začala projevovat převaha domácích hráčů, kteří brzy přidali dva góly. Nejprve se štěstím se prosadil Radek Prošek – 2:0 a vzápětí skóroval Ondřej Jurčík, který tečoval Novákovu střelu od modré – 3:0. Baník si v průběhu druhé třetiny vypracoval i další příležitosti, ale gól padl pouze na druhé straně, kdy Krbečkovu neprůstřelnost ukončil Martin Berčík, jenž dříve nastupoval za Sokolov – 3:1. Další branka v druhém dějství již nepadla. Druhá třetina však byla okořeněna bitkou, kterou obstarali domácí Sloboda a kadaňský Foltýn.

I ve třetí třetině měl Baník mírně navrch, ale nadějné příležitosti končily na brankáři kadaňského týmu. Soupeři se neprosadili ani z přesilových her a tak se stav měnil až v 54. minutě. Navzdory více šancím Baníku to byli hosté, konkrétně znovu Martin Berčík, který zdramatizoval zápas a snížil na 3:2. Hosté, vedeni Vladimírem Růžičkou, vycítili šanci na remízu, ale další gólovou příležitost si již nevypracovali. Baník tak i ve druhém zápase zvítězil, tentokrát o jediný gól.

Další utkání čeká Baník hned ve čtvrtek 5. srpna, tentokrát na ledě Benátek. Doma pak sokolovští hráči nastoupí opět v úterý, 10. srpna, kdy od 18:00 přivítají v derby Karlovy Vary.

34. týden (22. 8. - 28. 8.) - ZDE
33. týden (15.8. - 21. 8.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.