HC Baník Sokolov
SK Trhači Kadaň
Vstřelené branky + asistence
  • Berčík (Přibyl)
  • 17:45 Vracovský (Kverka)
  • 22:01 Prošek
  • 23:13 Jurčík (Novák, Vracovský)
  • 27:34 Berčík
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Krbeček (Beran)

Obránci:

Klikorka, Novák, Pohl, Strejček, Kadeřávek, Klejna

Útočníci:

Vracovský, Kverka, Sloboda, Jurčík "C", Rohan, Tomi, Blecha, Novotný, Prošek, Korčmaroš

Trenéři:

Petr Holejšovský, Vojtěch Šik
Soupiska SK Trhači Kadaň

Brankáři:

Zajíček (Běhula)

Obránci:

Steinocher, Foltýn, Jáchym, Běhula, Přibyl, Homola, Birhanzl

Útočníci:

Mattson, Bernat, Routa, Heffernan, Čech, Vacin, Konášek, Berčík, Kordule, Homer, Hradecký, Zabloudil

Trenéři:

Vladimír Růžička, Daniel Branda

PŘÍPRAVA: Baník uspěl i podruhé, porazil Kadaň

Také druhé přípravné utkání před novou sezonou Baník zvládl. Proti kadaňským Trhačům měl zápas po celých šedesát minut pod kontrolou, nakonec se však skóre zastavilo na těsném stavu 3:2. Vítězný gól patřil už na začátku druhé třetiny Ondřeji Jurčíkovi.

Do druhého přípravného zápasu nastoupil Baník již s posilami, včetně Jana Nováka. Z nových hráčů chyběl pouze Filip Kuťák, který je na zkoušce v Plzni. Místo v bráně zaujal sparťanský mladík Jakub Krbeček. Vzhledem k tomu, že někteří hráči nastoupili za Karlovy Vary v přípravě se Spartou, prostor opět dostali například i junioři Korčmaroš a Blecha.

Už od prvních minut bylo patrné, že oproti předchozímu přípravnému utkání se hraje rychlejší hokej. Oběma týmům se v úvodu dařilo rychle procházet středním pásmem, ale obrany na obou stranách byly pozorné. Baník měl v prvních deseti minutách herně navrch, k čemuž přispěla i nedisciplinovanost soupeře. Žádnou z přesilových her se však využít nepodařilo. Na první gól se tak čekalo až do závěru třetiny. V 18. minutě zaváhala dvojice obránců Kadaně a do rychlého útoku se dostali Jaromír Kverka s Tomášem Vracovským. Zkušení útočníci si poradili parádně a druhý jmenovaný zasouval puk za záda bezmocného brankáře Zajíčka - 1:0. V závěru třetiny Baník přečkal oslabení a do šaten si odnesl jednogólový náskok.

Do druhé třetiny šel Baník již bez Tomáše Rohana, ale od úvodu se začala projevovat převaha domácích hráčů, kteří brzy přidali dva góly. Nejprve se štěstím se prosadil Radek Prošek – 2:0 a vzápětí skóroval Ondřej Jurčík, který tečoval Novákovu střelu od modré – 3:0. Baník si v průběhu druhé třetiny vypracoval i další příležitosti, ale gól padl pouze na druhé straně, kdy Krbečkovu neprůstřelnost ukončil Martin Berčík, jenž dříve nastupoval za Sokolov – 3:1. Další branka v druhém dějství již nepadla. Druhá třetina však byla okořeněna bitkou, kterou obstarali domácí Sloboda a kadaňský Foltýn.

I ve třetí třetině měl Baník mírně navrch, ale nadějné příležitosti končily na brankáři kadaňského týmu. Soupeři se neprosadili ani z přesilových her a tak se stav měnil až v 54. minutě. Navzdory více šancím Baníku to byli hosté, konkrétně znovu Martin Berčík, který zdramatizoval zápas a snížil na 3:2. Hosté, vedeni Vladimírem Růžičkou, vycítili šanci na remízu, ale další gólovou příležitost si již nevypracovali. Baník tak i ve druhém zápase zvítězil, tentokrát o jediný gól.

Další utkání čeká Baník hned ve čtvrtek 5. srpna, tentokrát na ledě Benátek. Doma pak sokolovští hráči nastoupí opět v úterý, 10. srpna, kdy od 18:00 přivítají v derby Karlovy Vary.

Dvouměsíční výměna útočníků mezi Baníkem a pražskou Slavií končí. Do hlavního města se vrací Daniel Kružík, který si v Sokolově připsal ve 13 zápasech čtyři branky a stejný počet asistencí. Tomáš Vracovský končí své působení ve Slavii s dvěma asistencemi a pouhými sedmi zápasy, protože během hostování bojoval se zdravotními potížemi. Danielovi děkujeme za dobrou práci, kterou v Sokolově odvedl!
Utkání 43. kola Chance ligy, ve kterém HC Baník Sokolov přivítá tým HC Dukla Jihlava, se bude hrát již ve středu 5.1.2022 od 18:00.
Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.