Mlčák, Hunkes, Forman, Furch, Poizl, Tureček, Popela

Ferda "A", Michálek, Gajarský, Sklenář, Vodný "A", Střondala, Meluzin, Nedvídek, Krliš, Šťovíček, Bittner "C", Psota

Kamil Pokorný

PLAY OFF: Baník je v semifinále!!!

Vydařený vstup do zápasu, zodpovědný výkon a bezchybný Oldřich Cichoň. To jsou tři aspekty, které rozhodly o tom, že Baník porazil Třebíč 3:1 na zápasy a postoupil do semifinále Chance ligy!

Baníkovci vstoupili do zápasu hodně aktivně a hned v první minutě vyslal nebezpečnou střelu Novák, která Jekelovi vypadla z výstroje a z pokračujícího tlak zakončoval ještě Konečný, jehož střelu už Jekel dokázal udržet. Poprvé se skóre měnilo v čase 2:22, kdy se Jeřábkova střela odrazila od jednoho z bránicích hráčů mezi kruhy ke Konečnému, který trefil přesně pod víko – 1:0. Sokolov poté dostal možnost přesilovky, kterou dokázal využít. Vracovský poslal puk na Nováka, ten ho posunul na Bílka, který v čase 3:59 prudkou střelou zvýšil na 2:0. Třebíč o sobě dala vědět až v 9. minutě, kdy střílel na vyrážečku Vodný, ale našel jen připraveného Cichoně. Ve 13. minutě chyboval v rozehrávce Jekel, který se ocitl daleko z brankoviště, ale při návratu do branky dokázal zlikvidovat střelu Janduse. Kousek od vyrovnání byli hosté v 17. minutě, kdy se ve zkrácené přesilovce dostal puk k Vodnému, který z dobré pozice trefil jen tyčku.

Ve 24. minutě předvedl první útok Sokolova dobrý tlak v útočeném pásmu, při které předvedl své šikovné ruce Daniel Přibyl, který bekhendovou kličkou trefil ze strany Jekelovu tyčku. Václav Krliš na druhé straně vystrašil střelou od mantinelu ve 27. minutě Cichoně, od kterého se puk odrazil a obloučkem dopadl na zadní síť branky. Třebíč hrála ve 28. minutě přesilovku, ve které našel krásnou přihrávkou Bittner Střondalu, který pálil zhruba ze tří metrů, ale obětavý zákrok předvedl Jandus, který jeho střelu zblokoval. V další přesilovce hostí to zkoušel z pozice mezi kruhy Poizl, kterého Cichoň vychytal lapačkou. Velkou šanci odskočit na rozdíl tří branek měl ve 36. minutě Kverka po krásné přihrávce Přibyla, ale sokolovský šikula puk netrefil ideálně a ten skončil mimo branku.

Třetí třetina začala hodně opatrně, a za zmínku až střela Radima Ferdy, který se z úhlu ve 44. minutě snažil překvapit Cichoně, ten si ale jeho pokus pohlídal. O minutu později zahrozil na druhé straně Sloboda, který se pěkně uvolnil u mantinelu a z pravého kruhu nebezpečně prověřil Jekela. Sokolov výborně bránil a Třebíč nebyla schopna si vytvořit žádný tlak. Poslední větší vzrušení před Cichoněm bylo v 51. minutě, když před sebe vyrazil nahození od modré, Nedvídek se ještě snažil dorážet, ale netrefil branku. Od 58. minuty to hosté zkoušeli bez brankaře, čehož záhy využil Jandus, který po buly vystartoval dopředu, vystřelil z půlky do tyčky, kotouč dojel Sloboda a v čase 57:26 ho dopravil do prázdné branky a pečetil postup do semifinále!