Havlát, Bittner "C", Psota, Meluzin, Vodný "A", Střondala, Sklenář, Nedvídek, Gajarský, Zabloudil, Michálek, Lang

Kamil Pokorný

Martin Štrba

CHANCE LIGA: Bod z Třebíče posílá Baník do ČTVRTFINÁLE!!!

Baníkovci prohráli 3:2 v prodloužení, ale přesto mohou slavit. Gól Jana Pohla na 2:2 ze 46. minuty poslal sokolovské hokejisty do historického čtvrtfinále!

Ve 4. minutě mohla jít Třebíč do vedení. Puk už se dostal za záda Berana, ale zůstal ležet těsně před brankovou čarou, ale baníkovci ho dostali do bezpečí. V čase 4:07 už domácí branku vstřelili. Erik Meluzín se dostal do samostatného úniku, který zakončil přesnou střelou nad Beranův beton – 1:0. V 7. minutě se u mantinelu uvolnil Hašek, dlouho si táhl puk do střelecké pozice, ale jeho pokus Jekel dokázal vyrazit. V 10. minutě Vodný zariskoval v rozehrávce, čehož využil Vojtěch Tomi, který v přetlačované trefil puk bekhendem až za záda Jekela – 1:1. Hunkes ve 14. minutě nepříjemně střílel od modré čáry, Beran toho moc přes clonící hráče neviděl, ale puk nakonec ukryl do své lapačky. V závěru první třetiny dostala Třebíč možnost přesilovky, ve které si sice vytvořila tlak, ale žádné větší ohrožení branky k vidění nebylo.

Hned po minutě hry ve druhé třetině Pohl šikovně dostal puk do brankoviště k Jurčíkovi, ale ten z těžké pozice nedokázal puk dostat do branky. V čase 22:28 šli domácí podruhé do vedení, protože Hunkesovo střelu tečoval Lang, od Berana se puk odrazil do brusle Seemanna a sokolovští si tak vstřelili vlastní gól – 2:1. V osmé minutě Beran vyjel daleko z branky, netrefil puk a Lang už střílel do odkryté branky, ale Jeřábek ještě stihl v pádu puk zblokovat. Z rychlého brejku se dostal do zakončení Kverka, jehož střelu mezi betony Jekel vyrazil. Ve 32. minutě měl vyrovnání na hokejce Vojtěch Tomi, ale tentokrát v souboji s brankařem domácích neuspěl. Ve 37. minutě hrál Baník první přesilovou hru, ve které zamkl Třebíč před Jekelem, který měl největší problém se střelou Jana Pohla. Ve 38. minutě se puk po buly dostal k Poizlovi, který střelou příklepem nastřel pravou tyčku.

Bittner hned po třiceti vteřinách zakončoval z bezprostřední blízkosti branky, jenže Adam Beran předvedl další důležitý zákrok. Ve 43. měl dvě velké šance Pohl, jehož střelu nejprve Jekel vyškrábl lapačkou a v další příležitosti včas sklapl betony k sobě. V čase 45:20 už se Jan Pohl mezi střelce přeci jen zapsal. V přesilové hře napřáhl na pravém kruhu a svým desátým gólem v sezoně srovnal na 2:2. V 53. minutě Vojtěch Tomi dlouho držel puk, snažil se roztáhnout Jekela, ale ten ho dokázal vybruslit a jeho pokus zneškodnit. V 54. minutě po faulu Vodičky hráli domácí přesilovku, kterou baníkovci svou obětavostí podpořenou skvělými zákroky Berana ubránili. Sokolovští už si remízový stav, který jim zaručil účast ve čtvrtfinále udrželi a zápas zamířil do prodloužení.

Prodloužení trvalo pouhých 26 vteřin, protože svůj únik zakončil forhendovou kličkou Poizl a rozhodl o tom, že druhý bod zůstal v Třebíči.

Ohlasy po utkání

Martin Štrba: Máme velkou radost, že se nám podařilo uhrát ten vytoužený bod. Chtěl bych klukům poděkovat za bojovný výkon, který nás poslal do čtvrtfinále. Čeká nás teď ve pauza, ve které pořádně zregenerujeme, doléčíme šrámy a začneme se připravovat na vrchol sezony.

Tomáš Rohan: Jeli jsme bodovat a to se nám povedlo. Každý věděl o co se hraje a dal do toho 100%. Byl to těžký zápas a ten bod pro nás byl odměnou. Jsem hrdý na tým za to, co jsme v základní části dokázal. Čeká nás čtvrtfinále, takže si pořádně odpočineme a zabojujeme o semifinále.