Brízgala (Slíž)

Žovinec, Voráček, Husa, Szathmáry, Urbanec "C" (Brodek)

Stloukal, Toman, Hrníčko, Gřeš, Vachovec "A", Jenyš "A", Guman, Korkiakoski, Bitten, Pořízek, Carter, Špaček

CHANCE LIGA: O výhře nad Porubou rozhodla poslední minuta

Velice důležitá výhra! Po dvou venkovních porážkách jsme na domácím ledě zvládli těžké utkání s Porubou a díky trefě Jaromíra Kverky, který rozhodl 48 sekund před koncem, zapisujeme tři body do vyrovnané tabulky Chance ligy.

Po opatrném začátku, se do přečíslení dva na jednoho dostala hostující dvojice Korkiakoski Guman a druhý jmenovaný poslal svou střelu jen vedle branky. Ve 3. minutě zaváhal Cichoň při jeho nahození na branku, puk se odrazil hokejku Vachovce, který před sebou měl prázdnou branku, ale domácí brankář svou chybu napravil fantastickým zákrokem. V 8. minutě odvedl za brankou skvělou práci Jiskra, který naservíroval puk před branku na Vracovského, ale jeho pohotovou střelu Brízgala chytil. O dvě minuty později hrála Poruba početní výhodu, ve které našel křižnou přihrávkou Vachovec Jenyš, jehož střelu z první Cichoň vyrazil. Na konci prvního dějství hrála Poruba další přesilovku, která ale hostům vůbec nevyšla a byly z toho jen dvě střely z hokejek Stloukala a Tomana.

Ve 22. druhé minutě Bílek našel přihrávkou mezi kruhy Vracovského, ale jeho střela skončila ve výstroji hostujícího brankaře. V čase 23:25 otevřel gólový účet zápasu Tomáš Rohan, kterému ve středním pásmu přiťukl puk do jízdy Jurčík, a domácí kapitán se prosadil střelou na vzdálenější tyč -1:0. Ve 27. minutě předvedl obrovskou hrubku Cichoň, když mu nahození z půlky hřiště propadlo mezi betony a volný puk do branky dopravil Hrníčko – 1:1. V čase 30:27 poslal Porubu do vedení Petr Stloukal, který předvedl ukázkovou střelu švihem, který vymetla růžek domácího brankaře – 1:2. Domácím se podařilo ve druhém dějství ještě vyrovnat, když v čase 34:51 vystřelil v přesilovce od modré čáry Klejna, jehož střela se ještě dvakrát odrazila a skončila až v brance – 2:2.

Třetí třetina začala zostra. V čase 41:14 ujeli baníkovci dva na jednoho, Stanislav Vrhel se rozhodl zakončit a jeho střela prošla na přední tyči za brankovou čáru! Jenže radost z první trefy v dresu Baníku netrvala dlouho, za necelou minutu bylo srovnáno. Střelu Gumana vyrazil Oldřich Cichoň před sebe, kde byl připravený na dorážku Samuel Bitten - 3:3. Sokolovští měli více ze hry, tlačili se do šancí, ale ani Kverka ve 48., ani krátce na to Ondřej Jurčík v 50. minutě proti výborně chytajícímu Brízgalovi neuspěli. Rozhodnutí přišlo až v samém závěru. Rozhozenou obranu hostů potrestal Jaromír Kverka, který bekhendovou střelou šťastně překonal hostujícího gólmana a odmítl tak prodloužení.

Baník v závěru odolal power-play Poruby, udržel těsné vedení a také pátou příčku v extrémně vyrovnaném středu tabulky. Na další domácí utkání nemusíme ani dlouho čekat, už ve středu 9. února je totiž na programu odložené utkání 41. kola s šumperskými Draky.

Ohlasy po utkání:

Vojtěch Šik: Jsme strašně rádi za tři body. Po dlouhé pauze jsme sehráli tři utkání a dnes už jsme potřebovali bodovat. Jsme i rádi, že jsme si mohli vyzkoušet dva zápasy po sobě se stejným soupeřem. Byl to opatrný zápas z obou stran, protože každý bod je v této fázi soutěže důležitý. Zápas byl vyrovnaný. Podařilo se nám jít do vedení, ale nakonec se Poruba dostala do vedení. Nám se naštěstí podařilo ještě ve druhé třetině vyrovnat v přesilovce šťastným gólem. Mrzí nás, že jsme hned po vedoucí brance na 3:2 inkasovali vyrovnávací gól. Pak už ani jeden tým nechtěl udělat chybu  a jsme rádi, že se nám v závěru podařilo vstřelit gól na 4:3. Teď nás čekají tři zápasy doma, které budou velice důležité a věříme, že nás v nich přijde požene dopředu co největší počet fanoušků.

Vojtěch Tomi: Zápasy s Porubou jsou hodně vyrovnané a vypjaté, což bylo vidět v obou utkáních. Dnes to dopadlo lépe pro nás, za což jsme všichni rádi, protože už jsme potřebovali získat nějaké body. Jeli jsme na krev až do poslední minuty a za to jsme byli odměněni vítěznou brankou. Jsem si jistý, že nás tenhle výkon nakopne a dostaneme se na vítěznou vlnu.