Bláha (Altrichter)

Klimíček, Krejčí, Jáchym M., Vala, Husák, Motloch

Beránek, Jáchym T., Švec, Novák "C", Kloz "A", Mrázek, Jiránek "A", Račuk, Jelínek, Koblížek, Janeček, Štefka

CHANCE LIGA: Divokou přestřelku ovládl Baník

Baník po první třetině vedl 3:0 a vypadalo to na poklidný zbytek zápasu. Nakonec z toho bylo drama až do konce, protože Prostějov v 54. minutě dokázal srovnat na 4:4, ale tříbodovou tečku za zápasem udělal Daniel Přibyl, který vystřelil Baníku tři body.

Baníkovci vstoupili do zápasu velice dobře, z čehož těžil Tomáš Vracovský, který dostal krásný pas od Haška a přesnou střelou na vzdálenější tyč v čase 2:48 otevřel skóre – 1:0. V prostějovské přesilovce zakončoval na pravém kruhu volný Beránek, který trefil připraveného Cichoně. O chvíli později hráli přesilovku i domácí a poradili si s ní lépe než Prostějov. V čase 10:08 dostal nabito od Nováka Šmerha a o brusli jednoho z bránících hráčů zvýšil na 2:0. Ve 14. minutě měl Šmerha na hokejce další branku, ale tentokrát ho Bláha vychytal. Tomáš Vracovský přidal druhý gól v zápase v čase 17:30, kdy se k němu odrazilo nepovedené vyhození a Vracovský ho přesnou střelou poslal pod víko – 3:0. V posledních vteřinách mohl vstřelit gól i Tomi, jehož střelu do protipohybu Bláha dokázal vyrazit.

Hned ve 22. minutě měl možnost trestného střílení Petr Mrázek, který byl při svém samostatném úniku faulovaný, ale nabídnutou možnost nevyužil. O pár chvil později našel pěknou žabičkou Přibyl Kverku, ale s jeho střelou mezi betony si Bláha poradil. V čase 23:06 přišlo snížení z hokejky Miloslava Jáchyma, který trochu v nouzi nahodil od modré a puk si nešťastně za svého brankaře srazil Pohl – 3:1. Ve 26. minutě dostal trest do konce utkání Kloz, který přímo před zraky hlavního uštědřil sekeru Klejnovi. Baníkovců přesilovku vůbec nevyšla a navíc v ní mohli inkasovat po šancích Jelínka a Jiránka. Tomáš Vracovský byl blízko ke třetímu gólu ve 33. minutě, ale puk, který letěl do odkryté branky, dokázal ještě jeden z prostějovských obránců dostat do bezpečí. Tři minuty před koncem druhé třetiny se o sobě dal nebezpečnou střelou vědět Marek Švec, jehož pokus po zemi Cichoň vykopl betonem.

Baník na začátku třetí třetiny přišel o dvoubrankový náskok, protože v čase 42:15 se po vyhraném buly blýskl pohotovou střelou Beránek – 3:2. Ve 48. byl blízko vyrovnání Jiránek, ale Cichoň předvedl skvělý zákrok a podržel svůj tým. Na rozdíl dvou gólů zvýšil v čase 50:12 svým prvním gólem v dresu Baníku Bílek, který se štěstí dopravil puk po Šmerhově přihrávce za záda Bláhy – 4:2. Radost domácím nevydržela moc dlouho, protože o 28 vteřin využil závaru před Cichoněm Motloch, který tak dostal opět svůj tým na dostřel domácím – 4:3. Jestřábům se podařilo dokonce vyrovnat, když v čase 53:23 Miloslav Jáchym přidal svůj druhý gól v zápase a srovnal na 4:4. Divokou třetí třetinu završil gólem po krásné kombinaci s Kverkou Daniel Přibyl, dal na 5:4 a rozhodl o tom, že tři body zůstaly v Sokolově.