HC Baník Sokolov
Statistiky zápasu
Střely: 39:36
Vstřelené branky + asistence
  • 02:48 Vracovský (Hašek)
  • 10:08 Šmerha (Novák, Kverka) - PH
  • 17:30 Vracovský (Jandus, Zeman)
  • 23:06 Jáchym M. (Koblížek, Štefka)
  • 42:15 Beránek (Jáchym T.)
  • 50:12 Bílek (Šmerha, Jiskra)
  • 50:40 Motloch (Jáchym M., Beránek)
  • 53:23 Jáchym M. (Štefka, Janeček)
  • 58:02 Přibyl (Kverka, Weinhold)
Ostatní zápasy kola
Vsetín - Kadaň 5:0 KK
Poruba - Šumperk 6:4
Přerov - Kolín 1:2
Vrchlabí - Benátky 3:1
Litoměřice - Frýdek-Místek 5:2
Slavia Praha - Havířov 4:2
Třebíč - Ústí nad Labem 2:3
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Š
Soupiska LHK Jestřábi Prostějov

Brankáři:

Bláha (Altrichter)

Obránci:

Klimíček, Krejčí, Jáchym M., Vala, Husák, Motloch

Útočníci:

Beránek, Jáchym T., Švec, Novák "C", Kloz "A", Mrázek, Jiránek "A", Račuk, Jelínek, Koblížek, Janeček, Štefka

CHANCE LIGA: Divokou přestřelku ovládl Baník

Baník po první třetině vedl 3:0 a vypadalo to na poklidný zbytek zápasu. Nakonec z toho bylo drama až do konce, protože Prostějov v 54. minutě dokázal srovnat na 4:4, ale tříbodovou tečku za zápasem udělal Daniel Přibyl, který vystřelil Baníku tři body.

Baníkovci vstoupili do zápasu velice dobře, z čehož těžil Tomáš Vracovský, který dostal krásný pas od Haška a přesnou střelou na vzdálenější tyč v čase 2:48 otevřel skóre – 1:0. V prostějovské přesilovce zakončoval na pravém kruhu volný Beránek, který trefil připraveného Cichoně. O chvíli později hráli přesilovku i domácí a poradili si s ní lépe než Prostějov. V čase 10:08 dostal nabito od Nováka Šmerha a o brusli jednoho z bránících hráčů zvýšil na 2:0. Ve 14. minutě měl Šmerha na hokejce další branku, ale tentokrát ho Bláha vychytal. Tomáš Vracovský přidal druhý gól v zápase v čase 17:30, kdy se k němu odrazilo nepovedené vyhození a Vracovský ho přesnou střelou poslal pod víko – 3:0. V posledních vteřinách mohl vstřelit gól i Tomi, jehož střelu do protipohybu Bláha dokázal vyrazit.

Hned ve 22. minutě měl možnost trestného střílení Petr Mrázek, který byl při svém samostatném úniku faulovaný, ale nabídnutou možnost nevyužil. O pár chvil později našel pěknou žabičkou Přibyl Kverku, ale s jeho střelou mezi betony si Bláha poradil. V čase 23:06 přišlo snížení z hokejky Miloslava Jáchyma, který trochu v nouzi nahodil od modré a puk si nešťastně za svého brankaře srazil Pohl – 3:1. Ve 26. minutě dostal trest do konce utkání Kloz, který přímo před zraky hlavního uštědřil sekeru Klejnovi. Baníkovců přesilovku vůbec nevyšla a navíc v ní mohli inkasovat po šancích Jelínka a Jiránka. Tomáš Vracovský byl blízko ke třetímu gólu ve 33. minutě, ale puk, který letěl do odkryté branky, dokázal ještě jeden z prostějovských obránců dostat do bezpečí. Tři minuty před koncem druhé třetiny se o sobě dal nebezpečnou střelou vědět Marek Švec, jehož pokus po zemi Cichoň vykopl betonem.

Baník na začátku třetí třetiny přišel o dvoubrankový náskok, protože v čase 42:15 se po vyhraném buly blýskl pohotovou střelou Beránek – 3:2. Ve 48. byl blízko vyrovnání Jiránek, ale Cichoň předvedl skvělý zákrok a podržel svůj tým. Na rozdíl dvou gólů zvýšil v čase 50:12 svým prvním gólem v dresu Baníku Bílek, který se štěstí dopravil puk po Šmerhově přihrávce za záda Bláhy – 4:2. Radost domácím nevydržela moc dlouho, protože o 28 vteřin využil závaru před Cichoněm Motloch, který tak dostal opět svůj tým na dostřel domácím – 4:3. Jestřábům se podařilo dokonce vyrovnat, když v čase 53:23 Miloslav Jáchym přidal svůj druhý gól v zápase a srovnal na 4:4. Divokou třetí třetinu završil gólem po krásné kombinaci s Kverkou Daniel Přibyl, dal na 5:4 a rozhodl o tom, že tři body zůstaly v Sokolově.

Ohlasy Martina Štrby a Vítězslava Bílka po utkání:

34. týden (22. 8. - 28. 8.) - ZDE
33. týden (15.8. - 21. 8.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.