HC Stadion Vrchlabí
Střely: 37:23, počet diváků: 488
Vstřelené branky + asistence
  • 13:30 Chrtek - HO
  • 14:14 Matys (Nedbal, Linhart)
  • 23:01 Kynčl (Linhart, Herčík)
  • 30:29 Šmerha (Kverka, Vracovský) - PH
  • 36:34 Koffer (Kajínek)
  • 41:35 Kuťák (Hašek, Rohan T.)
  • 47:03 Jandus (Šmerha, Vracovský)
Ostatní zápasy kola
Litoměřice - Třebíč 2:1
Přerov - Prostějov 4:6
Poruba - Ústí nad Labem 3:2 PP
Vsetín - Havířov 4:1
Jihlava - Frýdek-Místek 4:1
Kadaň - Benátky 0:5 KK
Šumperk - Kolín 0:2
Soupiska HC Stadion Vrchlabí

Brankáři:

Soukup (Štěpánek)

Obránci:

Linhart "C", Jelínek, Kajínek, Oliva, Voženílek, Nedbal, Sýkora

Útočníci:

Matys, Urban "A", Mrňa, Pochobradský, Chrtek, Koffer, Machač, Kaut "A", Zeman, Kynčl, Herčík, Chalupa

Trenér:

Tomáš Jirků
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Štrba

CHANCE LIGA: Baník potřetí bez bodu

Vrchlabí vedlo po dvou třetinách nad Baníkem 4:1, ale sokolovští se skvělým nástupem do třetího dějství dostali zpátky do hry. Bohužel se jim podařilo snížit jen na 4:3, a už třetí zápas za sebou si do tabulky nepřipíší žádný bod.

Hned v první minutě musel předvést svou rychlou lapačku Oldřich Cichoň, protože Matýs našel mezi kruhy Mrňu a ten poprvé prověřil sokolovského brankaře. Další šance byla k vidění ve 3. minutě, když ujel Chalupa, ale mezírku mezi betony Cichoně nenašel. Ve 12. minutě se do vážnější šance dostal i baníkovci, a to když Kuťák ujel obraně, ale svou střelu zamířil jen do betonu Soukupa. O chvilku později hrál Baník přesilovku, ale byli to domácí, kteří poprvé změnili skóre. Linhartovu střelu Cichoň neudržel a dorážkou v čase 13:30 se prosadil Chrtek – 1:0. Ani ne o minutu později dostal přihrávku do jízdy Matýs, který procedil puk mezi betony Cichoně a zvýšil na 2:0. Domácí dostali ještě možnost přesilovky pět na tři, ale tu sokolovští dokázali ubránit a do šaten se šlo za stavu 2:0.

Baníkovci opět zaspali začátek a byl to znovu Mrňa, kterého vychytal betonem Cichoň. Do tříbrankového náskoku poslal Vrchlabí do vedení v čase 23:01 Tomáš Kynčl, který se nejlépe zorientoval na brankovišti a dorazil Linhartovou střelu 3:0. Baníkovci snížili v dvojnásobné přesilovce, když si Tomáš Šmerha připravil pozici ke střele na levém kruhu a v čase 30:29 vymetl horní růžek branky Soukupa – 3:1. Tomáš Šmerha byl o minutu později blízko k další brance, tentokrát se ale Soukup vyznamenal skvělým zákrokem ramenem. V čase 36:34 nachytal Cichoně nahozením od zadního mantinelu Koffer, který o brusli sokolovského brankaře navýšil vedení domácích na 4:1. V posledních vteřinách se ještě snažil prosadit aktivní Šmerha, ale znovu si vylámal zuby na Soukupovi.

Z poslední třetiny uplynula minuta a pětatřicet vteřin, když jiskřičku naděje pro Baník vykřesal přesnou ranou do levého růžku Filip Kuťák – 4:2. Domácí mohli opět gólově odskočit, ale v přesilovce Chrtek svou velkou šanci neproměnil. Ve 48. minutě přišel na útočné modré Pochobradský o puk, Baník vyrazil do rychlého brejku, na jehož konci stál po přihrávkách Šmerhy a Vracovského šťastný střelec Tomáš Jandus – 4:3. Vyrovnání měl přesně v půlce třetí dvacetiminutovky Kverka, kterému se nepodařilo zamést puk do odkryté branky. V 53. minutě byl vyloučený Vodička za hákování a domácí měli dvě dobré příležitosti. Nejprve to zkoušel Kaut a následně i Mrňa, ale ani jeden z nich Cichoně nepřekonal. Baníkovci to ještě na konci zápasu zkoušeli bez brankaře a nebezpečnou střelou se prezentoval Jiskra, kterého ale Soukup vychytal a dotáhl tak svůj tým k vítězství.

Ohlasy:

Martin Štrba: Domácí byli po celý zápas lepší a vítězství si zasloužili. Jen díky jejich chybám jsme se dostali na rozdíl jednoho gólu a mohli myslet na nějaké body. Naše výkony jsou v poslední době velice špatné. Pokud se rychle neprobereme, tak místo toho, aby jsme koukali na soupeře před sebou, budeme se muset koukat pod sebe!

Filip Kuťák: Proti nám hrál soupeř, který byl velice dobře organizovaný, ve všech částech hřiště se podporoval a byl silný v osobních soubojích. Vrchlabí dalo dva rychlé góly a my potom jen dotahovali. V poslední třetině se nám podařilo dotáhnout na rozdíl jediného gólu, ale bohužel se nám vyrovnat nepodařilo.

34. týden (22. 8. - 28. 8.) - ZDE
33. týden (15.8. - 21. 8.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.