Matys, Urban "A", Mrňa, Pochobradský, Chrtek, Koffer, Machač, Kaut "A", Zeman, Kynčl, Herčík, Chalupa

Tomáš Jirků

Martin Štrba

CHANCE LIGA: Baník potřetí bez bodu

Vrchlabí vedlo po dvou třetinách nad Baníkem 4:1, ale sokolovští se skvělým nástupem do třetího dějství dostali zpátky do hry. Bohužel se jim podařilo snížit jen na 4:3, a už třetí zápas za sebou si do tabulky nepřipíší žádný bod.

Hned v první minutě musel předvést svou rychlou lapačku Oldřich Cichoň, protože Matýs našel mezi kruhy Mrňu a ten poprvé prověřil sokolovského brankaře. Další šance byla k vidění ve 3. minutě, když ujel Chalupa, ale mezírku mezi betony Cichoně nenašel. Ve 12. minutě se do vážnější šance dostal i baníkovci, a to když Kuťák ujel obraně, ale svou střelu zamířil jen do betonu Soukupa. O chvilku později hrál Baník přesilovku, ale byli to domácí, kteří poprvé změnili skóre. Linhartovu střelu Cichoň neudržel a dorážkou v čase 13:30 se prosadil Chrtek – 1:0. Ani ne o minutu později dostal přihrávku do jízdy Matýs, který procedil puk mezi betony Cichoně a zvýšil na 2:0. Domácí dostali ještě možnost přesilovky pět na tři, ale tu sokolovští dokázali ubránit a do šaten se šlo za stavu 2:0.

Baníkovci opět zaspali začátek a byl to znovu Mrňa, kterého vychytal betonem Cichoň. Do tříbrankového náskoku poslal Vrchlabí do vedení v čase 23:01 Tomáš Kynčl, který se nejlépe zorientoval na brankovišti a dorazil Linhartovou střelu 3:0. Baníkovci snížili v dvojnásobné přesilovce, když si Tomáš Šmerha připravil pozici ke střele na levém kruhu a v čase 30:29 vymetl horní růžek branky Soukupa – 3:1. Tomáš Šmerha byl o minutu později blízko k další brance, tentokrát se ale Soukup vyznamenal skvělým zákrokem ramenem. V čase 36:34 nachytal Cichoně nahozením od zadního mantinelu Koffer, který o brusli sokolovského brankaře navýšil vedení domácích na 4:1. V posledních vteřinách se ještě snažil prosadit aktivní Šmerha, ale znovu si vylámal zuby na Soukupovi.

Z poslední třetiny uplynula minuta a pětatřicet vteřin, když jiskřičku naděje pro Baník vykřesal přesnou ranou do levého růžku Filip Kuťák – 4:2. Domácí mohli opět gólově odskočit, ale v přesilovce Chrtek svou velkou šanci neproměnil. Ve 48. minutě přišel na útočné modré Pochobradský o puk, Baník vyrazil do rychlého brejku, na jehož konci stál po přihrávkách Šmerhy a Vracovského šťastný střelec Tomáš Jandus – 4:3. Vyrovnání měl přesně v půlce třetí dvacetiminutovky Kverka, kterému se nepodařilo zamést puk do odkryté branky. V 53. minutě byl vyloučený Vodička za hákování a domácí měli dvě dobré příležitosti. Nejprve to zkoušel Kaut a následně i Mrňa, ale ani jeden z nich Cichoně nepřekonal. Baníkovci to ještě na konci zápasu zkoušeli bez brankaře a nebezpečnou střelou se prezentoval Jiskra, kterého ale Soukup vychytal a dotáhl tak svůj tým k vítězství.

Ohlasy:

Martin Štrba: Domácí byli po celý zápas lepší a vítězství si zasloužili. Jen díky jejich chybám jsme se dostali na rozdíl jednoho gólu a mohli myslet na nějaké body. Naše výkony jsou v poslední době velice špatné. Pokud se rychle neprobereme, tak místo toho, aby jsme koukali na soupeře před sebou, budeme se muset koukat pod sebe!

Filip Kuťák: Proti nám hrál soupeř, který byl velice dobře organizovaný, ve všech částech hřiště se podporoval a byl silný v osobních soubojích. Vrchlabí dalo dva rychlé góly a my potom jen dotahovali. V poslední třetině se nám podařilo dotáhnout na rozdíl jediného gólu, ale bohužel se nám vyrovnat nepodařilo.