HC Stadion Vrchlabí
Střely: 37:23, počet diváků: 488
Vstřelené branky + asistence
  • 13:30 Chrtek - HO
  • 14:14 Matys (Nedbal, Linhart)
  • 23:01 Kynčl (Linhart, Herčík)
  • 30:29 Šmerha (Kverka, Vracovský) - PH
  • 36:34 Koffer (Kajínek)
  • 41:35 Kuťák (Hašek, Rohan T.)
  • 47:03 Jandus (Šmerha, Vracovský)
Ostatní zápasy kola
Litoměřice - Třebíč 2:1
Přerov - Prostějov 4:6
Poruba - Ústí nad Labem 3:2 PP
Vsetín - Havířov 4:1
Jihlava - Frýdek-Místek 4:1
Kadaň - Benátky 0:5 KK
Šumperk - Kolín 0:2
Soupiska HC Stadion Vrchlabí

Brankáři:

Soukup (Štěpánek)

Obránci:

Linhart "C", Jelínek, Kajínek, Oliva, Voženílek, Nedbal, Sýkora

Útočníci:

Matys, Urban "A", Mrňa, Pochobradský, Chrtek, Koffer, Machač, Kaut "A", Zeman, Kynčl, Herčík, Chalupa

Trenér:

Tomáš Jirků
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Štrba

CHANCE LIGA: Baník potřetí bez bodu

Vrchlabí vedlo po dvou třetinách nad Baníkem 4:1, ale sokolovští se skvělým nástupem do třetího dějství dostali zpátky do hry. Bohužel se jim podařilo snížit jen na 4:3, a už třetí zápas za sebou si do tabulky nepřipíší žádný bod.

Hned v první minutě musel předvést svou rychlou lapačku Oldřich Cichoň, protože Matýs našel mezi kruhy Mrňu a ten poprvé prověřil sokolovského brankaře. Další šance byla k vidění ve 3. minutě, když ujel Chalupa, ale mezírku mezi betony Cichoně nenašel. Ve 12. minutě se do vážnější šance dostal i baníkovci, a to když Kuťák ujel obraně, ale svou střelu zamířil jen do betonu Soukupa. O chvilku později hrál Baník přesilovku, ale byli to domácí, kteří poprvé změnili skóre. Linhartovu střelu Cichoň neudržel a dorážkou v čase 13:30 se prosadil Chrtek – 1:0. Ani ne o minutu později dostal přihrávku do jízdy Matýs, který procedil puk mezi betony Cichoně a zvýšil na 2:0. Domácí dostali ještě možnost přesilovky pět na tři, ale tu sokolovští dokázali ubránit a do šaten se šlo za stavu 2:0.

Baníkovci opět zaspali začátek a byl to znovu Mrňa, kterého vychytal betonem Cichoň. Do tříbrankového náskoku poslal Vrchlabí do vedení v čase 23:01 Tomáš Kynčl, který se nejlépe zorientoval na brankovišti a dorazil Linhartovou střelu 3:0. Baníkovci snížili v dvojnásobné přesilovce, když si Tomáš Šmerha připravil pozici ke střele na levém kruhu a v čase 30:29 vymetl horní růžek branky Soukupa – 3:1. Tomáš Šmerha byl o minutu později blízko k další brance, tentokrát se ale Soukup vyznamenal skvělým zákrokem ramenem. V čase 36:34 nachytal Cichoně nahozením od zadního mantinelu Koffer, který o brusli sokolovského brankaře navýšil vedení domácích na 4:1. V posledních vteřinách se ještě snažil prosadit aktivní Šmerha, ale znovu si vylámal zuby na Soukupovi.

Z poslední třetiny uplynula minuta a pětatřicet vteřin, když jiskřičku naděje pro Baník vykřesal přesnou ranou do levého růžku Filip Kuťák – 4:2. Domácí mohli opět gólově odskočit, ale v přesilovce Chrtek svou velkou šanci neproměnil. Ve 48. minutě přišel na útočné modré Pochobradský o puk, Baník vyrazil do rychlého brejku, na jehož konci stál po přihrávkách Šmerhy a Vracovského šťastný střelec Tomáš Jandus – 4:3. Vyrovnání měl přesně v půlce třetí dvacetiminutovky Kverka, kterému se nepodařilo zamést puk do odkryté branky. V 53. minutě byl vyloučený Vodička za hákování a domácí měli dvě dobré příležitosti. Nejprve to zkoušel Kaut a následně i Mrňa, ale ani jeden z nich Cichoně nepřekonal. Baníkovci to ještě na konci zápasu zkoušeli bez brankaře a nebezpečnou střelou se prezentoval Jiskra, kterého ale Soukup vychytal a dotáhl tak svůj tým k vítězství.

Ohlasy:

Martin Štrba: Domácí byli po celý zápas lepší a vítězství si zasloužili. Jen díky jejich chybám jsme se dostali na rozdíl jednoho gólu a mohli myslet na nějaké body. Naše výkony jsou v poslední době velice špatné. Pokud se rychle neprobereme, tak místo toho, aby jsme koukali na soupeře před sebou, budeme se muset koukat pod sebe!

Filip Kuťák: Proti nám hrál soupeř, který byl velice dobře organizovaný, ve všech částech hřiště se podporoval a byl silný v osobních soubojích. Vrchlabí dalo dva rychlé góly a my potom jen dotahovali. V poslední třetině se nám podařilo dotáhnout na rozdíl jediného gólu, ale bohužel se nám vyrovnat nepodařilo.

Dvouměsíční výměna útočníků mezi Baníkem a pražskou Slavií končí. Do hlavního města se vrací Daniel Kružík, který si v Sokolově připsal ve 13 zápasech čtyři branky a stejný počet asistencí. Tomáš Vracovský končí své působení ve Slavii s dvěma asistencemi a pouhými sedmi zápasy, protože během hostování bojoval se zdravotními potížemi. Danielovi děkujeme za dobrou práci, kterou v Sokolově odvedl!
Utkání 43. kola Chance ligy, ve kterém HC Baník Sokolov přivítá tým HC Dukla Jihlava, se bude hrát již ve středu 5.1.2022 od 18:00.
Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.