Jerofejevs, Štach "A", Jenáček Š., Smetana, Jenáček J., Ondračka

Jonák "C", Pšurný, Rob, Hořanský, Pitule, Půček, Berger, Vlach, Gago, Březina, Kucharczyk "A", Apolenář

Roman Stantien

CHANCE LIGA: Vítěznou sérii Baníku ukončil Vsetín

Devět utkání trvala vítězná série Baníku. Ta skončila ve 27. kole, když Sokolov nestačil doma v dobře rozehraném utkání na VHK ROBE Vsetín. Valaši si po obratu ve třetí třetině odváží všechny body za výhru 1:4.

Že bude první třetina hodně rychlá naznačily už úvodní vteřiny. Vždyť v osmé vteřině měl za sebou brankář Jakub Neužil, který v baníkovském dresu nastoupil podruhé za sebou, dva úspěšné zákroky. V úvodu utkání byl k vidění bruslivý hokej, oba týmy rychle přecházely střední pásmo a k vidění bylo na obou stranách několik šancí. V osmé minutě před Jakubem Málkem zahrozil Otakar Šik, který však ani nadvakrát nepřekonal hostujícího gólmana. Po polovině první části se zaskvěl na druhé straně Neužil. Ten parádním zákrokem betonem zneškodnil bekhendovou kličku Apolenáře. Ve čtrnácté minutě nejprve z nebezpečné pozice pálil Rob, z následného protiútoku pak po efektní kličce neuspěl Petr Hašek. V závěru třetiny ještě zahrozili Rob, který z ostrého úhlu trefil rameno Neužila, a také Ondřej Jurčík, jenž z blízka nedokázal procpat puk za Málka. První třetina tedy patřila oběma gólmanům, do šaten se šlo za stavu 0:0.

Ve druhé třetině se obraz hry nezměnil. Ze začátku byli aktivnější hosté, zahrozil Březina, ale větší šance přišly později na druhé straně. Ve 26. minutě se zleva dostal ke střele Hašek, brankář Málek musel puk vytěsnit svou maskou. O půl minuty později se konečně měnilo skóre. Pěknou souhru předvedli Jurčík s Jiskrou, když se první jmenovaný stáhl s pukem do levého rohu, aby záhy poslal pas na volného Víta Jiskru, který se trefil přesně k zadní tyči - 1:0. První branka spustila ofenzivní kolotoč. Ve 28. minutě nejprve Pšurný chyboval v rozehrávce a nabídl velkou šanci Danielu Kružíkovi, který sám před Málkem neuspěl. Stejný hráč hostí vzápětí ztroskotal v obrovské šanci na výborném Neužilovi, který zasahoval vyrážečkou. Před polovinou zápasu přišlo první vyloučení, za krosček si šel odpočinout vsetínský Jerofejevs. V přesilovce byl blízko gólu Ondřej Jurčík, s jehož střelou měl brankář Málek velké problémy. Ve 31. minutě objel branku Neužila Ondračka, zkusil z otočky vypálit, ale sokolovský gólman stihl zasáhnout betonem. Necelé dvě minuty před koncem druhé třetiny byl vyloučen Šmerha, Baník se zvládl ubránit až do sirény a do druhé přestávky udržel hubené vedení.

A vedení Baníku mohl hned na začátku třetí třetiny zvýšit Ondřej Jurčík. Po chybě obránce Jerofejevse však jeho střela skončila jen na boční síti. Krátce na to byl vyloučen Jan Strejček a hosté přesilovou hru využili. V čase 42:26 sice Neužil zvládl zakročit proti střele Smetany, na dorážku Romana Vlacha už ale dosáhnout nemohl - 1:1. Domácí poté dostali velkou šanci vzít si vedení zpět. Ve 44. a 45. minutě byli postupně vyloučeni Pitule a Berger a Baník hrál 50 sekund v pěti proti třem. Střelu Tomáše Šmerhy ovšem skvěle vychytal Jakub Málek a pokus Jana Nováka o chvíli později zazvonil o tyč. Hosté utkání otočili v 51. minutě. Střelu Jenáčka od modré čáry zblokoval mezi kruhy Hašek, ale puk se odrazem dostal k dojíždějícímu Tomášovi Pitulemu, který pohotově a přesně zakončil - 1:2. Po druhém gólu Vsetína se sokolovští hnali za vyrovnáním, blízko úspěchu byl po ojedinělém Málkově zaváhání Daniel Kružík, neuspěl ani v 55. minutě střelou od modré Klejna. Když pak v 57. minutě neproměnil velkou šanci Ondřej Jurčík, zkusil Baník zvýšit tlak odvoláním brankáře. Riskantní tah však domácím nevyšel. V nervózním závěru plném drobných potyček a strkanic odmítl prodloužení trefou do prázdné branky v čase 58:33 Luboš Rob - 1:3. Jiskřičku naděje mohl ještě vykřesat Jaromír Kverka, jenže ani jeho šikovná teč neskončila za zády výborného Málka. Po vyloučení Petra Vodičky pak devět sekund před koncem upravil na konečných 1:4 dorážející Jakub Jenáček.

Sokolovu se tedy nakonec nepodařilo zaokrouhlit počet výher v řadě na deset. Místo toho klesl v tabulce Chance ligy na čtvrté místo, o bod právě za Vsetín, který má navíc o dva zápasy méně. O návrat na vítěznou vlnu se Baník pokusí v sobotu 11. prosince na ledě Poruby.

Hodnocení zápasu:
Vít Jiskra: Zápas se hodnotí velmi těžce, protože jsme ztratili vedení a nakonec prohráli. Ale myslím si , že jsme nepodali úplně špatný výkon a odehráli velmi vyrovnané utkání. Bohužel jsme si ve třetí třetině zápas ztratili sami a všechny body putují do Vsetína. Určitě bych chtěl poděkovat fanouškům, kteří vytvořili výbornou atmosféru a věřím, že jim to příště vrátíme vítězstvím.