HC Baník Sokolov
Statistiky zápasu
Rozhodčí: Zubzanda, Valenta - Sedláček, Baxa
Vyloučení - 2 min.: 3:6, 5 min.: 2:1, do konce utkání (OK): 1:0
Mimořádné tresty: Tomi 5 + do konce utkání, Šmerha 5 min - Christov 5 min.
Góly v přesilovce: 1:0, v oslabení: 1:0
Střely: 40:25, počet diváků: 562
Vstřelené branky + asistence
  • 10:59 Šmerha (Pohl) - PH
  • 27:43 Kuťák (Jurčík) - HO
  • 58:55 Jiskra (Pořízek, Jurčík)
Ostatní zápasy kola
Prostějov - Havířov 3:2
Třebíč - Benátky 5:0
Slavia Praha - Kolín 4:0
Litoměřice - Šumperk 5:3
Vrchlabí - Kadaň 5:0 KK
Přerov - Jihlava 1:2
Poruba - Vsetín 2:0
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Štrba
Soupiska HC Frýdek-Místek

Brankáři:

Šimboch (Nešpůrek)

Obránci:

Ciura, Teper, Zbořil, Michálek, Malík, Matyáš, Adámek

Útočníci:

Král, Peterek, Šlahař, Christov "C", Komorski, Martynek "A", Lyszczarczyk, Bartoš, Klimša "A", Matiaško, Čmiel, Blaško

Trenér:

Mojmír Trličík

CHANCE LIGA: Baník si připisuje další vítězství

Adam Beran dokázal vychytat všechny střelce Frýdku a hlavně díky němu si baníkovci doma poradili s Frýdkem Místkem celkově 3:0.

Hned v první minutě uvolnil Komorski na pravém křídle Martynka, ale jeho střelu dokázal Beran zneškodnit. Baník se dostal k ohrožení branky hostí až v 5. minutě, když s nebezpečné pozice na levém kruhu pálil Kuťák. Daniel Přibyl byl blízko ke vstřelení branky o minutu později, ale v přesilové hře zamířil jen do tyčky. V polovině první třetiny hráli baníkovci přesilovku pět na tři, při níž si vytvořili několik šancí, ale gólem skončila až střela v čase 10:59 z hokejky Tomáše Šmerhy – 1:0. V dohrávané přesilovce byl blízko k dalšímu gólu opět aktivní Přibyl, kterého na poslední chvíli vychytal betonem Šimboch. V závěru třetiny ještě předvedl skvělé napadání Adam Křemen, který našel Kuťáka před brankovištěm, ale jeho střela mířila nad branku.

Ve 4. minutě si šikovně vybruslil z rohu až do zakončení Vít Jiskra, ale puk za záda Šimbocha nedostal. O chvilku později to přehnal s důrazem u mantinelu Tomi, který dostal trest pět minut plus do konce utkání. Přesilovka Rysům vůbec nevyšla a navíc v ní dokonce inkasovali. Do přečíslení dva na jedno se dostal Jurčík s Kuťákem a druhý jmenovaný v čase 27:43 zvýšil na 2:0. Frýdek zahrozil ve 31. minutě, když střelu do modré tečoval Klimša, kterého vychytal Beran. Ve 33. minutě měl třetí gól domácích na hokejce Vodička, které si našel odražený puk, ale napálil ho jen do horní tyčky. Běžela 36. minuta a frýdečtí hráli přesilovku, ve které Beran vychytal dvě velké šance a podržel svůj tým.

Prvních pět minut posledního dějství byl na ledě k vidění spíš boj o střední pásmo, a proto byla první větší šance k vidění až v 46. minutě, kdy nebezpečně přes beka střílel Christov. Baník zahrozil o minutu později, kdy v přesilovce vypálil štiplavou ráno od modré čáry Jan Pohl. V 54. minutě ujel Pohl při vlastním oslabení, našel před brankou Šmerhu, který ale z dobré pozice Šimbocha nepřekonal. O chvilku později pro Šmerhu utkání skončilo, protože svedl pěstní souboj s Christovem a oba obdrželi trest do konce zápasu. Pojistku přidal do prázdné branky po přihrávce Pořízka v čase 58:55 Vít Jiskra. Adam Beran musel ještě v posledních vteřinách zabojovat o čisté konto dvěma fantastickými zákroky a dovedl tak svůj tým k výhře 3:0.

Ohlasy Vojtěcha Šika, Daniela Přibyla a Adama Berana po utkání:

34. týden (22. 8. - 28. 8.) - ZDE
33. týden (15.8. - 21. 8.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.