Ciura, Teper, Zbořil, Michálek, Malík, Matyáš, Adámek

Král, Peterek, Šlahař, Christov "C", Komorski, Martynek "A", Lyszczarczyk, Bartoš, Klimša "A", Matiaško, Čmiel, Blaško

Mojmír Trličík

CHANCE LIGA: Baník si připisuje další vítězství

Adam Beran dokázal vychytat všechny střelce Frýdku a hlavně díky němu si baníkovci doma poradili s Frýdkem Místkem celkově 3:0.

Hned v první minutě uvolnil Komorski na pravém křídle Martynka, ale jeho střelu dokázal Beran zneškodnit. Baník se dostal k ohrožení branky hostí až v 5. minutě, když s nebezpečné pozice na levém kruhu pálil Kuťák. Daniel Přibyl byl blízko ke vstřelení branky o minutu později, ale v přesilové hře zamířil jen do tyčky. V polovině první třetiny hráli baníkovci přesilovku pět na tři, při níž si vytvořili několik šancí, ale gólem skončila až střela v čase 10:59 z hokejky Tomáše Šmerhy – 1:0. V dohrávané přesilovce byl blízko k dalšímu gólu opět aktivní Přibyl, kterého na poslední chvíli vychytal betonem Šimboch. V závěru třetiny ještě předvedl skvělé napadání Adam Křemen, který našel Kuťáka před brankovištěm, ale jeho střela mířila nad branku.

Ve 4. minutě si šikovně vybruslil z rohu až do zakončení Vít Jiskra, ale puk za záda Šimbocha nedostal. O chvilku později to přehnal s důrazem u mantinelu Tomi, který dostal trest pět minut plus do konce utkání. Přesilovka Rysům vůbec nevyšla a navíc v ní dokonce inkasovali. Do přečíslení dva na jedno se dostal Jurčík s Kuťákem a druhý jmenovaný v čase 27:43 zvýšil na 2:0. Frýdek zahrozil ve 31. minutě, když střelu do modré tečoval Klimša, kterého vychytal Beran. Ve 33. minutě měl třetí gól domácích na hokejce Vodička, které si našel odražený puk, ale napálil ho jen do horní tyčky. Běžela 36. minuta a frýdečtí hráli přesilovku, ve které Beran vychytal dvě velké šance a podržel svůj tým.

Prvních pět minut posledního dějství byl na ledě k vidění spíš boj o střední pásmo, a proto byla první větší šance k vidění až v 46. minutě, kdy nebezpečně přes beka střílel Christov. Baník zahrozil o minutu později, kdy v přesilovce vypálil štiplavou ráno od modré čáry Jan Pohl. V 54. minutě ujel Pohl při vlastním oslabení, našel před brankou Šmerhu, který ale z dobré pozice Šimbocha nepřekonal. O chvilku později pro Šmerhu utkání skončilo, protože svedl pěstní souboj s Christovem a oba obdrželi trest do konce zápasu. Pojistku přidal do prázdné branky po přihrávce Pořízka v čase 58:55 Vít Jiskra. Adam Beran musel ještě v posledních vteřinách zabojovat o čisté konto dvěma fantastickými zákroky a dovedl tak svůj tým k výhře 3:0.