HC Baník Sokolov

Útočníci:

Trenéři:

Martin Štrba, Petr Holejšovský, David Fečo

Baník sehrál modelové utkání s Chebem

HC Baník Sokolov využil reprezentační přestávky k sehrání modelového utkání se svým partnerským klubem.

Baníkovci v modelovém utkání premiérově nastoupili ve žlutých dresech a po dlouhé cestě přes celou republiku se poprvé zapojil i obránce Mrowiec. Scházeli sparťanští a karlovarští hokejisté, někteří hráči pak dostali volno. Do sestavy tak trenéři zařadil některé juniory. V sestavě Chebu se pak objevili někteří bývalí hráči Baníku, např. Martin Trapl, Michal Fečo, Jakub Kašpar či Jan Strýček.

Od začátku měl Baník převahu, kterou vyjadřoval i góly. Díky vstřícnosti hostujícího trenéra Michala Jägera si domácí mohli vyzkoušet i některé varianty v přesilovkách. V polovině utkání tak Baník vedl již 8:0, kdy hattricky zaznamenali Daniel Kružík a Filip Kuťák, který tak snad již protrhl střeleckou smůlu.

Do druhé poloviny utkání Cheb vyměnil brankáře, nastoupil Jakub Kašpar, kterého sice brzy překonal Tomáš Rohan, ale jinak si chebský fantom počínal fantasticky a další gól v síti hostů nedovolil. Baník ve zbytku utkání přeci jen trochu ubral na otáčkách, hra byla vyrovnanější a vstřeleného gólu se dočkal i Cheb. Úspěšným střelcem byl Michal Fečo.

Utkání, které se z obou stran hrálo velmi korektně, posloužilo týmům k přípravě na své soutěže. Hráči si vyzkoušeli některé varianty a herní kombinace. Soupeři a trenérům Chebu patří poděkování za sehrání utkání a vstřícnost.

Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.