HC Baník Sokolov

Útočníci:

Trenéři:

Martin Štrba, Petr Holejšovský, David Fečo

Baník sehrál modelové utkání s Chebem

HC Baník Sokolov využil reprezentační přestávky k sehrání modelového utkání se svým partnerským klubem.

Baníkovci v modelovém utkání premiérově nastoupili ve žlutých dresech a po dlouhé cestě přes celou republiku se poprvé zapojil i obránce Mrowiec. Scházeli sparťanští a karlovarští hokejisté, někteří hráči pak dostali volno. Do sestavy tak trenéři zařadil některé juniory. V sestavě Chebu se pak objevili někteří bývalí hráči Baníku, např. Martin Trapl, Michal Fečo, Jakub Kašpar či Jan Strýček.

Od začátku měl Baník převahu, kterou vyjadřoval i góly. Díky vstřícnosti hostujícího trenéra Michala Jägera si domácí mohli vyzkoušet i některé varianty v přesilovkách. V polovině utkání tak Baník vedl již 8:0, kdy hattricky zaznamenali Daniel Kružík a Filip Kuťák, který tak snad již protrhl střeleckou smůlu.

Do druhé poloviny utkání Cheb vyměnil brankáře, nastoupil Jakub Kašpar, kterého sice brzy překonal Tomáš Rohan, ale jinak si chebský fantom počínal fantasticky a další gól v síti hostů nedovolil. Baník ve zbytku utkání přeci jen trochu ubral na otáčkách, hra byla vyrovnanější a vstřeleného gólu se dočkal i Cheb. Úspěšným střelcem byl Michal Fečo.

Utkání, které se z obou stran hrálo velmi korektně, posloužilo týmům k přípravě na své soutěže. Hráči si vyzkoušeli některé varianty a herní kombinace. Soupeři a trenérům Chebu patří poděkování za sehrání utkání a vstřícnost.

Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.