HC Baník Sokolov
Střely: 35:35, počet diváků: 558
Vstřelené branky + asistence
  • 09:48 Pohl (Šmerha, Šik) - PH
  • 37:03 Weinhold (Žejdl, Poletín)
  • 37:14 Pšenička (Machač)
  • 39:13 Šik (Pohl, Tomi) - PH

Obránci:

Krejčí, Weinhold, Duda, Veber, Havel, Hovorka, Kadeřávek

Útočníci:

Poletín "A", Žejdl, Ondráček, Všetečka, Knotek, Kern, Vracovský, Machač, Pšenička, Doležal "C", Vlček, Šteiner

Trenér:

Jiří Veber

CHANCE LIGA: Baník podlehl Slavii 3:4 po nájezdech

Vyrovnaný zápas, ve kterém baníkovci dvakrát dokázali vyrovnat, dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých domácí střelce vynuloval Roman Málek a rozhodující trefu zaznamenal nejproduktivnější hráč soutěže Tomáš Knotek.

Hra měla od začátku rychlý spád, ale šance byla k vidění až ve 3. minutě, kdy hledal mezírku mezi betony Málka Kružík. V 7. minutě měl dobrou šanci Jiskra, ke kterému se odrazil puk od zadního mantinelu, ale domácí útočník ho v těžké pozici nedostal do odkryté branky. Slávisté měli ojedinělou šanci v podání Pšeničky, který si najel k pravému kruhu, ale jeho střelu na vzdálenější tyč Beran vyrazil. Baník dostal v polovině třetiny možnost přesilovky, kterou v čase 9:49 využil po kombinaci se Šikem a Šmerhou prudkou střelou Jan Pohl – 1:0. Další dobrou šanci proti svým bývalým spoluhráčům mě v 18. minutě v přesilovce Kružík, ale ani jeho druhá střela neskončila gólem. V závěru třetiny hrála Slavie v početní výhodě a ve 20. minutě vytvořila závar před Beranovým brankovištěm, ale ten kotouč do své branky nepustil.

Do druhé třetiny nastoupila Slavia jako vyměněná a obraz hry se otočil. Ve 28. minutě měl vyrovnání na hokejce Knotek, který jel trestné střílení, ale Beran předvedl svou rychlou lapačku. Další obrovskou šanci měl Šteiner, ale opět si vylámal zuby na domácím brankaři. Slavie snížila v čase 37:03, když se Beran dostal na hranici brankoviště do kontaktu s protihráčem, puk se odrazil k Weinholdovi a ten ho uklidil do odkryté branky – 1:2. Uplynulo jedenáct vteřin a Slavie se dostala do vedení po povedené střele Pšeničky z mezikruží. Baníku se ještě do konce třetiny podařilo vyrovnat a bylo opět v početní výhodě. Po vyhraném buly se dostal puk k Šikovi a ten v čase 39:13 srovnal na 2:2. Slávisté si mohli vzít vedení v posledních vteřinách, ale Poletínova dorážka skončila na tyčce.

Slávisté si vzali vedení zpátky v přesilové hře, kterou si přenesli z druhé třetiny a v čase 41:05 Žejdl trefil přesně prostor nad ramenem Berana - 2:3. Hra se poté hodně rozkouskovala a hokejové krásy moc nepřinesla. Pěkný průnikem se prezentoval v 52. minutě obránce Jeřábek, jehož střelu Málek zlikvidoval lapačkou. Vyrovnání přišlo v čase 55:33, když Baník díky Tomiho brance využil už třetí přesilovku v zápase – 3:3. Rozhodnout mohl v 59. minutě Žejdl, který se dostal k vyraženému puku od Berana, ale ten své zaváhání napravil.

Hned v úvodu prodloužení mohl rozhodnout Weinhold, který dostal přihrávku od Knotka do samostatného úniku, ale nebyl úspěšný. Prémiový bod navíc pro Baník měli na hokejce Pohl, Jiskra a Radek Pořízek, ale jeden z nich svou šanci nevyužil a zápas tak dospěl do samostatných nájezdů, ve který rozhodl o výhře Slavie Tomáš Knotek.

Dvouměsíční výměna útočníků mezi Baníkem a pražskou Slavií končí. Do hlavního města se vrací Daniel Kružík, který si v Sokolově připsal ve 13 zápasech čtyři branky a stejný počet asistencí. Tomáš Vracovský končí své působení ve Slavii s dvěma asistencemi a pouhými sedmi zápasy, protože během hostování bojoval se zdravotními potížemi. Danielovi děkujeme za dobrou práci, kterou v Sokolově odvedl!
Utkání 43. kola Chance ligy, ve kterém HC Baník Sokolov přivítá tým HC Dukla Jihlava, se bude hrát již ve středu 5.1.2022 od 18:00.
Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.