Válek, Přikryl, Sihvonen, Procházka, Jícha, Berka, Urban, Koláček, Pajer, Rouha, Černohorský, Smola

Daniel Tvrzník

Martin Štrba

CHANCE LIGA: Baník si připsal cenný skalp Litoměřic

Baníkovci jako první v letošní sezoně dokázali porazit kališníky na jejich ledě a po výhře 4:5 vezou domů tři body. I přes čtyři inkasované góly předvedl skvělý výkon Vladislav Habal, který tým podržel hlavně v závěru zápasu.

Hned při prvním střídání se měnilo skóre utkání, když Tomi po šestadvaceti vteřinách nahodil puk od mantinelu, Král kotouč vyrazil a ze vzduchu ho do branky dostal Ondřej Jurčík – 0:1. V 5. minutě hrál Baník v početní výhodě, ve které nejprve střílel od modré nebezpečně Strejček a chvilku později se dostal k zakončení po křižné přihrávce Šik, ale Král tentokrát svůj tým podržel. Baník přeci jen přesilovku využil, když v čase 5:27 dostal na levý kruh nabito od Pohla Tomáš Šmerha a tvrdou ranou zvýšil na 0:2. Stadionu se podařilo pohotově odpovědět, protože v čase 5:54 se z dorážky prosadil nejlepší střelec Litoměřic Sihvonen- 1:2. O minutu a jednu vteřinu později Baník ale opět odskočil na rozdíl dvou branek, když přihrávku Šmerhy využil na brankovišti osamocený Otakar Šik – 1:3. V čase 7:43 vstřelil Baník další gól, který podobal tomu prvnímu. Tomi vystřelil od mantinelu, Král vyrazil po před sebe k Jurčíkovi a ten ho pohotově dorazil – 1:4. Přesně v čase 31:00 se prosadil z přečíslení dva na jednoho přesnou střelou na Habalovu lapačku Michal Rouha – 2:4. V 17. minutě byl blízko ke snížení v přesilovce domácí bek Holý, ale jeho jedovatou střelou dokázal Habal lapačkou zneškodnit.

Úvod druhé třetiny začal při hře 4 na 4 a poté následovala zkrácená přesilovka domácích, při které měl šanci Procházka, který nastřelil tyčku za Habalem. Ve 24. minutě po střele Ticháčka opět zachránila baníkovce tyčka. Ve 26. minutě si Kverka vybruslil do dobré střelecké pozice, ale prováhal nejlepší moment ke střele a jeho pokus z úhlu Král bez problému chytil. Habal měl během druhé třetiny opravdu velké štěstí, protože ve 31. minutě už po třetí zazvonila tyč za jeho zády po střele Černohorského. Kališníkům se podařilo dopravit puk do branky až v čase 34:23, kdy se svým důrazem na brankovišti a následnou dorážkou prosadil Josef Jícha. Vyrovnání domácích přišlo při přesilové hře, když v čase 39:35 Ondřej Procházka po křižné přihrávce překonal Habala.

Ve 42. minutě nepříjemně střílel Radek Prošek, ale Král stačil na poslední chvíli vykopnout jeho pokus betonem. Hra se hodně kouskovala a po jednom ze zakázaných uvolnění kališníků vyhrál buly na levém kruhu Rohan, přes Pohla se puk dostal na Šika, jehož střelu tečoval na brankovišti Tomáš Rohan a vrátil Baníku vedení – 4:5. Ve 49. minutě dostal trest František Klejna a v následné přesilovce měl šanci Pajer, ale jeho střela backhandem skončila v rozkleku Habala. Litoměřice od 57. minutě předváděli drtivý tlak, který byl podpořen ještě hrou bez brankaře, ale hrdinou závěru zápasu se stal Vladislav Habal, který vychytal všechny pokusy domácích a dovedl Baník ke třem bodům!