VHK ROBE Vsetín
Vyloučení - 2 min.: 1:4
Střely: 38:23, počet diváků: 2010
Vstřelené branky + asistence
  • 05:51 Zeman (Indrák, Berger)
  • 14:26 Březina (Zeman, Vlach)
  • 28:08 Zeman (Kverka, Šik)
  • 36:50 Hořanský (Vítek)
Ostatní zápasy kola
Frýdek-Místek - Kolín 2:3 SN
Šumperk - Havířov 2:1
Kadaň - Ústí nad Labem 2:4
Jihlava - Prostějov 1:4
Poruba - Třebíč 1:2 SN
Přerov - Slavia Praha 5:3
Vrchlabí - Litoměřice 1:3
Soupiska VHK ROBE Vsetín

Brankáři:

Málek (Gába)

Obránci:

Jerofejevs, Buchta, Ondračka, Smetana, Hryciow, Jenáček Š., Jenáček J.

Útočníci:

Indrák, Jonák "C", Rob, Březina, Vlach, Zeman, Půček, Kucharczyk, Klímek, Hořanský, Berger, Vítek

Trenér:

Roman Stantien
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Štrba

CHANCE LIGA: Z Lapače se Baník vrací bez bodů

Z dalekého výjezdu do Vsetína se baníkovci vrací s prázdnou. O jediný gól se postaral po přihrávce Kverky Denis Zeman, který snížil na 2:1. Pojistku v podobě gólu přinesl domácím Adam Hořanský, který upravil na konečných 3:1.

V čase 2:31 byla k vidění první větší šance utkání, když Hořanský našel Burgera, kterého v dobré pozici Habal vychytal a pokryl i následnou dorážku. Baník o chvíli později hrál v oslabení po faulu Vracovského a dvě vteřiny po jeho návratu na led poprvé rozvlnil síť za Habalem přesnou střelou Zeman a domácí šli v čase 5:51 do vedení 1:0. Baník po inkasované brance dopředu trochu ožil, ale k žádné větší příležitosti se nedostal. Naopak Habala v 8. minutě zaměstnala druhá domácí formace, která dobře kombinovala v útočném pásmu, z čehož mohl těžit Vlach, ale svou šanci neproměnil. Ve 13. minutě ujel obraně Baníku Půček, ale svůj samostatný nájezd neproměnil. V čase 14:26 se už skóre změnilo, protože na pravý kruh dostal nabito Březina a jeho dělovka se zastavila až za Habalem – 2:0.

Hned v úvodu druhé třetiny byl vyloučen domácí Rob a v následné přesilovce se tvrdou střelou do Málkovi výstroje prezentoval Jan Pohl. V početní výhodě si ve 26. minutě zahráli i domácí, ale stejně jako baníkovci v ní nic nepředvedli. V čase 28:08 vybojoval Kverka v souboji u hrazení puk, našel Denise Zemana a ten prudkou střelou poslal kotouč za Málkova záda a snížil na 2:1. Ve 30. minutě už se domácí radovali ze vstřelené branky, ale jejich radost hned utnul hlavní rozhodčí, který odpískal Kucharczykovi hru vysokou a branku neuznal. O dvě minuty později si dvojice Rob-Indrák vyměnila puk a druhý jmenovaný nechal vyniknout Habala, který jeho pokus vykopnul špičkou betonu. Vsetínu se ve druhé třetině přeci je ještě podařilo vstřelit branku, když se v čase 36:50 prosadil Adam Hořanský – 3:1.

Hra od začátku třetí třetiny nabrala rychlý spád a přelévala se ze strany na stranu. Ve 45. minutě zkusil najít mezírku mezi Málkovými betony Šik, ale domácí brankař si jeho střelu pohlídal. O tři minuty později našel krásnou přihrávkou Vodička rozjetého Kverku, který se dostal do samostatného úniku, ale jeho střelu Málek dokázal chytit do lapačky. Baník se snažil o vstřelení kontaktního gólu, ale Šmerhova střela ani následná dorážka Strejčka k brance nevedla. V 55.minutě mohl rozhodnout a uklidnit domácí fanoušky Zeman, ale Habal si s jeho pokusem poradil. Do konce zápasu se už nic zásadního na Lapači neudálo a Vsetín si tak dokráčel pro tři body.

Dvouměsíční výměna útočníků mezi Baníkem a pražskou Slavií končí. Do hlavního města se vrací Daniel Kružík, který si v Sokolově připsal ve 13 zápasech čtyři branky a stejný počet asistencí. Tomáš Vracovský končí své působení ve Slavii s dvěma asistencemi a pouhými sedmi zápasy, protože během hostování bojoval se zdravotními potížemi. Danielovi děkujeme za dobrou práci, kterou v Sokolově odvedl!
Utkání 43. kola Chance ligy, ve kterém HC Baník Sokolov přivítá tým HC Dukla Jihlava, se bude hrát již ve středu 5.1.2022 od 18:00.
Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.