Indrák, Jonák "C", Rob, Březina, Vlach, Zeman, Půček, Kucharczyk, Klímek, Hořanský, Berger, Vítek

Roman Stantien

Martin Štrba

CHANCE LIGA: Z Lapače se Baník vrací bez bodů

Z dalekého výjezdu do Vsetína se baníkovci vrací s prázdnou. O jediný gól se postaral po přihrávce Kverky Denis Zeman, který snížil na 2:1. Pojistku v podobě gólu přinesl domácím Adam Hořanský, který upravil na konečných 3:1.

V čase 2:31 byla k vidění první větší šance utkání, když Hořanský našel Burgera, kterého v dobré pozici Habal vychytal a pokryl i následnou dorážku. Baník o chvíli později hrál v oslabení po faulu Vracovského a dvě vteřiny po jeho návratu na led poprvé rozvlnil síť za Habalem přesnou střelou Zeman a domácí šli v čase 5:51 do vedení 1:0. Baník po inkasované brance dopředu trochu ožil, ale k žádné větší příležitosti se nedostal. Naopak Habala v 8. minutě zaměstnala druhá domácí formace, která dobře kombinovala v útočném pásmu, z čehož mohl těžit Vlach, ale svou šanci neproměnil. Ve 13. minutě ujel obraně Baníku Půček, ale svůj samostatný nájezd neproměnil. V čase 14:26 se už skóre změnilo, protože na pravý kruh dostal nabito Březina a jeho dělovka se zastavila až za Habalem – 2:0.

Hned v úvodu druhé třetiny byl vyloučen domácí Rob a v následné přesilovce se tvrdou střelou do Málkovi výstroje prezentoval Jan Pohl. V početní výhodě si ve 26. minutě zahráli i domácí, ale stejně jako baníkovci v ní nic nepředvedli. V čase 28:08 vybojoval Kverka v souboji u hrazení puk, našel Denise Zemana a ten prudkou střelou poslal kotouč za Málkova záda a snížil na 2:1. Ve 30. minutě už se domácí radovali ze vstřelené branky, ale jejich radost hned utnul hlavní rozhodčí, který odpískal Kucharczykovi hru vysokou a branku neuznal. O dvě minuty později si dvojice Rob-Indrák vyměnila puk a druhý jmenovaný nechal vyniknout Habala, který jeho pokus vykopnul špičkou betonu. Vsetínu se ve druhé třetině přeci je ještě podařilo vstřelit branku, když se v čase 36:50 prosadil Adam Hořanský – 3:1.

Hra od začátku třetí třetiny nabrala rychlý spád a přelévala se ze strany na stranu. Ve 45. minutě zkusil najít mezírku mezi Málkovými betony Šik, ale domácí brankař si jeho střelu pohlídal. O tři minuty později našel krásnou přihrávkou Vodička rozjetého Kverku, který se dostal do samostatného úniku, ale jeho střelu Málek dokázal chytit do lapačky. Baník se snažil o vstřelení kontaktního gólu, ale Šmerhova střela ani následná dorážka Strejčka k brance nevedla. V 55.minutě mohl rozhodnout a uklidnit domácí fanoušky Zeman, ale Habal si s jeho pokusem poradil. Do konce zápasu se už nic zásadního na Lapači neudálo a Vsetín si tak dokráčel pro tři body.