Pěnčík, Drtil "A", Březák, Hrachovský, Řezáč, Dudycha, Rutar

Vachutka, Macuh, Žalčík "C", Vildumetz, Šilhavý, Bernovský, Furch, Kohút, Kratochvíl, Scheuter, Spratek, Antoníček

Martin Janeček

CHANCE LIGA: Bodovou sérii Baníku utnul Šumperk

Po vydařeném vstupu a rychlé brance Tomiho Baník neudržel vedení a zápas prohrál ve druhé třetině, ve které Draci nasázeli tři branky. I přes několik šancí v posledním dějství baníkovci odešli ze zápasu po prohře 2:5 bez bodu.

Hned v první minutě byla vidění velká šance, do které se dostal Tomáš Šmerha, ale v dobré pozici nedokázal zpracovat puk. Baníkovce to nemuselo mrzet, protože v čase 1:00 využil velké hrubky Draků v rozehrávce Vojtěch Tomi a poslal domácí do vedení – 1:0. Tomi se do dobré šance dostal i při přesilové hře v 8. minutě, ale tentokrát ho vychytal Vojtěch Mokrý. Poprvé o sobě dali hosté vědět až ve 12. minutě, kdy Vildumetz prověřil pozornost Berana střelou přes obránce a o pár vteřin později to byl právě on, který zůstal v čase 12:12 nepokrytý před brankou a srovnal na 1:1. Sokolovu vrátil vedení v 17. minutě Vít Jiskra, kterého našel před brankou Jandus a Jiskra pohotovou střelou propálil Mokrého – 2:1. Poslední šance v první třetině byla viděna při početní výhodě, když pěknou kombinaci Baníku zakončoval Sloboda, ale jeho střela skončila na výstroji Mokrého.

Baník mohl zvýšit skóre hned v úvodu druhého dějství, ale Šmerhova střela orazítkovala horní tyčku. Vyrovnání přišlo v čase 24:33, kdy dostal puk na levý kruh Vildumetz a jeho střela na vzdálenější tyč rozvlnila síť za zády Berana – 2:2. Sokolov měl velkou šanci si vzít vedení zpět při přesilovce pět na tři, ve které nebezpečně střílel Pohl, ale byli to hosté, kteří nakonec dali branku. Šilhavý v čase 27:45 vyvážel kotouč a z velké dálky k překvapení všech překonal domácího brankaře – 2:3. Vildumetz mohl ve 31. minutě vstřelit třetí gól v zápase, ale jeho střelu dokázal Beran vykopnout betonem. Ke konci druhé třetiny nejprve dostal 2 trestné minuty za vyhození kotouče domácí brankař a po pár vteřinách v oslabení se proti pravidlům provinil i Šmerha a Baník šel do tří. Početní výhodu dvou mužů v poli využil v čase 39:44 dělovkou Lukáš Žalčík – 2:4.

Baník vstoupil do třetí třetiny s Cichoněm v brance a dobrým tlakem, ve kterém se po střele Rulíka dostal k dorážce Rohan, ale Mokrý svůj tým podržel. O pár vteřin později se ihned po vhazování natlačil do zakončení Šmerha, byl faulovaný a baníkovci mohli pokračovat ve svém tlaku. V přesilovce si vybojoval dobrou pozici ke skórování Vojtěch Tomi, ale i on si vylámal zuby na Mokrém. Šumperk se nikam netlačil a dal o sobě vědět až ve 48. minutě, kdy v oslabení ujel Macuh, ale přihrávkou na spoluhráče celou akci překombinoval a nakonec z toho zakončení nebylo. V 51. minutě hostující obránce Řezáč dostal nabito na modrou čáru, ale jeho střela zazvonila na tyčku Cichoňovi branky. Sokolovští si do konce zápasu ještě připsali několik střel, které hostující brankař pochytal a tak udělal tečku za zápasem v čase 58:14 po přihrávce Vachutky svým druhým gólem Lukáš Žalčík – 2:5.