HC Baník Sokolov
Střely: 32:27, počet diváků: 607
Vstřelené branky + asistence
  • 01:00 Tomi
  • 12:12 Vildumetz (Bernovský, Kohút)
  • 16:20 Jiskra (Jandus, Sloboda)
  • 24:33 Vildumetz (Šilhavý, Dudycha)
  • 27:45 Šilhavý (Březák, Drtil) - HO
  • 39:44 Žalčík (Macuh, Vildumetz) - PH
  • 58:14 Žalčík (Vachutka, Hrachovský)
Ostatní zápasy kola

Obránci:

Pěnčík, Drtil "A", Březák, Hrachovský, Řezáč, Dudycha, Rutar

Útočníci:

Vachutka, Macuh, Žalčík "C", Vildumetz, Šilhavý, Bernovský, Furch, Kohút, Kratochvíl, Scheuter, Spratek, Antoníček

Trenér:

Martin Janeček

CHANCE LIGA: Bodovou sérii Baníku utnul Šumperk

Po vydařeném vstupu a rychlé brance Tomiho Baník neudržel vedení a zápas prohrál ve druhé třetině, ve které Draci nasázeli tři branky. I přes několik šancí v posledním dějství baníkovci odešli ze zápasu po prohře 2:5 bez bodu.

Hned v první minutě byla vidění velká šance, do které se dostal Tomáš Šmerha, ale v dobré pozici nedokázal zpracovat puk. Baníkovce to nemuselo mrzet, protože v čase 1:00 využil velké hrubky Draků v rozehrávce Vojtěch Tomi a poslal domácí do vedení – 1:0. Tomi se do dobré šance dostal i při přesilové hře v 8. minutě, ale tentokrát ho vychytal Vojtěch Mokrý. Poprvé o sobě dali hosté vědět až ve 12. minutě, kdy Vildumetz prověřil pozornost Berana střelou přes obránce a o pár vteřin později to byl právě on, který zůstal v čase 12:12 nepokrytý před brankou a srovnal na 1:1. Sokolovu vrátil vedení v 17. minutě Vít Jiskra, kterého našel před brankou Jandus a Jiskra pohotovou střelou propálil Mokrého – 2:1. Poslední šance v první třetině byla viděna při početní výhodě, když pěknou kombinaci Baníku zakončoval Sloboda, ale jeho střela skončila na výstroji Mokrého.

Baník mohl zvýšit skóre hned v úvodu druhého dějství, ale Šmerhova střela orazítkovala horní tyčku. Vyrovnání přišlo v čase 24:33, kdy dostal puk na levý kruh Vildumetz a jeho střela na vzdálenější tyč rozvlnila síť za zády Berana – 2:2. Sokolov měl velkou šanci si vzít vedení zpět při přesilovce pět na tři, ve které nebezpečně střílel Pohl, ale byli to hosté, kteří nakonec dali branku. Šilhavý v čase 27:45 vyvážel kotouč a z velké dálky k překvapení všech překonal domácího brankaře – 2:3. Vildumetz mohl ve 31. minutě vstřelit třetí gól v zápase, ale jeho střelu dokázal Beran vykopnout betonem. Ke konci druhé třetiny nejprve dostal 2 trestné minuty za vyhození kotouče domácí brankař a po pár vteřinách v oslabení se proti pravidlům provinil i Šmerha a Baník šel do tří. Početní výhodu dvou mužů v poli využil v čase 39:44 dělovkou Lukáš Žalčík – 2:4.

Baník vstoupil do třetí třetiny s Cichoněm v brance a dobrým tlakem, ve kterém se po střele Rulíka dostal k dorážce Rohan, ale Mokrý svůj tým podržel. O pár vteřin později se ihned po vhazování natlačil do zakončení Šmerha, byl faulovaný a baníkovci mohli pokračovat ve svém tlaku. V přesilovce si vybojoval dobrou pozici ke skórování Vojtěch Tomi, ale i on si vylámal zuby na Mokrém. Šumperk se nikam netlačil a dal o sobě vědět až ve 48. minutě, kdy v oslabení ujel Macuh, ale přihrávkou na spoluhráče celou akci překombinoval a nakonec z toho zakončení nebylo. V 51. minutě hostující obránce Řezáč dostal nabito na modrou čáru, ale jeho střela zazvonila na tyčku Cichoňovi branky. Sokolovští si do konce zápasu ještě připsali několik střel, které hostující brankař pochytal a tak udělal tečku za zápasem v čase 58:14 po přihrávce Vachutky svým druhým gólem Lukáš Žalčík – 2:5.

Ohlasy Martina Štrby a Víta Jiskry:

Dvouměsíční výměna útočníků mezi Baníkem a pražskou Slavií končí. Do hlavního města se vrací Daniel Kružík, který si v Sokolově připsal ve 13 zápasech čtyři branky a stejný počet asistencí. Tomáš Vracovský končí své působení ve Slavii s dvěma asistencemi a pouhými sedmi zápasy, protože během hostování bojoval se zdravotními potížemi. Danielovi děkujeme za dobrou práci, kterou v Sokolově odvedl!
Utkání 43. kola Chance ligy, ve kterém HC Baník Sokolov přivítá tým HC Dukla Jihlava, se bude hrát již ve středu 5.1.2022 od 18:00.
Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.