HC Frýdek-Místek
Góly v přesilovce: 1:0
Střely: 25:28, počet diváků: 701
Vstřelené branky + asistence
  • 18:24 Jiskra (Klejna, Tomi)
  • 23:41 Šik (Klikorka)
  • 34:15 Sloboda (Klejna)
  • 35:27 Pořízek (Vracovský, Jiskra)
  • 57:35 Szturc (Bartoš, Christov) - PH
Ostatní zápasy kola
Havířov - Prostějov 3:4
Benátky - Třebíč 2:3
Kolín - Slavia Praha 4:3
Šumperk - Litoměřice 4:3 PP
Kadaň - Vrchlabí 2:4
Jihlava - Přerov 3:1
Vsetín - Poruba 6:0
Soupiska HC Frýdek-Místek

Brankáři:

Foltan (36.-60. Šimonů)

Obránci:

Zbořil, Michálek, Ciura, Teper, Krenželok, Matyáš

Útočníci:

Szturc, Bartoš, Šedivý "A", Lyszczarczyk, Peterek, Christov "C", Klimša, Komorski, Martynek "A", Blaško, Čmiel, Matiaško, Ramik

Trenér:

Mojmír Trličík
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Cichoň (Beran)

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Štba

CHANCE LIGA: Z druhého konce republiky se třemi body

Na venkovních kluzištích jsou zatím sokolovští stoprocentní. Druhou výhru na ledě soupeře jsme si připsali ve Frýdku-Místku. Vítězství se zrodilo v prvních dvou třetinách, po kterých jsme vedli 0:4.

V úvodu zápasu nebylo k vidění moc hokejové krásy. Do prvního náznaku šance se dostali domácí, kteří ujeli do přečíslení dva na jednoho, ale Christov nepřihrál přesně. První velká šance byla k vidění až v 8. minutě, kdy Kverka našel na pravé straně Vracovského, ale jeho střelu mezi betony Foltán dokázal pokrýt. O dvě minuty to byli opět baníkovci, kteří mohli otevřít skóre. V přečíslení tři na jednoho Šik nabil Petru Haškovi, jehož střelu dokázal Foltán vyrazit. Domácí pořádně zahrozili až ve 12. minutě kdy Matiaško našel rozjetého Čmielu, který ale v dobré pozici netrefil branku. Gólový účet zápasu otevřel v čase 18:24 Vít Jiskra, který si najel do středu hřiště a střelou zápěstím rozsvítil červené světlo za Foltánovo brankou - 0:1.

Na začátku druhé třetiny byl vyloučený Christov za podrážení a baníkovci těsně po konci jeho trestu navýšili skóre na 0:2, když se po přihrávce Klikorky prosadil Otakar Šik. Oldřich Cichoň poté musel hasit několik střeleckých příležitostí domácích, ale žádnou vyloženou šanci řešit nemusel. Ta přišla až ve 34. minutě, když se v dobré pozici ocitl Peterek, ale netrefil volný prostor pod horní tyčkou. V čase 34:15 z rychlého protiútoku přidal další branku Baníku po přihrávce Klejny Sloboda a bylo to 0:3. O minutu a dvanáct vteřin později se s notnou dávkou štěstí prosadil Radek Pořízek, jehož střela byla zblokována, ale i přes to skončila za zády Foltána – 0:4. Po této brance se Foltán poroučel z branky a zbytek utkání dochytal Daniel Šimonů.

Do třetí třetiny nastoupil Baník s vidinou pohodlného náskoku. Přesto to byli hosté, kdo měl po necelé minutě velkou šanci. Do té se dostal zapomenutý Ondřej Jurčík, který ujel frýdecké obraně, ale náhradní brankář Šimonů si horní roh branky pohlídal. Velkou šanci pak na druhé straně spálil domácí Bartoš, kterého před brankou našla přihrávka Michálka. To byla na dlouho poslední vyložená šance. Domácím se v útočné fázi nedařilo a Baník si hlídal vedení. V posledních minutách už se hrálo jen o čisté konto brankáře Cichoně. Ten si tři minuty před koncem natřikrát poradil s obrovskou šancí Rysů, kdy nejprve vyrazil tvrdou střelu od modré čáry a následně si poradil, za pomoci obránců, i se dvěma dorážkami. Sokolovský brankář však nakonec o čisté konto přišel. V čase 57:35 se domácí přeci jen dočkali branky, když přesilovou hru využil Roman Szturc. Byla to však jen drobná vada na kráse, Baník si v závěrečném oslabení pohlídal třígólový náskok a připsal si další venkovní výhru s konečným skóre 1:4.

Ohlasy po utkání:

Martin Štrba:„ Dnes to bude velice stručné hodnocení. Chtěl bych poděkovat hráčům, protože jsme od první do poslední minuty odvedli výbornou práci. Kluci plnili přesně to, co jsme si řekli a odměnou jsou tři body. Ještě jednou děkuji klukům za předvedený výkon."

Vít Jiskra: „Myslím, že jsme odehráli velmi dobré utkání. Podali jsme týmový výkon a zaslouženě si vezeme domů důležité tři body. V průběhu utkání jsme si vypracovali čtyřgólové vedení a snažili jsme se zápas kontrolovat.  Když už přišlo nějaké zaváhání, tak jsme měli za zády skvěle chytající Oldu a proto nás i trochu mrzí, že jsme pro něj neudrželi nulu a inkasovali v posledních minutách. Teď už se těšíme na další zápas, kde se pokusíme prolomit domácí smůlu a byli bychom rádi za co největší podporu v hledišti."

34. týden (22. 8. - 28. 8.) - ZDE
33. týden (15.8. - 21. 8.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.