HC Frýdek-Místek
Góly v přesilovce: 1:0
Střely: 25:28, počet diváků: 701
Vstřelené branky + asistence
  • 18:24 Jiskra (Klejna, Tomi)
  • 23:41 Šik (Klikorka)
  • 34:15 Sloboda (Klejna)
  • 35:27 Pořízek (Vracovský, Jiskra)
  • 57:35 Szturc (Bartoš, Christov) - PH
Ostatní zápasy kola
Havířov - Prostějov 3:4
Benátky - Třebíč 2:3
Kolín - Slavia Praha 4:3
Šumperk - Litoměřice 4:3 PP
Kadaň - Vrchlabí 2:4
Jihlava - Přerov 3:1
Vsetín - Poruba 6:0
Soupiska HC Frýdek-Místek

Brankáři:

Foltan (36.-60. Šimonů)

Obránci:

Zbořil, Michálek, Ciura, Teper, Krenželok, Matyáš

Útočníci:

Szturc, Bartoš, Šedivý "A", Lyszczarczyk, Peterek, Christov "C", Klimša, Komorski, Martynek "A", Blaško, Čmiel, Matiaško, Ramik

Trenér:

Mojmír Trličík
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Cichoň (Beran)

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Štba

CHANCE LIGA: Z druhého konce republiky se třemi body

Na venkovních kluzištích jsou zatím sokolovští stoprocentní. Druhou výhru na ledě soupeře jsme si připsali ve Frýdku-Místku. Vítězství se zrodilo v prvních dvou třetinách, po kterých jsme vedli 0:4.

V úvodu zápasu nebylo k vidění moc hokejové krásy. Do prvního náznaku šance se dostali domácí, kteří ujeli do přečíslení dva na jednoho, ale Christov nepřihrál přesně. První velká šance byla k vidění až v 8. minutě, kdy Kverka našel na pravé straně Vracovského, ale jeho střelu mezi betony Foltán dokázal pokrýt. O dvě minuty to byli opět baníkovci, kteří mohli otevřít skóre. V přečíslení tři na jednoho Šik nabil Petru Haškovi, jehož střelu dokázal Foltán vyrazit. Domácí pořádně zahrozili až ve 12. minutě kdy Matiaško našel rozjetého Čmielu, který ale v dobré pozici netrefil branku. Gólový účet zápasu otevřel v čase 18:24 Vít Jiskra, který si najel do středu hřiště a střelou zápěstím rozsvítil červené světlo za Foltánovo brankou - 0:1.

Na začátku druhé třetiny byl vyloučený Christov za podrážení a baníkovci těsně po konci jeho trestu navýšili skóre na 0:2, když se po přihrávce Klikorky prosadil Otakar Šik. Oldřich Cichoň poté musel hasit několik střeleckých příležitostí domácích, ale žádnou vyloženou šanci řešit nemusel. Ta přišla až ve 34. minutě, když se v dobré pozici ocitl Peterek, ale netrefil volný prostor pod horní tyčkou. V čase 34:15 z rychlého protiútoku přidal další branku Baníku po přihrávce Klejny Sloboda a bylo to 0:3. O minutu a dvanáct vteřin později se s notnou dávkou štěstí prosadil Radek Pořízek, jehož střela byla zblokována, ale i přes to skončila za zády Foltána – 0:4. Po této brance se Foltán poroučel z branky a zbytek utkání dochytal Daniel Šimonů.

Do třetí třetiny nastoupil Baník s vidinou pohodlného náskoku. Přesto to byli hosté, kdo měl po necelé minutě velkou šanci. Do té se dostal zapomenutý Ondřej Jurčík, který ujel frýdecké obraně, ale náhradní brankář Šimonů si horní roh branky pohlídal. Velkou šanci pak na druhé straně spálil domácí Bartoš, kterého před brankou našla přihrávka Michálka. To byla na dlouho poslední vyložená šance. Domácím se v útočné fázi nedařilo a Baník si hlídal vedení. V posledních minutách už se hrálo jen o čisté konto brankáře Cichoně. Ten si tři minuty před koncem natřikrát poradil s obrovskou šancí Rysů, kdy nejprve vyrazil tvrdou střelu od modré čáry a následně si poradil, za pomoci obránců, i se dvěma dorážkami. Sokolovský brankář však nakonec o čisté konto přišel. V čase 57:35 se domácí přeci jen dočkali branky, když přesilovou hru využil Roman Szturc. Byla to však jen drobná vada na kráse, Baník si v závěrečném oslabení pohlídal třígólový náskok a připsal si další venkovní výhru s konečným skóre 1:4.

Ohlasy po utkání:

Martin Štrba:„ Dnes to bude velice stručné hodnocení. Chtěl bych poděkovat hráčům, protože jsme od první do poslední minuty odvedli výbornou práci. Kluci plnili přesně to, co jsme si řekli a odměnou jsou tři body. Ještě jednou děkuji klukům za předvedený výkon."

Vít Jiskra: „Myslím, že jsme odehráli velmi dobré utkání. Podali jsme týmový výkon a zaslouženě si vezeme domů důležité tři body. V průběhu utkání jsme si vypracovali čtyřgólové vedení a snažili jsme se zápas kontrolovat.  Když už přišlo nějaké zaváhání, tak jsme měli za zády skvěle chytající Oldu a proto nás i trochu mrzí, že jsme pro něj neudrželi nulu a inkasovali v posledních minutách. Teď už se těšíme na další zápas, kde se pokusíme prolomit domácí smůlu a byli bychom rádi za co největší podporu v hledišti."

Dvouměsíční výměna útočníků mezi Baníkem a pražskou Slavií končí. Do hlavního města se vrací Daniel Kružík, který si v Sokolově připsal ve 13 zápasech čtyři branky a stejný počet asistencí. Tomáš Vracovský končí své působení ve Slavii s dvěma asistencemi a pouhými sedmi zápasy, protože během hostování bojoval se zdravotními potížemi. Danielovi děkujeme za dobrou práci, kterou v Sokolově odvedl!
Utkání 43. kola Chance ligy, ve kterém HC Baník Sokolov přivítá tým HC Dukla Jihlava, se bude hrát již ve středu 5.1.2022 od 18:00.
Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.