HC Stadion Litoměřice
Střely: 25:37, počet diváků: 370
Vstřelené branky + asistence
  • 13:48 Ticháček
  • 21:04 Sihvonen (Výtisk)
  • 34:00 Kracík (Koláček) - PH
  • 42:48 Novotný (Rulík) - PH
  • 47:57 Procházka
  • 52:38 Jiskra - PH
Soupiska HC Stadion Litoměřice

Brankáři:

Král (Sklíba)

Obránci:

Marcel, Pinkas, Holý "A", Výtisk "C", Jebavý "A", Ticháček

Útočníci:

Válek, Kracík, Kadlec, Procházka, Přikryl, Sihvonen, Jícha, Koláček, Rouha, Berka, Pajer

Trenér:

David Bruk
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Štrba

PŘÍPRAVA: Generálka Baníku nevyšla

Ani druhý zápas v přípravě se baníkovcům nepodařilo Litoměřice porazit. Po domácí prohře 5:6 přišla i porážka v Kalich aréně v poměru 4:2.

V první třetině byl v Kalich aréně k vidění vyrovnaný zápas s šancemi na obou stranách. Tu první měl ve druhé minutě Jan Pohl, který zůstal úplně sám na levém kruhu, ale trefil jen beton přesouvajícího se Krále. Pak o sobě dal vědět zkušený Jaroslav Kracík, který nejprve tečoval střelu od modré a o chvíli později se prokličkoval až ke střele, ale ani jeden jeho pokus neskončil v brance. Skóre se poprvé měnilo v čase 13:48, když si od mantinelu vybruslil mezi kruhy Jiří Ticháček a střelou pod Neužilovu lapačku poslal domácí do vedení – 1:0. Poté byl k vidění první trest zápasu, kdy dostal litoměřický Marcel dvě minuty za krosček, ale přesilovka se baníkovcům vůbec nepodařila. Před koncem prvního dějství měl dobrou šanci na vyrovnání Jiskra, který to při přečíslení vzal sám na sebe, ale trefil jen Královu lapačku.

Hned v čase 21:04 se po střele Holého dostal na brankovišti ke kotouči Riku Sihvonen a poslal domácí do dvougólového vedení – 2:0. Po polovině zápasu dostal Adam Křemen 2 trestné minuty za vražení na hrazení + 2 minuty za držení, čehož domácí dokázali v čase 34:00, kdy krásné přihrávky od Koláčka využil Jaroslav Kracík – 3:0. Baník si ve druhé třetině nevytvořil žádnou větší příležitost a byli to naopak domácí, kteří ještě v posledních vteřinách druhého dějství měli šanci na zvýšení náskoku, ale Pajerovo střelu dokázal Neužil vyrazit.

Na časomíře svítil čas 40:55 a na trestnou lavici putoval podruhé v zápase domácí Marcel. Tentokrát baníkovci nabídnutou početní výhodou nepohrdli a po přihrávce mezi kruhy od Adama Rulíka se v čase 42:48 prosadil David Novotný – 3:1. O tři minuty později se dvakrát k zakončení dostal Ondřej Jurčík, ale Král byl v obou případech úspěšnější než střelec. Ve 47. minutě měl na hokejce svůj druhý gól v zápase Sihvonen, ale Neužil ho vychytal. Litoměřice promarněná šance nemusel mrzet, protože o pár vteřin později se prosadil dorážkou pod horní tyčku Ondřej Procházka – 4:1. Baník poté dostal početní výhodu pěti proti třem, kterou využil v čase 52:38 s trochou štěstí Vít Jiskra – 4:2. Čtyři minuty před konce zápasu hráli sokolovští opět přesilovku, ve které byl blízko ke vstřelení kontaktního gólu Tomi, ale parádním zákrokem se prezentoval Král. Domácí si už zbytek zápasu pohlídali a Baník porazili v přípravě i podruhé.

Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.

Reprezentační dvacítka má za sebou povedený turnaj v Hodoníně a byli u toho i hráči, kteří ještě v nedávné době oblékali dres Baníku Sokolov. Svěřenci Karla Mlejnka uspěli proti Finsku 3:0 (druhý gól dával Jakub Konečný, nahrával mu Lukáš Stehlík), poté deklasovali poměrem 9:3 Švédsko (Lukáš Stehlík 1+1, Michal Gut 1+2, Jakub Konečný 1+2) a celkovému triumfu nezabránila ani závěrečná prohra s Ruskem 3:4 (Michal Gut a Lukáš Stehlík po gólu, Jakub Konečný asistence).

Součástí reprezentačního výběru byli také Tomáš Urban a Jiří Ticháček. Mezi náhradníky byli připraveni brankáři Oldřich Cichoň a Patrik Hamrla. Výborný výsledek české juniorské reprezentace a neméně dobrý obraz sokolovského hokeje.

Kompletní výsledky turnaje, tabulku a fotogalerii najedete na webu Českého hokeje.