HC Slavia Praha
  • 07:56 Šik (Kulhánek)
  • 15:05 Jurčík (Tomi)
  • 17:38 Knotek (Kafka, Hovorka) - PH
  • 23:32 Tomi (Kverka, Jurčík)
Soupiska HC Slavia Praha

Brankáři:

Michajlov (Málek)

Obránci:

Hejda, Hovorka, Havel, Antoš, Duda, Veber

Útočníci:

Kafka, Žejdl, Kružík, Poletín, Knotek, Šteiner, Všetečka, Vlček, Ondráček, Doležal, Pšenička, Brož

Trenér:

Jiří Veber
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Habal (Beran)

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Štrba

PŘÍPRAVA: Baník si poradil se Slavií i podruhé

Baníkovci byli i ve druhém vzájemném zápasu úspěšnější a z Edenu si vezou výhru 1:3. Sokolovští předvedli tři nové hráče - Tomáše Janduse, Petr Haška a Otakara Šika, který dokázal hned v prvním zápase skórovat.

První větší vzrušení v zápase bylo až vyloučení ve čtvrté minutě zápasu, které měl na svědomí Vít Jiskra. Slávisté ale v přesilovce nebyli úspěšní a byl to Baník, který se dostal v 7. minutě do vedení. Otakar Šik si vybruslil z rohu a otevřel skóre - 1:0. O půl minuty později mohl navýšit Jandus, ale přečíslení neproměnil. Ve 13. minutě se vytáhnul Habal proti šanci Žejdla, který ho chtěl prostřelit na bližší tyč. V čase 15:05 Tomi našel úplně volného Jurčíka a ten poslal baníkovce do vedení 2:0. Slávistům se ještě do konce první podařilo snížit, když se v 18. minutě Knotek prosadil střelou z voleje – 1:2.

V čase 23:32 se Tomi dostal do dobré pozice před brankou, ze které dokázal dorazit puk za bezmocného Michajlova – 1:3. Baník se prezentoval dobrým pohybem a vytvářel si šance. Jednu z nich měl Šik, jehož střela proklouzla mezi betony, ale minula branku. Ve 39. minutě mohl navýšit náskok Baníku opět Vojtěch Tomi, ale svůj samostatný únik zakončil střelou mezi betony, které k sobě včas Michajlov sklapl.

Hned v úvodu třetí třetina dostala Slavia výhodu přesilové hry, ve které si vytvořila několik slibných šanci, které ale skončili u Habala. Hra bylo rozkouskovaná, plná vyloučení a moc hokejové krásy nepřinesla. Za zmínku stojí tyčka z 51. minuty, kterou nastřelil Kružík. Domácí se ještě pokusili o snížení v powerplay, ale ani v té už recept na Habala nenašli a baníkovci tak dokráčeli k dalšímu vítězství v přípravě.

34. týden (22. 8. - 28. 8.) - ZDE
33. týden (15.8. - 21. 8.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.