HC Slavia Praha
  • 07:56 Šik (Kulhánek)
  • 15:05 Jurčík (Tomi)
  • 17:38 Knotek (Kafka, Hovorka) - PH
  • 23:32 Tomi (Kverka, Jurčík)
Soupiska HC Slavia Praha

Brankáři:

Michajlov (Málek)

Obránci:

Hejda, Hovorka, Havel, Antoš, Duda, Veber

Útočníci:

Kafka, Žejdl, Kružík, Poletín, Knotek, Šteiner, Všetečka, Vlček, Ondráček, Doležal, Pšenička, Brož

Trenér:

Jiří Veber
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Habal (Beran)

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Štrba

PŘÍPRAVA: Baník si poradil se Slavií i podruhé

Baníkovci byli i ve druhém vzájemném zápasu úspěšnější a z Edenu si vezou výhru 1:3. Sokolovští předvedli tři nové hráče - Tomáše Janduse, Petr Haška a Otakara Šika, který dokázal hned v prvním zápase skórovat.

První větší vzrušení v zápase bylo až vyloučení ve čtvrté minutě zápasu, které měl na svědomí Vít Jiskra. Slávisté ale v přesilovce nebyli úspěšní a byl to Baník, který se dostal v 7. minutě do vedení. Otakar Šik si vybruslil z rohu a otevřel skóre - 1:0. O půl minuty později mohl navýšit Jandus, ale přečíslení neproměnil. Ve 13. minutě se vytáhnul Habal proti šanci Žejdla, který ho chtěl prostřelit na bližší tyč. V čase 15:05 Tomi našel úplně volného Jurčíka a ten poslal baníkovce do vedení 2:0. Slávistům se ještě do konce první podařilo snížit, když se v 18. minutě Knotek prosadil střelou z voleje – 1:2.

V čase 23:32 se Tomi dostal do dobré pozice před brankou, ze které dokázal dorazit puk za bezmocného Michajlova – 1:3. Baník se prezentoval dobrým pohybem a vytvářel si šance. Jednu z nich měl Šik, jehož střela proklouzla mezi betony, ale minula branku. Ve 39. minutě mohl navýšit náskok Baníku opět Vojtěch Tomi, ale svůj samostatný únik zakončil střelou mezi betony, které k sobě včas Michajlov sklapl.

Hned v úvodu třetí třetina dostala Slavia výhodu přesilové hry, ve které si vytvořila několik slibných šanci, které ale skončili u Habala. Hra bylo rozkouskovaná, plná vyloučení a moc hokejové krásy nepřinesla. Za zmínku stojí tyčka z 51. minuty, kterou nastřelil Kružík. Domácí se ještě pokusili o snížení v powerplay, ale ani v té už recept na Habala nenašli a baníkovci tak dokráčeli k dalšímu vítězství v přípravě.

Dvouměsíční výměna útočníků mezi Baníkem a pražskou Slavií končí. Do hlavního města se vrací Daniel Kružík, který si v Sokolově připsal ve 13 zápasech čtyři branky a stejný počet asistencí. Tomáš Vracovský končí své působení ve Slavii s dvěma asistencemi a pouhými sedmi zápasy, protože během hostování bojoval se zdravotními potížemi. Danielovi děkujeme za dobrou práci, kterou v Sokolově odvedl!
Utkání 43. kola Chance ligy, ve kterém HC Baník Sokolov přivítá tým HC Dukla Jihlava, se bude hrát již ve středu 5.1.2022 od 18:00.
Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.