HC Slavia Praha
  • 07:56 Šik (Kulhánek)
  • 15:05 Jurčík (Tomi)
  • 17:38 Knotek (Kafka, Hovorka) - PH
  • 23:32 Tomi (Kverka, Jurčík)
Soupiska HC Slavia Praha

Brankáři:

Michajlov (Málek)

Obránci:

Hejda, Hovorka, Havel, Antoš, Duda, Veber

Útočníci:

Kafka, Žejdl, Kružík, Poletín, Knotek, Šteiner, Všetečka, Vlček, Ondráček, Doležal, Pšenička, Brož

Trenér:

Jiří Veber
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Habal (Beran)

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Štrba

PŘÍPRAVA: Baník si poradil se Slavií i podruhé

Baníkovci byli i ve druhém vzájemném zápasu úspěšnější a z Edenu si vezou výhru 1:3. Sokolovští předvedli tři nové hráče - Tomáše Janduse, Petr Haška a Otakara Šika, který dokázal hned v prvním zápase skórovat.

První větší vzrušení v zápase bylo až vyloučení ve čtvrté minutě zápasu, které měl na svědomí Vít Jiskra. Slávisté ale v přesilovce nebyli úspěšní a byl to Baník, který se dostal v 7. minutě do vedení. Otakar Šik si vybruslil z rohu a otevřel skóre - 1:0. O půl minuty později mohl navýšit Jandus, ale přečíslení neproměnil. Ve 13. minutě se vytáhnul Habal proti šanci Žejdla, který ho chtěl prostřelit na bližší tyč. V čase 15:05 Tomi našel úplně volného Jurčíka a ten poslal baníkovce do vedení 2:0. Slávistům se ještě do konce první podařilo snížit, když se v 18. minutě Knotek prosadil střelou z voleje – 1:2.

V čase 23:32 se Tomi dostal do dobré pozice před brankou, ze které dokázal dorazit puk za bezmocného Michajlova – 1:3. Baník se prezentoval dobrým pohybem a vytvářel si šance. Jednu z nich měl Šik, jehož střela proklouzla mezi betony, ale minula branku. Ve 39. minutě mohl navýšit náskok Baníku opět Vojtěch Tomi, ale svůj samostatný únik zakončil střelou mezi betony, které k sobě včas Michajlov sklapl.

Hned v úvodu třetí třetina dostala Slavia výhodu přesilové hry, ve které si vytvořila několik slibných šanci, které ale skončili u Habala. Hra bylo rozkouskovaná, plná vyloučení a moc hokejové krásy nepřinesla. Za zmínku stojí tyčka z 51. minuty, kterou nastřelil Kružík. Domácí se ještě pokusili o snížení v powerplay, ale ani v té už recept na Habala nenašli a baníkovci tak dokráčeli k dalšímu vítězství v přípravě.

Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.

Reprezentační dvacítka má za sebou povedený turnaj v Hodoníně a byli u toho i hráči, kteří ještě v nedávné době oblékali dres Baníku Sokolov. Svěřenci Karla Mlejnka uspěli proti Finsku 3:0 (druhý gól dával Jakub Konečný, nahrával mu Lukáš Stehlík), poté deklasovali poměrem 9:3 Švédsko (Lukáš Stehlík 1+1, Michal Gut 1+2, Jakub Konečný 1+2) a celkovému triumfu nezabránila ani závěrečná prohra s Ruskem 3:4 (Michal Gut a Lukáš Stehlík po gólu, Jakub Konečný asistence).

Součástí reprezentačního výběru byli také Tomáš Urban a Jiří Ticháček. Mezi náhradníky byli připraveni brankáři Oldřich Cichoň a Patrik Hamrla. Výborný výsledek české juniorské reprezentace a neméně dobrý obraz sokolovského hokeje.

Kompletní výsledky turnaje, tabulku a fotogalerii najedete na webu Českého hokeje.