Parkkonen, Plutnar, Doudera, Weinhold, Rohan, Krajčík, Benda

Redlich, Kulich, Průžek, Hladoník, Miškář, Rymon, Osmík, Sapoušek, Šik, Kupčo, Adámek, Šmajda

Martin Pešout

PŘÍPRAVA: Baník nestačil na Energii

Baníkovci v dnešním utkání nestačili na omlazenou sestavu energetiků a prohráli vysoko 3:7. Svěřenci Martina Štrby si tak připisují první porážku v přípravném období.

Do první velké šance zápasu se dostal mladý útočník hostí Jiří Kulich, který ve 4. minutě prověřil Cichoně, jenž o chvíli později musel likvidovat únik Dominika Rymona. Domácí ohrozili branku Adama Horáka až v 8. minutě, když to zkoušel střelou na vzdálenější tyč Tomi. Do přečíslení dvou na jednoho se dostala dvojice Osmík Šik a druhý jmenovaný si vylámal zuby na Cichoňovi. V 11. minutě zůstal sám mezi kruhy Marek Sloboda, ale trefil jen rameno Horáka. Skóre otevřel ve 12. minutě Průžek, který využil křižné přihrávky a zakončil nad přesouvajícího se Cichoně – 0:1. Baníku se podařilo srovnat v 16. minutě při přesilové hře. Jiskra nastřelil puk do brankoviště a od bruslí Ondřeje Jurčíka skončil za zády Horáka - 1:1. Početní výhodu využila i Energie, když se v 17. minutě podruhé v zápase prosadil z brankoviště Průžek – 1:2.

Hned v úvodu druhé třetiny se prezentoval nebezpečnou střelou přes obránce Redlich, ale Cichoň dokázal na poslední chvíli zareagovat. Baníku se podařilo vyrovnat ve 23. minutě v početní výhodě. Nejprve se u tyčky dobře uvolnil Sloboda, jehož střelu Horák vyrazil jen k volnému Turečkovi, který srovnal na 2:2. Vyrovnaný stav vydržel jen 15 vteřin, protože Martin Osmík zůstal nepokrytý před brankou a vrátil Energii vedení – 2:3. V čase 29:42 se znovu z před brankového prostoru prosadil po přihrávce Průžka nehlídaný Redlich a Karlovy Vary vedly o dvě branky – 2:4. Další gól energetici přidali ve 32. minutě, když si obránce Doudera vybruslil od mantinelu až před Cichoně a trefil se pod jeho vyrážečku. Poslední gól druhého dějství padl ve 46. minutě z hole finského obránce Parkonnena, který se prosadil kličkou do bekhendu – 2:6.

Ve třetím dějství se k první střele dostali domácí Patrikem Kadeřávkem, ale jeho pokus Adam Dybal pokryl. Ve 46. minutě při přesilovce domácích ujel Otakar Šik, který se řítil sám na Cichoně, ale svůj únik neproměnil. Baníku se podařilo snížit po krásné akci Jurčíka, který se nejprve uvolnil ve středním pásmu a pak přesnou střelou snížil na 3:6. Poslední branka byla k vidění v 55. minutě zápasu. Při přečíslení dva na jednoho Lukáš Adámek předložil krásnou přihrávku Kupčovi a ten upravil na konečných 3:7.