HC Benátky nad Jizerou
Statistiky zápasu
Vstřelené branky + asistence
  • 46:50 Jiruš (Pabiška)
  • 54:54 Jiskra (Klikorka)
  • 65:00 Pohl - rozhodující nájezd
Soupiska HC Benátky nad Jizerou

Brankáři:

Král (Žajdlík)

Obránci:

Kunst, Žůrek, Šedivý, Aubrecht, Kovář, Hampl

Útočníci:

Pabiška, Čederle, Jiruš, Dlouhý, Jansa, Wiencek, Klapka, Čermák, Vomáčka, Křepelka, Hájek, Dospěl

Trenér:

Valdemar Jiruš
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Beran (Krbeček)

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Štrba a Petr Holejšovský

PŘÍPRAVA: Potřetí vítězně, v Benátkách až po nájezdech

Přípravná utkání zatím Baníku vychází na jedničku. Po dvou domácích výhrách se sokolovští radovali i na ledě Benátek nad Jizerou. O třetím vítězství rozhodovaly až samostatné nájezdy, které rozhodl Jan Pohl.

Baník odcestoval do Benátek nad Jizerou s pozměněnou sestavou. Oproti utkání s Kadaní chyběli obránci Jan Novák s Patrikem Kadeřávkem a útočníci Tomáš Vracovský, Ondřej Jurčík, Jaromír Kverka a zraněný Tomáš Rohan. Do sestavy se místo nich vrátili Petr Vodička s Davidem Turečkem, dále pak Radek Pořízek, Vít Jiskra, David Sýkora a Adamové Rulík s Křemenem.

První třetinu se soupeři lehce oťukávali. Přestože si oba celky zahrály i přesilové hry, první větší šance přišla až ve 13. minutě. Na levém křídle zůstal nehlídaný Dlouhý, s jehož střelou si musel poradit Adam Beran. Baník byl v první části aktivnější i díky třem přesilovým hrám, ovšem do šaten se šlo za bezbrankového stavu.

Třetí přesilovou hru si Sokolov přenesl do druhé části a těsně před jejím koncem mohl poprvé slavit Vít Jiskra. Centr prvního útoku však těsně minul. O chvíli později se po nedorozumění před brankou Berana dostal k puku domácí Wiencek, ale ani on nezamířil přesně. V polovině utkání Baník přežil dlouhé oslabení tří proti pěti, když byl nejprve vyloučen David Tureček a necelou minut po něm také Jan Strejček. Přesilovky se nedařily ani jednomu z týmů, v druhé polovině druhé třetiny nevyužili další šance ani domácí, ani sokolovští a tak stovka diváků čekala na první trefu dál.

Diváci se nakonec dočkali a větší radost měli domácí. Ve 47. minutě nejprve Pabiška nadvakrát nedostal puk za Adama Berana, který však druhou střelu domácího útočníka vyrazil pouze k Vojtěchu Jirušovi a ten už se nemýlil - 1:0. Vyrovnáno mohlo být v 50. minutě a to dosti kuriózně. Po nahození do útočného pásma se puk od zadního mantinelu odrazil na břevno benátecké branky, brankář Král si však s nečekanou situací poradil. Baníkovci se s ubývajícím časem tlačili do útoků a jeden z nich nakonec přeci jen přinesl vyrovnání. V čase 54:54 si aktivní Vít Jiskra našlápl až do prostoru mezi kruhy a jeho střela trochu se štěstím prošla výstrojí benáteckého gólmana až do sítě - 1:1. Sokolov mohl jít dokonce do vedení, to když chvíli po vyrovnání využil chybu domácí obrany David Sýkora. Mladý útočník ovšem z dobré pozice přestřelil. Když pak příliš vysoko mířil pět sekund před koncem také Vojtěch Tomi, skončilo utkání v základní hrací době remízou.

Rozhodovalo se nakonec až v pěti sériích nájezdů. O výhře Baníku rozhodli brankář Adam Beran a obránce Jan Pohl. První jmenovaný nedovolil skórovat ani jednomu z pětice domácích střelců. Sokolovský bek pak přesnou střelou ve druhé sérii získal rozhodující bod pro náš tým.

Baník tak pokračuje na vítězné vlně a už v úterý 10. srpna se opět představí na domácím stadionu. Do Sokolova tentokrát přijede regionální rival a partnerský klub v jednom - karlovarská Energie. Máme se tedy rozhodně na co těšit!

Dvouměsíční výměna útočníků mezi Baníkem a pražskou Slavií končí. Do hlavního města se vrací Daniel Kružík, který si v Sokolově připsal ve 13 zápasech čtyři branky a stejný počet asistencí. Tomáš Vracovský končí své působení ve Slavii s dvěma asistencemi a pouhými sedmi zápasy, protože během hostování bojoval se zdravotními potížemi. Danielovi děkujeme za dobrou práci, kterou v Sokolově odvedl!
Utkání 43. kola Chance ligy, ve kterém HC Baník Sokolov přivítá tým HC Dukla Jihlava, se bude hrát již ve středu 5.1.2022 od 18:00.
Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.