HC Benátky nad Jizerou
Statistiky zápasu
Vstřelené branky + asistence
  • 46:50 Jiruš (Pabiška)
  • 54:54 Jiskra (Klikorka)
  • 65:00 Pohl - rozhodující nájezd
Soupiska HC Benátky nad Jizerou

Brankáři:

Král (Žajdlík)

Obránci:

Kunst, Žůrek, Šedivý, Aubrecht, Kovář, Hampl

Útočníci:

Pabiška, Čederle, Jiruš, Dlouhý, Jansa, Wiencek, Klapka, Čermák, Vomáčka, Křepelka, Hájek, Dospěl

Trenér:

Valdemar Jiruš
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Beran (Krbeček)

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Štrba a Petr Holejšovský

PŘÍPRAVA: Potřetí vítězně, v Benátkách až po nájezdech

Přípravná utkání zatím Baníku vychází na jedničku. Po dvou domácích výhrách se sokolovští radovali i na ledě Benátek nad Jizerou. O třetím vítězství rozhodovaly až samostatné nájezdy, které rozhodl Jan Pohl.

Baník odcestoval do Benátek nad Jizerou s pozměněnou sestavou. Oproti utkání s Kadaní chyběli obránci Jan Novák s Patrikem Kadeřávkem a útočníci Tomáš Vracovský, Ondřej Jurčík, Jaromír Kverka a zraněný Tomáš Rohan. Do sestavy se místo nich vrátili Petr Vodička s Davidem Turečkem, dále pak Radek Pořízek, Vít Jiskra, David Sýkora a Adamové Rulík s Křemenem.

První třetinu se soupeři lehce oťukávali. Přestože si oba celky zahrály i přesilové hry, první větší šance přišla až ve 13. minutě. Na levém křídle zůstal nehlídaný Dlouhý, s jehož střelou si musel poradit Adam Beran. Baník byl v první části aktivnější i díky třem přesilovým hrám, ovšem do šaten se šlo za bezbrankového stavu.

Třetí přesilovou hru si Sokolov přenesl do druhé části a těsně před jejím koncem mohl poprvé slavit Vít Jiskra. Centr prvního útoku však těsně minul. O chvíli později se po nedorozumění před brankou Berana dostal k puku domácí Wiencek, ale ani on nezamířil přesně. V polovině utkání Baník přežil dlouhé oslabení tří proti pěti, když byl nejprve vyloučen David Tureček a necelou minut po něm také Jan Strejček. Přesilovky se nedařily ani jednomu z týmů, v druhé polovině druhé třetiny nevyužili další šance ani domácí, ani sokolovští a tak stovka diváků čekala na první trefu dál.

Diváci se nakonec dočkali a větší radost měli domácí. Ve 47. minutě nejprve Pabiška nadvakrát nedostal puk za Adama Berana, který však druhou střelu domácího útočníka vyrazil pouze k Vojtěchu Jirušovi a ten už se nemýlil - 1:0. Vyrovnáno mohlo být v 50. minutě a to dosti kuriózně. Po nahození do útočného pásma se puk od zadního mantinelu odrazil na břevno benátecké branky, brankář Král si však s nečekanou situací poradil. Baníkovci se s ubývajícím časem tlačili do útoků a jeden z nich nakonec přeci jen přinesl vyrovnání. V čase 54:54 si aktivní Vít Jiskra našlápl až do prostoru mezi kruhy a jeho střela trochu se štěstím prošla výstrojí benáteckého gólmana až do sítě - 1:1. Sokolov mohl jít dokonce do vedení, to když chvíli po vyrovnání využil chybu domácí obrany David Sýkora. Mladý útočník ovšem z dobré pozice přestřelil. Když pak příliš vysoko mířil pět sekund před koncem také Vojtěch Tomi, skončilo utkání v základní hrací době remízou.

Rozhodovalo se nakonec až v pěti sériích nájezdů. O výhře Baníku rozhodli brankář Adam Beran a obránce Jan Pohl. První jmenovaný nedovolil skórovat ani jednomu z pětice domácích střelců. Sokolovský bek pak přesnou střelou ve druhé sérii získal rozhodující bod pro náš tým.

Baník tak pokračuje na vítězné vlně a už v úterý 10. srpna se opět představí na domácím stadionu. Do Sokolova tentokrát přijede regionální rival a partnerský klub v jednom - karlovarská Energie. Máme se tedy rozhodně na co těšit!

Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.

Reprezentační dvacítka má za sebou povedený turnaj v Hodoníně a byli u toho i hráči, kteří ještě v nedávné době oblékali dres Baníku Sokolov. Svěřenci Karla Mlejnka uspěli proti Finsku 3:0 (druhý gól dával Jakub Konečný, nahrával mu Lukáš Stehlík), poté deklasovali poměrem 9:3 Švédsko (Lukáš Stehlík 1+1, Michal Gut 1+2, Jakub Konečný 1+2) a celkovému triumfu nezabránila ani závěrečná prohra s Ruskem 3:4 (Michal Gut a Lukáš Stehlík po gólu, Jakub Konečný asistence).

Součástí reprezentačního výběru byli také Tomáš Urban a Jiří Ticháček. Mezi náhradníky byli připraveni brankáři Oldřich Cichoň a Patrik Hamrla. Výborný výsledek české juniorské reprezentace a neméně dobrý obraz sokolovského hokeje.

Kompletní výsledky turnaje, tabulku a fotogalerii najedete na webu Českého hokeje.