HC Benátky nad Jizerou
Statistiky zápasu
Vstřelené branky + asistence
  • 46:50 Jiruš (Pabiška)
  • 54:54 Jiskra (Klikorka)
  • 65:00 Pohl - rozhodující nájezd
Soupiska HC Benátky nad Jizerou

Brankáři:

Král (Žajdlík)

Obránci:

Kunst, Žůrek, Šedivý, Aubrecht, Kovář, Hampl

Útočníci:

Pabiška, Čederle, Jiruš, Dlouhý, Jansa, Wiencek, Klapka, Čermák, Vomáčka, Křepelka, Hájek, Dospěl

Trenér:

Valdemar Jiruš
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Beran (Krbeček)

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Štrba a Petr Holejšovský

PŘÍPRAVA: Potřetí vítězně, v Benátkách až po nájezdech

Přípravná utkání zatím Baníku vychází na jedničku. Po dvou domácích výhrách se sokolovští radovali i na ledě Benátek nad Jizerou. O třetím vítězství rozhodovaly až samostatné nájezdy, které rozhodl Jan Pohl.

Baník odcestoval do Benátek nad Jizerou s pozměněnou sestavou. Oproti utkání s Kadaní chyběli obránci Jan Novák s Patrikem Kadeřávkem a útočníci Tomáš Vracovský, Ondřej Jurčík, Jaromír Kverka a zraněný Tomáš Rohan. Do sestavy se místo nich vrátili Petr Vodička s Davidem Turečkem, dále pak Radek Pořízek, Vít Jiskra, David Sýkora a Adamové Rulík s Křemenem.

První třetinu se soupeři lehce oťukávali. Přestože si oba celky zahrály i přesilové hry, první větší šance přišla až ve 13. minutě. Na levém křídle zůstal nehlídaný Dlouhý, s jehož střelou si musel poradit Adam Beran. Baník byl v první části aktivnější i díky třem přesilovým hrám, ovšem do šaten se šlo za bezbrankového stavu.

Třetí přesilovou hru si Sokolov přenesl do druhé části a těsně před jejím koncem mohl poprvé slavit Vít Jiskra. Centr prvního útoku však těsně minul. O chvíli později se po nedorozumění před brankou Berana dostal k puku domácí Wiencek, ale ani on nezamířil přesně. V polovině utkání Baník přežil dlouhé oslabení tří proti pěti, když byl nejprve vyloučen David Tureček a necelou minut po něm také Jan Strejček. Přesilovky se nedařily ani jednomu z týmů, v druhé polovině druhé třetiny nevyužili další šance ani domácí, ani sokolovští a tak stovka diváků čekala na první trefu dál.

Diváci se nakonec dočkali a větší radost měli domácí. Ve 47. minutě nejprve Pabiška nadvakrát nedostal puk za Adama Berana, který však druhou střelu domácího útočníka vyrazil pouze k Vojtěchu Jirušovi a ten už se nemýlil - 1:0. Vyrovnáno mohlo být v 50. minutě a to dosti kuriózně. Po nahození do útočného pásma se puk od zadního mantinelu odrazil na břevno benátecké branky, brankář Král si však s nečekanou situací poradil. Baníkovci se s ubývajícím časem tlačili do útoků a jeden z nich nakonec přeci jen přinesl vyrovnání. V čase 54:54 si aktivní Vít Jiskra našlápl až do prostoru mezi kruhy a jeho střela trochu se štěstím prošla výstrojí benáteckého gólmana až do sítě - 1:1. Sokolov mohl jít dokonce do vedení, to když chvíli po vyrovnání využil chybu domácí obrany David Sýkora. Mladý útočník ovšem z dobré pozice přestřelil. Když pak příliš vysoko mířil pět sekund před koncem také Vojtěch Tomi, skončilo utkání v základní hrací době remízou.

Rozhodovalo se nakonec až v pěti sériích nájezdů. O výhře Baníku rozhodli brankář Adam Beran a obránce Jan Pohl. První jmenovaný nedovolil skórovat ani jednomu z pětice domácích střelců. Sokolovský bek pak přesnou střelou ve druhé sérii získal rozhodující bod pro náš tým.

Baník tak pokračuje na vítězné vlně a už v úterý 10. srpna se opět představí na domácím stadionu. Do Sokolova tentokrát přijede regionální rival a partnerský klub v jednom - karlovarská Energie. Máme se tedy rozhodně na co těšit!

34. týden (22. 8. - 28. 8.) - ZDE
33. týden (15.8. - 21. 8.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.