Kolář (Dvořák)

Pařízek, Havelka, Kříž, Radoš, Doktor, Hajič, Čížek

Šulek, Škoda, Bárta, Hasman, Dančišin, Seidl, Matiášek, Březina, Macháček, Chocholoušek, Přívozník

PŘÍPRAVA: Vysoká výhra nad druholigovým Táborem

Zatímco v předchozím utkání jsme sedmkrát inkasovali, proti hokejovému klubu z Tábora to byl Baník, který utkání zvládl a přestřílel soupeře poměrem 7:1. O vysoké výhře rozhodla zejména prostřední třetina, ve které se domácí trefili celkem pětkrát.

Do utkání vstoupily oba týmy aktivně, hokejisté z jihu Čech se odvážně pouštěl do útoků a k vidění byl vyrovnaný hokej nahoru dolu. Co však chybělo na obou stranách, bylo přesné zakončení. Domácí útočníci několikrát prověřili hostujícího brankáře Kristiana Koláře, který úspěšně vyrážel jeden puk za druhým. Nejblíže první brance byl Vojtěch Tomi, který od pravého mantinelu trefil skrytou střelou pouze  boční síť. V další velké šanci se objevil Jaromír Kverka, ten však ještě hledal lépe postaveného Tomáše Vracovského a obrana Tábora stačila zasáhnout. Branky začaly padat až v poslední minutě. v čase 19:02 se před brankou nejlépe zorientoval Radek Prošek, který protlačil puk za brankovou čáru a poslal Baník do vedení - 1:0. To si však domácí do šatny neodnesli. Pouhých šest sekund před první sirénou totiž za hosty vyrovnal Ondřej Šulek.

Po ospalé první třetině zařadili v prostřední části domácí hokejisté vyšší rychlostní stupeň, což se záhy projevilo. Vedení Baníku vrátil po 69 vteřinách druhé třetiny dorážející Marek Sloboda - 2:1. Táborští přestávali stačit na tempo domácích hráčů a ti často na dlouho zamkli svého soupeře před jeho brankovištěm. Ve 28. minutě zvyšoval po přihrávce Patrika Kadeřávka na 3:1 Vojtěch Tomi. V čase 29:32 tečoval střelu Klejny od modré čáry za záda Koláře Vít Jiskra - 4:1. Za další minut a jedenáct sekund si první útok pohrál s hostující obranou, Kverka našel v levém kruhu volného Adama Rulíka a ten zvýšil už na 5:1. V témže čase pustil Oldřich Cichoň do branky kolegu Matyáše Pitoňáka. Účet druhé třetiny uzavřel ve 36. minutě Radek Prošek, kterému ke gólu pomohl další pěknou asistencí Jaromír Kverka. V závěru třetiny se konečně dostal do středu pozornosti i nový gólman Baníku. Ve 38. minutě bravurně zlikvidoval blafák Jana Bárty, v poslední minutě pak po střele Ondřeje Šulka zvonila za Pitoňákem tyč.

Střelecký apetit si Baník přenesl i do začátku třetí třetiny. Ve 43. minutě se individuálně prosadil Adam Křemen, který se protáhl po levé straně až před branku a přesnou střelou překonal posedmé Kristiana Koláře. Při vedení domácích o šest branek se hra uklidnila a s blížícím se koncem utkání tempo upadalo. Za zmínku stojí střela kapitána Jana Nováka, která mířila do horního růžku táborské branky, ale Kolář stačil zasáhnout lapačkou. Práci měl na druhé straně také Matyáš Pitoňák. Ten předvedl skvělý zákrok proti Adamu Čížkovi, který už už mířil do téměř odkryté branky. Do konce zápasu už se ani jeden z týmů nedokázal prosadit. Největší šanci spálil v 53. minutě Marek Sloboda, po něm se nepodařilo procpat puk do sítě ani aktivnímu Ondřeji Jurčíkovi a tak páté přípravné utkání skončilo vysokou výhrou Baníku 7:1.