HC Baník Sokolov

Obránci:

Krejčí, Havel, Barák, Duda, Hejda, Zelingr

Útočníci:

Kafka, Knotek, Šteiner, Doležal, Pšenička, Brož, Všetečka, Kern, Kružík, Petrov, Havrda, Turek

Trenér:

Jiří Veber

PŘÍPRAVA: Baník otočil skóre a připsal si další vítězství

Martin Štrba dnes mohl využít v rámci spolupráce se Spartou služeb Tomáše Šmerhy, který si v prvním utkání za Baník připsal hned vítěznou trefu a nasměřoval spoluhráče k dalšímu vítězství v přípravě.

Hned v první minutě se krásnou kličkou dostal za obránce Ondřej Jurčík, zjevil se sám před Málkem, ale svou velkou šanci nedokázal využít. O dvě minuty později se dostal za obranu díky svým rychlým nohám Prošek, ale jeho klička do forhendu mu nevyšla. V 5. minutě zůstal před brankovištěm osamocený Sloboda, měl dostatek času na zakončení, ale Málek předvedl další skvělý zákrok. Slavie měla první vetší šanci až v šesté minutě, kdy dostal puk před branku Šteiner, který narazil na rychlou lapačku Oldřicha Cichoně. První branka zápasu padla v čase 10:07, kdy se přesnou křižnou střelou z levého kruhu prosadil Tomáš Knotek – 0:1. Ze stejného místa to zkoušel o pár minut později Pšenička, ale tentokrát byl domácí brankař pozorný. V 19. minutě byl k vidění první trest, když dostal dvě minuty za sekání Šmerha, ale byli to paradoxně domácí, kteří vstřelili gól. V čase 19:15 využil skvělé Jurčíkovo práce v oslabení Rulík, který srovnal na 1:1.

Ve 23. minutě se provinil proti pravidlům obránce hostí Tomáš Duda, čehož dokázali domácí hráči využít. V čase 23:10 vstřelil při své premiéře za Baník branku Tomáš Šmerha, který se prosadil dorážkou z brankoviště po střele Vracovského – 2:1. Slávisté se osmělili až v šesté minutě, kdy si z prostoru za brankou vybruslil Knotek, ale dostal se příliš blízko a Cichoň jeho šanci zneškodnil. Ve vlastním oslabení se málem podařilo skórovat Slobodovi, když jeho lehké nahození přepadlo přes Málka a ten na poslední chvíli zakročil hokejkou. O pár vteřin později se ještě ve velké šanci ocitl Jurčík, který zůstal osamocený před brankou, ale svou velkou šanci nedokázal proměnit v gól. Baníkovci si ve druhé třetině zahráli také přesilovou hru pěti proti třem, ve které si vytvořili několik střeleckých příležitostí, které Málek pochytal. V závěru druhého dějství měl srovnání na holi hostující útočník Pšenička, ale domácí obrana na poslední chvíli dokázala zakročit.

Začátek třetí třetiny byl plný nepřesností a až ve 43. minutě se prokličkoval před Málka Jiskra, ale jeho forhendové zakončení mu nevyšlo. O minutu později dostali slávisté dobrou šanci na vyrovnání v podobě přesilové hry, které sešívaným ale vůbec nevyšla. Ve 49. minutě měl na hokejce vyrovnání Knotek, který dostal přihrávku od zadního mantinelu, vypálil z první, ale trefil jen skvěle chytajícího Cichoně. Baník odskočil Slavii o dvě branky v čase 51:10, kdy po krásné přihrávce Pohla vstřelil branku Vojtěch Tomi – 3:1. Poslední gól byl k vidění v 57. minutě po úniku Jana Pohla, který v přesilové hře upravil skóre na konečných 4:1.

Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.

Reprezentační dvacítka má za sebou povedený turnaj v Hodoníně a byli u toho i hráči, kteří ještě v nedávné době oblékali dres Baníku Sokolov. Svěřenci Karla Mlejnka uspěli proti Finsku 3:0 (druhý gól dával Jakub Konečný, nahrával mu Lukáš Stehlík), poté deklasovali poměrem 9:3 Švédsko (Lukáš Stehlík 1+1, Michal Gut 1+2, Jakub Konečný 1+2) a celkovému triumfu nezabránila ani závěrečná prohra s Ruskem 3:4 (Michal Gut a Lukáš Stehlík po gólu, Jakub Konečný asistence).

Součástí reprezentačního výběru byli také Tomáš Urban a Jiří Ticháček. Mezi náhradníky byli připraveni brankáři Oldřich Cichoň a Patrik Hamrla. Výborný výsledek české juniorské reprezentace a neméně dobrý obraz sokolovského hokeje.

Kompletní výsledky turnaje, tabulku a fotogalerii najedete na webu Českého hokeje.