HC Baník Sokolov

Obránci:

Krejčí, Havel, Barák, Duda, Hejda, Zelingr

Útočníci:

Kafka, Knotek, Šteiner, Doležal, Pšenička, Brož, Všetečka, Kern, Kružík, Petrov, Havrda, Turek

Trenér:

Jiří Veber

PŘÍPRAVA: Baník otočil skóre a připsal si další vítězství

Martin Štrba dnes mohl využít v rámci spolupráce se Spartou služeb Tomáše Šmerhy, který si v prvním utkání za Baník připsal hned vítěznou trefu a nasměřoval spoluhráče k dalšímu vítězství v přípravě.

Hned v první minutě se krásnou kličkou dostal za obránce Ondřej Jurčík, zjevil se sám před Málkem, ale svou velkou šanci nedokázal využít. O dvě minuty později se dostal za obranu díky svým rychlým nohám Prošek, ale jeho klička do forhendu mu nevyšla. V 5. minutě zůstal před brankovištěm osamocený Sloboda, měl dostatek času na zakončení, ale Málek předvedl další skvělý zákrok. Slavie měla první vetší šanci až v šesté minutě, kdy dostal puk před branku Šteiner, který narazil na rychlou lapačku Oldřicha Cichoně. První branka zápasu padla v čase 10:07, kdy se přesnou křižnou střelou z levého kruhu prosadil Tomáš Knotek – 0:1. Ze stejného místa to zkoušel o pár minut později Pšenička, ale tentokrát byl domácí brankař pozorný. V 19. minutě byl k vidění první trest, když dostal dvě minuty za sekání Šmerha, ale byli to paradoxně domácí, kteří vstřelili gól. V čase 19:15 využil skvělé Jurčíkovo práce v oslabení Rulík, který srovnal na 1:1.

Ve 23. minutě se provinil proti pravidlům obránce hostí Tomáš Duda, čehož dokázali domácí hráči využít. V čase 23:10 vstřelil při své premiéře za Baník branku Tomáš Šmerha, který se prosadil dorážkou z brankoviště po střele Vracovského – 2:1. Slávisté se osmělili až v šesté minutě, kdy si z prostoru za brankou vybruslil Knotek, ale dostal se příliš blízko a Cichoň jeho šanci zneškodnil. Ve vlastním oslabení se málem podařilo skórovat Slobodovi, když jeho lehké nahození přepadlo přes Málka a ten na poslední chvíli zakročil hokejkou. O pár vteřin později se ještě ve velké šanci ocitl Jurčík, který zůstal osamocený před brankou, ale svou velkou šanci nedokázal proměnit v gól. Baníkovci si ve druhé třetině zahráli také přesilovou hru pěti proti třem, ve které si vytvořili několik střeleckých příležitostí, které Málek pochytal. V závěru druhého dějství měl srovnání na holi hostující útočník Pšenička, ale domácí obrana na poslední chvíli dokázala zakročit.

Začátek třetí třetiny byl plný nepřesností a až ve 43. minutě se prokličkoval před Málka Jiskra, ale jeho forhendové zakončení mu nevyšlo. O minutu později dostali slávisté dobrou šanci na vyrovnání v podobě přesilové hry, které sešívaným ale vůbec nevyšla. Ve 49. minutě měl na hokejce vyrovnání Knotek, který dostal přihrávku od zadního mantinelu, vypálil z první, ale trefil jen skvěle chytajícího Cichoně. Baník odskočil Slavii o dvě branky v čase 51:10, kdy po krásné přihrávce Pohla vstřelil branku Vojtěch Tomi – 3:1. Poslední gól byl k vidění v 57. minutě po úniku Jana Pohla, který v přesilové hře upravil skóre na konečných 4:1.

Dvouměsíční výměna útočníků mezi Baníkem a pražskou Slavií končí. Do hlavního města se vrací Daniel Kružík, který si v Sokolově připsal ve 13 zápasech čtyři branky a stejný počet asistencí. Tomáš Vracovský končí své působení ve Slavii s dvěma asistencemi a pouhými sedmi zápasy, protože během hostování bojoval se zdravotními potížemi. Danielovi děkujeme za dobrou práci, kterou v Sokolově odvedl!
Utkání 43. kola Chance ligy, ve kterém HC Baník Sokolov přivítá tým HC Dukla Jihlava, se bude hrát již ve středu 5.1.2022 od 18:00.
Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.