HC Baník Sokolov
HC Stadion Litoměřice
Statistiky zápasu
Vstřelené branky + asistence
  • 18:26 Sihvonen (Válek, Holý)
  • 27:42 Koláček (Jícha, Černohorský)
  • 30:21 Rouha (Koláček)
  • 31:33 Procházka (Sihvonen, Háva)
  • 36:24 Tomi (Pohl) - PH
  • 39:18 Jurčík (Tomi, Pohl) - PH
  • 39:40 Kverka (Šmerha, Novák)
  • 42:54 Konečný (Marcel) - PH
  • 43:23 Prošek (Kropáček)
  • 53:11 Urban (Marcel, Pajer)
  • 59:45 Kverka (Šmerha, Vracovský) - PH
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Habal (32.-60. Pitoňák)

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Štrba
Soupiska HC Stadion Litoměřice

Brankáři:

Čermák (Sklíba)

Obránci:

Marcel, Volráb, Háva, Holý, Pinkas, Černohorský, Březák

Útočníci:

Jícha, Koláček, Rouha, Procházka, Válek, Sihvonen, Pajer, Urban, Konečný, Kylnar, Slavík, Berka

Trenér:

David Bruk

PŘÍPRAVA: V přestřelce úspěšnější Litoměřice

Baníkovci prohrávali se svým soupeřem ve 32. minutě 0:4, ale díky dobrému závěru druhé třetiny zápas ještě dokázali zdramatizovat. Obrat se ale nekonal a Litoměřice si dokráčely pro vítězství 5:6.

Na začátku utkání bylo k vidění několik slibných situací na obou stranách, ale oba dva brankaři své týmy podrželi. Jako první inkasoval Vladislav Habal, který dnes nastoupil v baníkovské brance v rámci spolupráce s karlovarskou Energií. Na konci první třetiny se v čase 18:26 prosadila finská posila Litoměřic útočník Riku Sihvonen, kterému branku připravil Lukáš Válek s Janem Holým – 0:1.

Zatímco první třetina byla na góly chudá, v té druhé se s nimi roztrhnul pytel. Baníkovský čtyřminutový výpadek začal ve 28. minutě, konkrétně v čase 27:42, kdy se prosadil po přihrávce Černohorského Josef Koláček - 0:2. Na časomíře svítil čas 30:21 a Koláček se přesunul do role nahrávače, když vybídl ke skórování Michala Rouhu – 0:3. O minutu a dvanáct vteřin později už to bylo dokonce 0:4 a s Baníkem to nevypadalo vůbec dobře. Čtvrtým střelcem kališníků se stal Procházka a vyhnal Habala z branky. Sokolovské vrátily do hry dvě přesilové hry. Při vyloučení Berky se v čase 36:24 prosadil Vojtěch Tomi a snížil na 1:4. Další trest Litoměřic přišel ve 39. minutě a Ondřej Jurčík po přihrávkách Tomiho a Pohla stáhl skóre na rozdíl dvou branek – 2:4. Do konce třetiny se ještě podařilo snížit Jaromíru Kverkovi a do šatny se tak šlo za stavu 3:4.

Po dvou minutách třetího dějství zamířil na trestnou lavici domácí obránce Jeřábek a nabídnutou početní výhodu využil Jakub Konečný, který ještě před několika dny nastupoval za Baník - 3:5. Svěřenci trenéra Štrby dokázali zareagovat hned za 29 vteřin. Kropáček našel Radka Proška, ten se v zakončení nemýlil a opět to bylo jen o gól. Klid na hokejky kališníků přidal v 54. minutě Tomáš Urban, který dokázal dostat kotouč za Pitoňákova záda – 4:6. Další využitou přesilovou hru si Baník připsal v čase 59:45, kdy se prosadil svou druhou brankou v zápase Jaromír Kverka, který svým gólem upravil na konečných 5:6.

34. týden (22. 8. - 28. 8.) - ZDE
33. týden (15.8. - 21. 8.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.