HC Baník Sokolov
HC Stadion Litoměřice
Statistiky zápasu
Vstřelené branky + asistence
  • 18:26 Sihvonen (Válek, Holý)
  • 27:42 Koláček (Jícha, Černohorský)
  • 30:21 Rouha (Koláček)
  • 31:33 Procházka (Sihvonen, Háva)
  • 36:24 Tomi (Pohl) - PH
  • 39:18 Jurčík (Tomi, Pohl) - PH
  • 39:40 Kverka (Šmerha, Novák)
  • 42:54 Konečný (Marcel) - PH
  • 43:23 Prošek (Kropáček)
  • 53:11 Urban (Marcel, Pajer)
  • 59:45 Kverka (Šmerha, Vracovský) - PH
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Habal (32.-60. Pitoňák)

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Štrba
Soupiska HC Stadion Litoměřice

Brankáři:

Čermák (Sklíba)

Obránci:

Marcel, Volráb, Háva, Holý, Pinkas, Černohorský, Březák

Útočníci:

Jícha, Koláček, Rouha, Procházka, Válek, Sihvonen, Pajer, Urban, Konečný, Kylnar, Slavík, Berka

Trenér:

David Bruk

PŘÍPRAVA: V přestřelce úspěšnější Litoměřice

Baníkovci prohrávali se svým soupeřem ve 32. minutě 0:4, ale díky dobrému závěru druhé třetiny zápas ještě dokázali zdramatizovat. Obrat se ale nekonal a Litoměřice si dokráčely pro vítězství 5:6.

Na začátku utkání bylo k vidění několik slibných situací na obou stranách, ale oba dva brankaři své týmy podrželi. Jako první inkasoval Vladislav Habal, který dnes nastoupil v baníkovské brance v rámci spolupráce s karlovarskou Energií. Na konci první třetiny se v čase 18:26 prosadila finská posila Litoměřic útočník Riku Sihvonen, kterému branku připravil Lukáš Válek s Janem Holým – 0:1.

Zatímco první třetina byla na góly chudá, v té druhé se s nimi roztrhnul pytel. Baníkovský čtyřminutový výpadek začal ve 28. minutě, konkrétně v čase 27:42, kdy se prosadil po přihrávce Černohorského Josef Koláček - 0:2. Na časomíře svítil čas 30:21 a Koláček se přesunul do role nahrávače, když vybídl ke skórování Michala Rouhu – 0:3. O minutu a dvanáct vteřin později už to bylo dokonce 0:4 a s Baníkem to nevypadalo vůbec dobře. Čtvrtým střelcem kališníků se stal Procházka a vyhnal Habala z branky. Sokolovské vrátily do hry dvě přesilové hry. Při vyloučení Berky se v čase 36:24 prosadil Vojtěch Tomi a snížil na 1:4. Další trest Litoměřic přišel ve 39. minutě a Ondřej Jurčík po přihrávkách Tomiho a Pohla stáhl skóre na rozdíl dvou branek – 2:4. Do konce třetiny se ještě podařilo snížit Jaromíru Kverkovi a do šatny se tak šlo za stavu 3:4.

Po dvou minutách třetího dějství zamířil na trestnou lavici domácí obránce Jeřábek a nabídnutou početní výhodu využil Jakub Konečný, který ještě před několika dny nastupoval za Baník - 3:5. Svěřenci trenéra Štrby dokázali zareagovat hned za 29 vteřin. Kropáček našel Radka Proška, ten se v zakončení nemýlil a opět to bylo jen o gól. Klid na hokejky kališníků přidal v 54. minutě Tomáš Urban, který dokázal dostat kotouč za Pitoňákova záda – 4:6. Další využitou přesilovou hru si Baník připsal v čase 59:45, kdy se prosadil svou druhou brankou v zápase Jaromír Kverka, který svým gólem upravil na konečných 5:6.

Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.

Reprezentační dvacítka má za sebou povedený turnaj v Hodoníně a byli u toho i hráči, kteří ještě v nedávné době oblékali dres Baníku Sokolov. Svěřenci Karla Mlejnka uspěli proti Finsku 3:0 (druhý gól dával Jakub Konečný, nahrával mu Lukáš Stehlík), poté deklasovali poměrem 9:3 Švédsko (Lukáš Stehlík 1+1, Michal Gut 1+2, Jakub Konečný 1+2) a celkovému triumfu nezabránila ani závěrečná prohra s Ruskem 3:4 (Michal Gut a Lukáš Stehlík po gólu, Jakub Konečný asistence).

Součástí reprezentačního výběru byli také Tomáš Urban a Jiří Ticháček. Mezi náhradníky byli připraveni brankáři Oldřich Cichoň a Patrik Hamrla. Výborný výsledek české juniorské reprezentace a neméně dobrý obraz sokolovského hokeje.

Kompletní výsledky turnaje, tabulku a fotogalerii najedete na webu Českého hokeje.