HC Baník Sokolov
HC Stadion Litoměřice
Statistiky zápasu
Vstřelené branky + asistence
  • 18:26 Sihvonen (Válek, Holý)
  • 27:42 Koláček (Jícha, Černohorský)
  • 30:21 Rouha (Koláček)
  • 31:33 Procházka (Sihvonen, Háva)
  • 36:24 Tomi (Pohl) - PH
  • 39:18 Jurčík (Tomi, Pohl) - PH
  • 39:40 Kverka (Šmerha, Novák)
  • 42:54 Konečný (Marcel) - PH
  • 43:23 Prošek (Kropáček)
  • 53:11 Urban (Marcel, Pajer)
  • 59:45 Kverka (Šmerha, Vracovský) - PH
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Habal (32.-60. Pitoňák)

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Štrba
Soupiska HC Stadion Litoměřice

Brankáři:

Čermák (Sklíba)

Obránci:

Marcel, Volráb, Háva, Holý, Pinkas, Černohorský, Březák

Útočníci:

Jícha, Koláček, Rouha, Procházka, Válek, Sihvonen, Pajer, Urban, Konečný, Kylnar, Slavík, Berka

Trenér:

David Bruk

PŘÍPRAVA: V přestřelce úspěšnější Litoměřice

Baníkovci prohrávali se svým soupeřem ve 32. minutě 0:4, ale díky dobrému závěru druhé třetiny zápas ještě dokázali zdramatizovat. Obrat se ale nekonal a Litoměřice si dokráčely pro vítězství 5:6.

Na začátku utkání bylo k vidění několik slibných situací na obou stranách, ale oba dva brankaři své týmy podrželi. Jako první inkasoval Vladislav Habal, který dnes nastoupil v baníkovské brance v rámci spolupráce s karlovarskou Energií. Na konci první třetiny se v čase 18:26 prosadila finská posila Litoměřic útočník Riku Sihvonen, kterému branku připravil Lukáš Válek s Janem Holým – 0:1.

Zatímco první třetina byla na góly chudá, v té druhé se s nimi roztrhnul pytel. Baníkovský čtyřminutový výpadek začal ve 28. minutě, konkrétně v čase 27:42, kdy se prosadil po přihrávce Černohorského Josef Koláček - 0:2. Na časomíře svítil čas 30:21 a Koláček se přesunul do role nahrávače, když vybídl ke skórování Michala Rouhu – 0:3. O minutu a dvanáct vteřin později už to bylo dokonce 0:4 a s Baníkem to nevypadalo vůbec dobře. Čtvrtým střelcem kališníků se stal Procházka a vyhnal Habala z branky. Sokolovské vrátily do hry dvě přesilové hry. Při vyloučení Berky se v čase 36:24 prosadil Vojtěch Tomi a snížil na 1:4. Další trest Litoměřic přišel ve 39. minutě a Ondřej Jurčík po přihrávkách Tomiho a Pohla stáhl skóre na rozdíl dvou branek – 2:4. Do konce třetiny se ještě podařilo snížit Jaromíru Kverkovi a do šatny se tak šlo za stavu 3:4.

Po dvou minutách třetího dějství zamířil na trestnou lavici domácí obránce Jeřábek a nabídnutou početní výhodu využil Jakub Konečný, který ještě před několika dny nastupoval za Baník - 3:5. Svěřenci trenéra Štrby dokázali zareagovat hned za 29 vteřin. Kropáček našel Radka Proška, ten se v zakončení nemýlil a opět to bylo jen o gól. Klid na hokejky kališníků přidal v 54. minutě Tomáš Urban, který dokázal dostat kotouč za Pitoňákova záda – 4:6. Další využitou přesilovou hru si Baník připsal v čase 59:45, kdy se prosadil svou druhou brankou v zápase Jaromír Kverka, který svým gólem upravil na konečných 5:6.

Dvouměsíční výměna útočníků mezi Baníkem a pražskou Slavií končí. Do hlavního města se vrací Daniel Kružík, který si v Sokolově připsal ve 13 zápasech čtyři branky a stejný počet asistencí. Tomáš Vracovský končí své působení ve Slavii s dvěma asistencemi a pouhými sedmi zápasy, protože během hostování bojoval se zdravotními potížemi. Danielovi děkujeme za dobrou práci, kterou v Sokolově odvedl!
Utkání 43. kola Chance ligy, ve kterém HC Baník Sokolov přivítá tým HC Dukla Jihlava, se bude hrát již ve středu 5.1.2022 od 18:00.
Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.