HC Baník Sokolov

Obránci:

Budík, Kindl, Graňák, Jiříček, Kremláček, Kaňák

Útočníci:

Bulíř, Mertl, Lang, Blomstrand, Kodýtek, Schleiss, Kantner, Přikryl, Malát, Marcel, Soukup, Kuťák

Trenér:

Martin Straka

PŘÍPRAVA: Baník si vyšlápl na Plzeň

V předposledním přípravném utkání si Baník vyšlápl na Plzeň, kterou porazil 4:3. Sokolovští vedli ve 43. minutě 4:0, ale Plzeň ještě dokázala zápas zdramatizovat. Při hře bez brankaře snížila na 4:3, ale víc už udělat na ledě Baníku nedokázala.

Ve druhé minutě byl při pokusu o střelu faulovaný Tomi, ale následná přesilová hra se Baníku vůbec nepodařila. V páté minutě byli domácí blízko k otevření skóre, ale dorážka z před brankového prostoru skončila vysoko nad Furchovou svatyní. O chvilku později předvedl krásné sólo plzeňský útočník Soukup, který prokličkoval půl hřiště, ale nakonec se k zakončení ani nedostal. V 10. minutě se hosté dostali do přečíslení tři na jednoho, ve kterém je vychytal Vladislav Habal. Největší šance Baníku byla k vidění ve 12. minutě, kdy Pořízek dostal puk do jízdy, ujížděl sám Furcha, kterého se snažil prostřelit mezi betony, ale plzeňský brankař je k sobě včas srazil. O čtyři minuty později se ihned po vhazování dostal puk před branku, kde byl úplně volný Tomáš Jandus, ale jeho pohotovou střelu dokázal Furch vyrazit. V poslední minutě první třetiny byla k vidění velká šance hostujícího týmu, když Kuťák našel rozjetého obránce Budíka, ale ten v souboji s Habalem neuspěl.

Na začátku druhé třetiny se snažil přihrávkou do prázdné branky vyzvat ke skórování Kindl Soukupa, ale jeden z domácích obránců dokázal puk na poslední chvíli zastavit. Po faulu Pořízka měla Plzeň možnost přesilové hry, ale byli to domácí, kteří mohli otevřít skóre. Nejprve se do samostatného úniku dostal Strejček, který mířil na vyrážečku Furcha, ale ten dokázal zareagovat. O chviličku později se sám na hostujícího brankaře řítil i Kropáček, který tentokrát mířil na lapačku, ale ani jeho střela se neujala. Skóre otevřel v čase 26:44 Tomáš Šmerha, ke kterému se dostalo u levé tyčky nahození Nováka a sokolovský útočník neměl problém ho dostat do branky – 1:0. Při přesilové hře v čase 31:37 našel Jurčík volného Tomiho a ten z pravého kruhu zvýšil na 2:0. Baník se dostal do třígólového vedení ve 38. minutě opět při přesilovce, kdy se přesnou střelou nad rameno Furcha prezentoval domácí obránce Jan Pohl - 3:0.

V čase 42:05 poslal baníkovce do vedení o čtyři góly Vojtěch Kropáček, který využil šťastného odrazu od zadního mantinelu – 4:0. Do zápasu vrátil Plzeň ve 46. minutě Tomáš Mertl, který lehce tečoval střelu od modré a snížil na 4:1. V čase 50:17 už to bylo jen o dva góly. Schleiss dostal přihrávku mezi kruhy od Bulíře a zamířil přesně – 4:2. Klid na hokejky Baníku mohl vrátit v 55. minutě Křemen, který těžil s výborného forčekinku Kropáčka, ale tváří v tvář Furchovi neuspěl. Při závěrečné hře bez brankaře dokázali hosté ještě zásluhou Mertla snížit na rozdíl jedné branky, ale víc už jim baníkovci nedovolili a připsali si tak cenné vítězství.

Ohlasy trenéra Martina Štrby a útočníka Vojtěcha Kropáčka:

Dvouměsíční výměna útočníků mezi Baníkem a pražskou Slavií končí. Do hlavního města se vrací Daniel Kružík, který si v Sokolově připsal ve 13 zápasech čtyři branky a stejný počet asistencí. Tomáš Vracovský končí své působení ve Slavii s dvěma asistencemi a pouhými sedmi zápasy, protože během hostování bojoval se zdravotními potížemi. Danielovi děkujeme za dobrou práci, kterou v Sokolově odvedl!
Utkání 43. kola Chance ligy, ve kterém HC Baník Sokolov přivítá tým HC Dukla Jihlava, se bude hrát již ve středu 5.1.2022 od 18:00.
Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.