HC Baník Sokolov

Obránci:

Budík, Kindl, Graňák, Jiříček, Kremláček, Kaňák

Útočníci:

Bulíř, Mertl, Lang, Blomstrand, Kodýtek, Schleiss, Kantner, Přikryl, Malát, Marcel, Soukup, Kuťák

Trenér:

Martin Straka

PŘÍPRAVA: Baník si vyšlápl na Plzeň

V předposledním přípravném utkání si Baník vyšlápl na Plzeň, kterou porazil 4:3. Sokolovští vedli ve 43. minutě 4:0, ale Plzeň ještě dokázala zápas zdramatizovat. Při hře bez brankaře snížila na 4:3, ale víc už udělat na ledě Baníku nedokázala.

Ve druhé minutě byl při pokusu o střelu faulovaný Tomi, ale následná přesilová hra se Baníku vůbec nepodařila. V páté minutě byli domácí blízko k otevření skóre, ale dorážka z před brankového prostoru skončila vysoko nad Furchovou svatyní. O chvilku později předvedl krásné sólo plzeňský útočník Soukup, který prokličkoval půl hřiště, ale nakonec se k zakončení ani nedostal. V 10. minutě se hosté dostali do přečíslení tři na jednoho, ve kterém je vychytal Vladislav Habal. Největší šance Baníku byla k vidění ve 12. minutě, kdy Pořízek dostal puk do jízdy, ujížděl sám Furcha, kterého se snažil prostřelit mezi betony, ale plzeňský brankař je k sobě včas srazil. O čtyři minuty později se ihned po vhazování dostal puk před branku, kde byl úplně volný Tomáš Jandus, ale jeho pohotovou střelu dokázal Furch vyrazit. V poslední minutě první třetiny byla k vidění velká šance hostujícího týmu, když Kuťák našel rozjetého obránce Budíka, ale ten v souboji s Habalem neuspěl.

Na začátku druhé třetiny se snažil přihrávkou do prázdné branky vyzvat ke skórování Kindl Soukupa, ale jeden z domácích obránců dokázal puk na poslední chvíli zastavit. Po faulu Pořízka měla Plzeň možnost přesilové hry, ale byli to domácí, kteří mohli otevřít skóre. Nejprve se do samostatného úniku dostal Strejček, který mířil na vyrážečku Furcha, ale ten dokázal zareagovat. O chviličku později se sám na hostujícího brankaře řítil i Kropáček, který tentokrát mířil na lapačku, ale ani jeho střela se neujala. Skóre otevřel v čase 26:44 Tomáš Šmerha, ke kterému se dostalo u levé tyčky nahození Nováka a sokolovský útočník neměl problém ho dostat do branky – 1:0. Při přesilové hře v čase 31:37 našel Jurčík volného Tomiho a ten z pravého kruhu zvýšil na 2:0. Baník se dostal do třígólového vedení ve 38. minutě opět při přesilovce, kdy se přesnou střelou nad rameno Furcha prezentoval domácí obránce Jan Pohl - 3:0.

V čase 42:05 poslal baníkovce do vedení o čtyři góly Vojtěch Kropáček, který využil šťastného odrazu od zadního mantinelu – 4:0. Do zápasu vrátil Plzeň ve 46. minutě Tomáš Mertl, který lehce tečoval střelu od modré a snížil na 4:1. V čase 50:17 už to bylo jen o dva góly. Schleiss dostal přihrávku mezi kruhy od Bulíře a zamířil přesně – 4:2. Klid na hokejky Baníku mohl vrátit v 55. minutě Křemen, který těžil s výborného forčekinku Kropáčka, ale tváří v tvář Furchovi neuspěl. Při závěrečné hře bez brankaře dokázali hosté ještě zásluhou Mertla snížit na rozdíl jedné branky, ale víc už jim baníkovci nedovolili a připsali si tak cenné vítězství.

Ohlasy trenéra Martina Štrby a útočníka Vojtěcha Kropáčka:

Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.

Reprezentační dvacítka má za sebou povedený turnaj v Hodoníně a byli u toho i hráči, kteří ještě v nedávné době oblékali dres Baníku Sokolov. Svěřenci Karla Mlejnka uspěli proti Finsku 3:0 (druhý gól dával Jakub Konečný, nahrával mu Lukáš Stehlík), poté deklasovali poměrem 9:3 Švédsko (Lukáš Stehlík 1+1, Michal Gut 1+2, Jakub Konečný 1+2) a celkovému triumfu nezabránila ani závěrečná prohra s Ruskem 3:4 (Michal Gut a Lukáš Stehlík po gólu, Jakub Konečný asistence).

Součástí reprezentačního výběru byli také Tomáš Urban a Jiří Ticháček. Mezi náhradníky byli připraveni brankáři Oldřich Cichoň a Patrik Hamrla. Výborný výsledek české juniorské reprezentace a neméně dobrý obraz sokolovského hokeje.

Kompletní výsledky turnaje, tabulku a fotogalerii najedete na webu Českého hokeje.