HC Slovan Ústí nad Labem
Vstřelené branky + asistence
  • 31:18 Novák (Vracovský) - PH
  • 33:30 Novák (Šik, Pohl) - PH
  • 35:04 Drtina (Trávníček, Tůma M.)
  • 37:23 Jiskra (Jurčík)
  • 43:18 Kverka (Vracovský, Pořízek)
  • 43:53 Trávníček (Drtina)
  • 54:46 Bláha O. (Ouřada, Chalupa)
Ostatní zápasy kola
Havířov - Třebíč 0:4
Frýdek-Místek - Slavia Praha 3:5
Benátky - Litoměřice 1:3
Kolín - Vrchlabí 4:5 SN
Šumperk - Přerov 2:1
Kadaň - Poruba 1:3
Jihlava - Vsetín 3:0
Soupiska HC Slovan Ústí nad Labem

Brankáři:

Hamalčík (Cikánek)

Obránci:

Drtina "A", Havránek, Brož "A", Trefný, Přindiš, Chalupa, Záruba

Útočníci:

Trávníček "C", Vrdlovec, Tůma M., Bílek, Milfait, Tůma D., Bláha Š., Bláha O., Ouřada, Grim, Severa

Trenér:

Jiří Merta
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Cichoň (Beran)

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Šrba

CHANCE LIGA: Z Ústí veze Baník tři body!

Po nevydařeném vstupu do sezony Baník zajížděl na sever, kde si v souboji s ústeckým Slovanem připsal první body v nové sezoně za výhru 3:4. Dvěma góly z přesilových her se blýskl zkušený obránce Jan Novák.

Po úvodním oťukávání byla první šance k vidění až v 5. minutě, kdy se proti svým bývalým spoluhráčům málem prosadil tvrdou ranou David Tůma, ale Oldřich Cichoň jeho střelu chytil a vyřešil i následný závar ve svém brankovišti. V 8. minutě byl vyloučený Jan Strejček a ústečtí měli dvě velké šance. Nejprve to byl Severa, který vystřelil po křižné přihrávce a po něm z podobné pozice střílel i Bláha, ale Cichoň byl připravený. Baník o sobě dal výrazněji vědět v polovině třetiny, kdy přečíslení tři na dva vyřešil nebezpečnou střelou Vracovský. V sedmnácté minutě byl blízko k otevření skóre Vítězslav Bílek, který svou ranou orazítkoval tyčku. Ani ne o minutu později zvonila za Cichoněm opět konstrukce po střele Vrdlovce. Vteřinu před koncem první třetiny byl vyloučený domácí Ondřej Bláha a Baník tak začal druhou třetinu početní výhodou.

Přesilovka Baníku ale vůbec nevyšla a po jejím konci mále skóroval Ondřej Bláha, jehož střela propadla za Cichoně, ale vykutálela se vedle branky. Ve 26. minutě Hamalčík vychytal ve vlastním oslabení Otakara Šika a o pár minut později i Tomáše Šmerhu, který zůstal sám na brankovišti. Gólový účet zápasu otevřel v početní výhodě v čase 31:18 Jan Novák, který otřel svou střelu od modré o jednoho z bránících hráčů, a bylo to 0:1. Poté dostal Baník možnost hrát pět na tři a v čase 33:30 to byl opět Jan Novák, jehož střela tentokrát doputovala do branky bez teče – 0:2. Ústí dokázalo rychle odpovědět, protože v čase 35:04 dostal přihrávku zpoza branky Jiří Drtina a snížil na 1:2. Ve 37. minutě nastřelil Adam Rulík tyč, ale Baníku to určitě nevadilo, protože ani ne o minutu později mu v čase 37:23 vrátil dvoubrankové vedení po přihrávce Jurčíka Vít Jiskra – 1:3.

Hned v úvodu třetího dějství nastřelil svou druhou tyč v zápase Daniel Vrdlovec. Na 1:4 zvýšil v čase 43:18 při přečíslení dva na jednoho po přihrávce Vracovského Jaromír Kverka a poslal Baník do trháku. Radost baníkovců trvala pouhých 35 vteřin, protože střelou pod víko snížil Michal Trávníček – 2:4. V 51. minutě měl na hokejce gól Radek Pořízek, ale v dobré pozici trefil jen střed branky. V čase 54:46 vymetl růžek Cichoňovi branky po otočce kolem Pohla Ondřej Bláha a stáhl skóre na rozdíl jediného gólu – 3:4. Slovan se ještě pokusil o vyrovnání při hře bez brankáře, ale Oldřich Cichoň za svá záda žádný další puk nepustil a Baník si tak dokráčel pro tříbodový zisk.

Ohlasy po utkání:

Martin Štrba: „S výhrou jsem samozřejmě spokojený. Určitě bylo klíčové využití přesilovek. Zápas byl z naší strany ze začátku nervózní, hrozně jsme chtěli vyhrát. Až vstřelený gól nás trochu uklidnil, pak jsme hráli dobrý hokej podle našich představ. Zbytečně jsme ale soupeře dostali do hry. Chtěl bych všem hráčům moc poděkovat za předvedený týmový výkon."

Jan Novák: „Dnešní zapas byl pro nás důležitý. Po zaváhání doma jsme potřebovali výhru, která naštěstí přišla a doufám, že v dalších zápasech navážeme na dnešní výkon a uspokojíme doma fanoušky. Zápas to byl těžký, Ústí má zkušený tým, ale my jsme poslechli jasně dané pokyny od trenéra a zápas jsme vyhráli. Za góly jsem strašně rád, hokej už hraju dlouho a dát gól je pro mě strašně pěkný pocit, který mě nikdy nepřestane bavit. Dneska se mi to povedlo dvakrát a moje střely byly práce všech hráčů na ledě, kteří mě do šance dostaly. Hlavní je ale výhra."

Dvouměsíční výměna útočníků mezi Baníkem a pražskou Slavií končí. Do hlavního města se vrací Daniel Kružík, který si v Sokolově připsal ve 13 zápasech čtyři branky a stejný počet asistencí. Tomáš Vracovský končí své působení ve Slavii s dvěma asistencemi a pouhými sedmi zápasy, protože během hostování bojoval se zdravotními potížemi. Danielovi děkujeme za dobrou práci, kterou v Sokolově odvedl!
Utkání 43. kola Chance ligy, ve kterém HC Baník Sokolov přivítá tým HC Dukla Jihlava, se bude hrát již ve středu 5.1.2022 od 18:00.
Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.