HC Baník Sokolov
Střely: 26:30, počet diváků: 352
Vstřelené branky + asistence
  • 03:50 Kloz (Novák)
  • 14:55 Beránek (Kloz, Mrázek)
  • 23:29 Jáchym (Krejčí, Vala)
  • 42:01 Jiránek (Vala, Krejčí)
  • 45:28 Beránek (Mrázek, Jáchym)
Ostatní zápasy kola
Vsetín - Kadaň 7:3
Poruba - Šumperk 2:3 SN
Přerov - Kolín 4:0
Vrchlabí - Benátky 2:0
Litoměřice - Frýdek-Místek 4:3 PP
Třebíč - Ústí nad Labem 5:2
Slavia Praha - Havířov 10:4
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Štrba
Soupiska LHK Jestřábi Prostějov

Brankáři:

Bláha (Altrichter)

Obránci:

Husák, Havlík, Zajíc, Klimíček, Krejčí, Vala

Útočníci:

Beránek, Jáchym, Mrázek, Novák "C", Kloz "A", Dubský, Jiránek "A", Babka, Švec, Jelínek, Koblížek, Motloch

Trenér:

Aleš Totter

CHANCE LIGA: Vstup do sezony Baníku nevyšel

Baníku nevyšel vstup do sezony a s Prostějovem prohrál vysoko 0:5. Baníkovci měli několik dobrých šancí, které ale zlikvidoval skvěle chytající Bláha, jemuž ve dvou případech pomohla i tyč.

Po opatrném začátku, kdy nebylo k vidění moc hokejové krásy, projel mezi hostujícími obránci Tomáš Jandus, ale prostějovští na poslední chvíli dokázali jeho střelu zblokovat. V čase 03:50 se poprvé měnilo skóre utkání. Martin Novák našel před brankou úplně volného Jana Kloze, který si sjel od modré čáry a střelou z první překonal Habala – 0:1. Při přesilovce Baníku měl obrovskou šanci na srovnání Otakar Šik, ale puk se v ten nejméně vhodný okamžik postavil na hranu a sokolovský útočník tak netrefil odkrytou branku. Další velkou šanci měl na hokejce Vracovský, kterého našel při přečíslení dva na jednoho Kverka, ale útočník s číslem dvanáct přestřelil branku. V 15. minutě konkrétně v čase 14:55 už to bylo 0:2! Přihrávkou od mantinelu našel na Kloz na pravém kruhu nepokrytého Beránka a ten se nemýlil. Baník hrál na konci třetiny další přesilovou hru, ale ta se svěřencům Martina Štrby vůbec nepovedla a proto se šlo do šaten za stavu 0:2 po první třetině.

Hned po pár vteřinách druhé třetiny zůstal u levé Habalovo tyčky Jáchym, ale domácí brankař puk za svá záda nepustil. O pár vteřin později při signalizovaném vyloučení našel Jurčík Tomiho, jehož prudká střela zápěstím orazítkovala horní tyčku. Do tříbrankového vedení poslal hosty nenápadným nahozením od modré čáry v čase 23:30 Tomáš Jáchym – 0:3. Po polovině zápasu mohlo být s Baníkem ještě hůř, protože nepokrytý Motloch se ocitl sám před Habalem, ale zamířil jen do tyče. Ve 32. minutě opět předvedl své brankařské umění Ondřej Bláha, který vyškrábl Haškovu střelu vyrážečkou. V oslabení měl blízko ke snížení Jiskra, který obkroužil branku, ale opět trefil jen přesouvajícího se Bláhu. Tečku za druhou třetinou udělal v posledních vteřinách Tomáš Vracovský, který se od mantinelu natlačil až do brankoviště, ve kterém ale narazil na skvěle chytajícího Bláhu.

V úvodu třetího dějství se prezentoval třemi střeleckými pokusy Jan Strejček, ale všechny jeho pokusy dokázali prostějovští obránci zblokovat. V čase 42:01 využil závaru před Habalem Tomáš Jiránek, který z otočky pohotově trefil skákavý puk a navýšil náskok na 0:4. Prostějovští o chvilku později měli dvě velké šance, ale skvělou práci v defenzivě předvedl Radek Jeřábek. Ve 46. minutě padl poslední gól zápasu, když se po pěkné kombinaci hostí prosadil podruhé v zápase Petr Beránek – 0:5. O tři minuty později podruhé v zápase zazvonila za Bláhou tyč po střele Strejčka. V 51. minutě byl blízko ke snížení Tomáš Šmerha, ale v jasné gólové pozici přestřelil branku. Poslední vážnější situace byla k vidění po nahození Nováka od modré, ale jak nahození, tak i následný závar ve svém brankoviště vyřešil Ondřej Bláha a dokráčel si pro čisté konto.

Ohlasy Martina Štrby a Jana Nováka po utkání:

34. týden (22. 8. - 28. 8.) - ZDE
33. týden (15.8. - 21. 8.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.