VPPVV
Rozhodčí: Ondráček, Květoň - Kokrment, Juránek, tresty: 4:7
Vyloučení - 2 min.: 4:7
Střely: 45:32, počet diváků: 348
  • 04:45 Tomi (Jurčík, Klikorka)
  • 08:53 Jiskra (Jurčík, Tomi)
  • 12:37 Doktor (Hudeček, Dostálek)
  • 45:53 Hudeček (Mrowiec)
  • 64:22 Dostálek (Bednář)
Poruba - Jihlava 4:2
Přerov - Kadaň 5:2
Vrchlabí - Šumperk 3:2 SN
Litoměřice - Kolín 5:3
Slavia Praha - Benátky 4:2
Třebíč - Frýdek-Místek 4:2
Prostějov - Ústí nad Labem 0:3

Cichoň (Beran)

Trenér:

Martin Štrba
Soupiska AZ Heimstaden Havířov

Štipčák (Kořének)

Valenta, Kočí, Mrowiec, Chroboček, Lytvynov, Pastor T., Hlaváč

Doktor, Hudeček "A", Dostálek, Bednář, Pechanec, Pastor D., Mrva, Maruna "C", Kabelka (Damašek, Krupa)

Trenér:

Jiří Režnar

CHANCE LIGA: Baník prohrál s Havířovem v prodloužení

Baníkovci měli zápas dobře rozehraný a vedli 2:0. Hostům se podařilo vyrovnat ve 45. minutě a poslat tak zápas do prodloužení, ve kterém rozhodl o výhře havířovský hostů útočník Dostálek.

První vzrušení v zápase bylo k vidění ve druhé minutě, kdy se do zakončení natlačil domácí kapitán Tomáš Rohan, který svou střelu zamířil vedle levé tyče. O minutu později se dostali dopředu poprvé Havířovští, kteří v krátkém časovém sledu vyslali na Cichoně tři střely, ale ten si s nimi bez problému poradil. První gól byl k vidění v čase 4:45, když křižnou přihrávkou našel Jurčík na pravé straně Tomiho a ten měl dostatek času, aby si našel mezírku mezi betony Štipčáka – 1:0. Druhý baníkovský útok obstaral i druhý gól. V čase 8:51 se před brankou dostal k dorážce po střele Jurčíka Vít Jiskra a Baník vedl 2:0. Havířovští snížili díky ve 13. minutě díky Doktorovi, který se nejlépe zorientoval v závaru před Cichoňovo brankou a dotlačil puk za jeho záda – 2:1. V 17. minutě se ještě dostal do zakončení Šik, ale v pádu neměl příležitost zamířit přesně.

V úvodu třetiny byl vyloučený Pořízek a při hře 4 na 4 byly k vidění dvě šance. Nejprve vytáhl parádní zákrok betonem Cichoň a hned z rychlého protiútoku se dostal do zakončení Šmerha, ale ani ten nebyl úspěšný. Ve 26. minutě Doktor nebezpečně vystřelil přes obránce a trefil Cichoně do ramena. O dvě minuty později zůstal nekrytý před brankovištěm Kabelka, ale nedokázal se prosadit. Přesně v polovině zápasu se dostal do samostatného úniku po přihrávce Rohana Šik, který trefil vyrážečku Štipčáka. Nejblíže k vyrovnání byl ve 32. minutě Dostálek, který dostal přihrávku od Doktorka, ale napůl odkrytou branku vůbec netrefil. Ve 39. minutě ujela dvojice Jandus – Šmerha, prvně jmenovaný to vzal na sebe, ale opět si vylámal zuby na Štipčákovi.

Po několika náznacích šancí o sobě dal vědět sólem přes celé hřiště Šmerha, kterému už chyběl jen gól. Srovnání skóre přišlo v čase 45:54, kdy Mrowiecovo nahození tečoval Hudeček, Cichoň dokázal puk vyrazit jen před sebe, kde už Hudeček neměl problém dostat puk za jeho záda – 2:2. O chvíli později mohl Havířov otočit zápas, ale Dostálek v jasné příležitosti selhal. V 51. minutě dostal nabito mezi kruhy Šmerha, ale jeho dělovku Štipčák vyrazil. Baník na konci zápasu zvyšoval tlak, ze kterého vzešly šance Kverky, Vracovského a Rohana, ale ani jedna z nich se neujala a zápas dospěl do prodloužení.

V jeho úvodu hráli baníkovci přesilovou hru, ve které měl největší šanci Kverka, ale od pravého kruhu přestřelil. Rozhodnout mohl o chvilku později Pechanec, který se řítil sám na Cichoně, ale ten se prezentoval skvělým zákrokem. Rozhodnutí přišlo v čase 64:22, kdy zůstal před brankou nepokrytý Dostálek a rozhodnul o tom, že druhý bod ze zápasu si odvezou havířovští.

Ohlasy po utkání:

Martin Štrba: „Dnes jsme vítězství soupeři doslova darovali. Neproměnili jsme spoustu šancí a soupeř vytěžil s minima maximum. Po dobré první třetině jsme měli velmi špatný vstup do druhé, poté se herní projev zlepšil, ale bohužel se nám to nepodařilo vstřelit branku. Hlavní příčinu vidím v nevyužitých přesilových hrách, kterých bylo poměrně dost. Dnes jsme z výsledku zklamaní, protože jsme měli bodovat naplno."