SC Kolín
Statistiky zápasu
Rozhodčí: Úlehla, Jechoutek - Beneš, Maštalíř
Vyloučení - 2 min.: 6:2, 5 min.: 1:1
Mimořádné tresty: Štohanzl - Pohl 5 min.
Góly v přesilovce: 1:1, v oslabení: 1:0
Střely: 30:29, počet diváků: 743
Vstřelené branky + asistence
  • 28:32 Matějček (Čáp) - HO
  • 29:49 Pořízek (Vracovský, Rohan T.) - PH
  • 45:27 Veselý (Šafránek, Šalda) - PH
  • 59:12 Rohan T. (Tomi, Strejček)
  • 61:14 Pohl (Rohan T., Tomi)
Ostatní zápasy kola
Frýdek-Místek - Ústí nad Labem 3:4 PP
Benátky - Prostějov 1:4
Šumperk - Třebíč 2:3
Kadaň - Slavia Praha 1:6
Jihlava - Litoměřice 3:5
Vsetín - Vrchlabí 4:2
Poruba - Přerov 6:5 PP
Soupiska SC Kolín

Brankáři:

Strmeň (Sajdl)

Obránci:

Piegl, Čáp, Šalda, Váchal, Kachyňa, Čížek "A"

Útočníci:

Svoboda, Sklenář, Šafránek "C", Veselý, Jankovský, Štohanzl, Král, Krejčík "A", Morong, Petržilka, Zumr, Matějček, Poppel

Trenér:

Jan Šťastný
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Štrba

CHANCE LIGA: Dva body z Kolína vystřelil Jan Pohl

Baník prodloužil svou bodovou sérii i v zápase s Kolínem. Nejprve dokázal v poslední minutě vyrovnat Tomáš Rohan a o druhém bodu pro sokolovské rozhodl v prodloužení Jan Pohl.

První vážnější situace byla na kolínském ledě k vidění až v šesté minutě, kdy se ke střele dostal domácí útočník Veselý, jehož střela skončila na výstroji připraveného Neužila. V 8. minutě byl vyloučený Radek Jeřábek a Baník mohl skórovat v oslabení, jenže střelu Tomáše Šmerhy mezi betony dokázal Strmeň zachytit. Na konci přesilové hry si domácí dokázali vytvořit tlak na Neužilovu branku, ale Lukáš Krejčík v zakončení nebyl úspěšný. Výhodu jednoho hráče v poli dostali i baníkovci, ale ani jim se nepodařilo dostat puk do branky. V 16. minutě Strmeně zaměstnala dvojice Jurčík – Tomi, ale domácí brankař z tohoto souboje vyšel opět vítězně. V závěru první třetiny ještě došlo k menší šarvátce mezi Šmerhou a Jankovským, která se nakonec obešla bez vyloučení, a do šaten se šlo za stavu 0:0.

Do první šance ve druhé třetině se dostal domácí Jakub Petržílka, který zkoušel štěstí od mantinelu, ale Jakub Neužil si s jeho střelou poradil. Důležitý moment přišel ve 28. minutě, kdy byl za vysokou hůl vyloučený domácí Šalda. Baníku se úvod přesilovky nepodařil a domácí v čase 28:32 dokázali skórovat, když se po přihrávce Zdeňka Čápa prosadil Štěpán Matějček – 1:0. Sokolovští ale dokázali rychle odpovědět, protože v čase 29:49 připravil Tomáš Vracovský střeleckou pozici pro Pořízka a ten vymetl horní růžek domácí branky – 1:1. Ve 31. minutě byla k vidění i bitka mezi Pohlem a Štohanzlem, po které oba putovali na trestnou lavici. V poslední minutě druhé třetiny byl ještě vyloučený Čížek a baníkovci si přenesli početní výhodu do startu třetí třetiny.

Po třiceti vteřinách byl navíc vyloučený domácí Krejčík a Baník měl výhodu dvou hráčů, ale ani z té se jim nepodařilo skórovat. Domácí si v následné přesilové hře vedli o mnoho lépe, protože v čase 45:27 vrátil vedení Kozlům Jan Veselý. Sokolovští se ve zbytku třetiny hnali za vyrovnáním, které ale přišlo až při závěrečném tlaku. V čase 59:12 si vyražený kotouč před Strmeněm našel kapitán Tomáš Rohan a poslal zápas do prodloužení – 2:2.

Na časomíře svítil čas 61:14, když o druhém bodu pro baníkovce rozhodl po přihrávce od Tomiho obránce Jan Pohl – 2:3.

Ohlasy po utkání:

Martin Štrba: „Bylo to velice těžké utkání.  Domácí hráli v obraně zodpovědně a byli důrazní. Opět se nám nedařilo v přesilových hrách, přesto musím kluky pochválit, Bojovali až do konce a ukázali charakter a sílu, Odměnou byla vyrovnávací branka v poslední minutě. V prodloužení o druhé bodu rozhodla jediná střela a ta pro nás znamenala dva důležité body do tabulky."

Tomáš Rohan: „Strašně těžké a vyrovnané utkání. To že šel zápas do prodloužení odpovídá i vývoji zápasu na ledě. Všichni si zaslouží pochvalu za bojovnost, která pro nás znamenala obrat zápasu. Domů vezeme dva body, které pro nás dnes mají cenu zlata."

Dvouměsíční výměna útočníků mezi Baníkem a pražskou Slavií končí. Do hlavního města se vrací Daniel Kružík, který si v Sokolově připsal ve 13 zápasech čtyři branky a stejný počet asistencí. Tomáš Vracovský končí své působení ve Slavii s dvěma asistencemi a pouhými sedmi zápasy, protože během hostování bojoval se zdravotními potížemi. Danielovi děkujeme za dobrou práci, kterou v Sokolově odvedl!
Utkání 43. kola Chance ligy, ve kterém HC Baník Sokolov přivítá tým HC Dukla Jihlava, se bude hrát již ve středu 5.1.2022 od 18:00.
Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.