HC Baník Sokolov
Statistiky zápasu
Rozhodčí: Grech, Micka - Baxa, Coubal, tresty: 5:6
Vyloučení - 2 min.: 5:6, 5 min.: 1:1
Mimořádné tresty: Strejček - Špaček 5 min.
Góly v přesilovce: 2:0
Střely: 26:23, počet diváků: 732
Vstřelené branky + asistence
  • 03:28 Dušek (Kolmann)
  • 12:23 Vracovský (Kverka, Rohan T.) - PH
  • 22:47 Jurčík (Jiskra, Tomi)
  • 36:33 Vracovský (Kverka) - PH

Obránci:

Šedivý, Kolmann "C", Aubrecht, Bukač, Kunst, Žůrek, Hampl

Útočníci:

Špaček "A", Dušek, Šír, Jiruš, Jansa, Dlouhý "A", Wiencek, Čederle, Klapka, Vomáčka, Čermák, Křepelka

Trenér:

Valdemar Jiruš

CHANCE LIGA: Baník slaví první domácí výhru

Baníkovci protrhli smůlu v domácích zápasech a poprvé doma zvítězili. Velkou zásluhu na výhře 4:1 nad Benátkami měl Tomáš Vracovský, který vstřelil dvě přesilovkové branky.

První větší vzrušení na zimním stadionu v Sokolově bylo k vidění až ve třetí minutě, kdy se ke střele u kruhu dostal kapitán Tomáš Rohan, ale jeho střela neměla gólové parametry. Benátky o sobě dali vědět až ve 4. minutě, ale hned z toho byla branková situace. V čase 3:28 Kolmann přenechal kotouč Duškovi a ten přesnou střelou našel mezírku ve výstroji Berana -0:1. O minutu později se dobré příležitosti dostal Wiencek, kterého ale tentokrát Adam Beran vychytal. V 11. minutě měl velkou šanci po střele z mezikruží Dlouhý, který zůstal nikým nehlídaný, ale svou střelu nezamířil mezi tři tyče. Baník se dočkal vyrovnání v přesilové hře, kterou po dvaceti vteřinách využil v čase 12:23 po přihrávce Nováka přesnou střelou Vracovský-1:1. Obrat skóre měl na hokejce v další přesilovce Jurčík, kterého před brankou našel Rohan, ale dobrým zákrokem se prezentoval Daniel Král.

Sokolovští měli výborný vstup do druhé třetiny, který vyvrcholil brankou druhého útoku. Vojtěch dostal puk na Jiskru, ten objel branku, našel Ondřeje Jurčíka a ten v čase 22:47 poslal Baník do vedení – 2:1. Dlouho se pak hrálo bez větších šancí až se puk ve 32. minutě dostal puk na modrou čáru k Novákovi, po jehož střele vznikl závar před Králem, který ale benátští ustáli. Nejvýraznější šanci hostů ve druhé třetině měl ve 34. minutě Dlouhý, ale jeho střelu z pravého kruhu zneškodnil lapačkou Beran. Baník navýšil své vedení při přesilové hře, když Kverka získal puk ve středním pásmu, zavezl ho za modrou čáru, kde ho přenechal pro Vracovského a ten se proháčkoval až do střelecké pozice, ze které trefil přesně pravý růžek – 3:1.

Ve 43. minutě měl Baník dvě dobré příležitosti. Nejprve tečoval střelu Nováka od modré Hašek a pak předvedl skvělý zákrok proti Jandusovi Daniel Král. O tři minuty ukázal svou rychlost Otakar Šik, jenž ujel obraně hostů a jeho prudká střela orazítkovala břevno. Klid na domácí hokejky přineslo přečíslení dva na jednoho, při kterém našel Šmerha Petra Haška a ten v čase 45:35 dal na 4:1. Adam Beran byl dlouho bez práce, ale pak musel v 51. minutě předvést těžký zákrok ramenem proti Klapkovi a o šest minut později ukázal svou lapačku proti Jirušovi. Skóre se mohlo měnit ještě na konci zápasu, kdy se do obrovské šance po přihrávce Šmerhy dostal Jandus, ale Král dokázal na poslední chvíli puk který mířil do odkryté branky vykopnout betonem.

Ohlasy po utkání:

Martin Štrba: „Hodnocení bude dnes stručné, protože kluci opět předvedli zodpovědný výkon, za který je odměnou tříbodová výhra. Konečně jsme se začali prosazovat z přesilových her, na které jsme se při tréninku zaměřili. Myslím, že od druhé vstřelené branky jsme utkání kontrolovali a dovedli ho do vítězného konce."

Tomáš Vracovský: „Jsem rád, že jsem konečně protrhnul střeleckou smůlu. Při první brance jsem dostal nabito od Novase, vystřelil jsem z první a puk skončil v brance. Při té druhé mi puk přenechal Kvéra, natáhl jsem si ho do středu, kde se uvolnil prostor a trefil to do víka. Konečně se nám podařilo vyhrát před našimi fanoušky, kteří nás celý zápas povzbuzovali a za to jim děkujeme."

Dvouměsíční výměna útočníků mezi Baníkem a pražskou Slavií končí. Do hlavního města se vrací Daniel Kružík, který si v Sokolově připsal ve 13 zápasech čtyři branky a stejný počet asistencí. Tomáš Vracovský končí své působení ve Slavii s dvěma asistencemi a pouhými sedmi zápasy, protože během hostování bojoval se zdravotními potížemi. Danielovi děkujeme za dobrou práci, kterou v Sokolově odvedl!
Utkání 43. kola Chance ligy, ve kterém HC Baník Sokolov přivítá tým HC Dukla Jihlava, se bude hrát již ve středu 5.1.2022 od 18:00.
Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.