Bilčík, Mareš, Dvořák, Niko, Kauppila, Eliáš (Kowalczyk)

Harkabus "A", Seman, Havránek, Čachotský "A", Skořepa "C", Illéš, Helt, Zadražil, Fronk, Houška, Lichanec, Brož

Viktor Ujčík

CHANCE LIGA: Baník doma nestačil na Jihlavu

Baník s Jihlavou prohrával od 33. minuty a dokázal s Duklou srovnat krok až ve třetí třetině, když srovnal Jan Pohl, ale šťastná branka Houšky a následná pojistka Havránka do prázdné branky dovedla Jihlavu k tříbodovému zisku.

Hned po dvaceti vteřinách se dostal ke střele z pozice mezi kruhy Jaromír Kverka, ale jeho střela zamířila jen doprostřed branky, takže s ním Zhukov neměl problém. Ve třetí minutě vybojoval Hašek v rohu puk a nabil na střelu pro Janduse, který trefil připraveného hostujícího brankaře. Hosté o sobě dali vědět až při vlastním oslabení, kdy se k zakončení dostal Harkabus, kterého Cichoň vychytal. V deváté minutě dostal Vracovský dvě minuty za hákování a poslal tak svůj tým do oslabení, ve kterém měl obrovskou šanci Sloboda, který využil chyby a řítil se sám na Zhukova, ale bekhendová klička mu nevyšla. V 16. minutě při početní výhodě našel střílenou přihrávkou Čachotský připravenou čepel Semana, ten puk usměrnil do branky, kde předvedl domácí brankař pohotový zákrok.

Ve 23. minutě se dostal před brankou do zakončení Hašek, který ale svou střelou jen trefil Zhukova. V čase 23:10 měl Baník obrovskou šanci na vyrovnání v podobě trestného střílení po faulu na Janduse. Nájezd si vzal na starost Jan Pohl, ale Zhukov na poslední chvíli zakročil betonem. Skóre otevřel v početní výhodně v čase 32:53 Filip Seman, který využil přihrávku Lichance zpoza branky - 0:1. Vyrovnání měl na hokejce v přesilovce ve 35. minutě po krásné přihrávky Vracovského Kverka, ale narazil opět na pohotového Zhukova. Další trestní střílení bylo k vidění ve 39. minutě a jeho výhodu měli opět domácí. Vracovský hledal mezírku mezi betony, ale hostující brankař je k sobě včas sklapnul.

Ve 42. minutě se nebezpečnou střelou z těžkého úhlu prezentoval Helt, ale Cichoň si svou přední tyčku pohlídla. Baníku se podařilo vyrovnat v čase 45:43, když při přesilové hře odčaroval kouzlo Zhukova přesnou střelou zápěstím Jan Pohl – 1:1. Nerozhodný stav ale nevydržel moc dlouho. Jan Strejček chyboval v rozehrávce, jihlavští nastřelili puk na zadní mantinel, od kterého se smolně odrazil k levé tyči, kde ho pohotově v čase 47:12 dorazil Houška – 1:2. V 53. minutě upláchl domácí obraně Fronk, kterého Cichoň dokázal svým betonem vychytat. Baník měl obrovskou šanci na srovnání, protože v čase 56:50 byli vyloučeni dva hráči hostí naráz. I přes velký tlak a několik šancí se domácím nepodařilo puk dostat za Zhukova a tečku za výsledkem tak udělal do prázdné branky v čase 58:57 Tomáš Havránek, který upravil na konečných 1:3.