SK Trhači Kadaň
Vyloučení - 2 min.: 1:3
Góly v přesilovce: 1:1
Střely: 26:36, počet diváků: 212
  • 07:38 Routa (Steinocher)
  • 22:37 Hašek (Rulík, Novák)
  • 24:01 Berčík (Routa)
  • 39:50 Šik (Šmerha, Pohl) - PH
  • 50:16 Tomi (Rohan T., Zeman)
  • 53:12 Tomi (Jurčík, Zeman)
  • 58:56 Steinocher (Routa) - PH
Benátky - Havířov 1:3
Kolín - Ústí nad Labem 5:1
Šumperk - Prostějov 3:4 SN
Jihlava - Třebíč 4:5 SN
Vsetín - Slavia Praha 5:0
Poruba - Litoměřice 2:3
Přerov - Vrchlabí 3:1
Soupiska SK Trhači Kadaň

Běhula (Horák)

Kabelka, Steinocher "A", Kuboš, Štochl "A", Zorko "C", Červenka, Ferbas

Kordule, Berčík, Routa, Zabloudil Z., Mežnar, Zabloudil M., Bernat, Konášek, Homer, Koblížek, Hradecký, Švec

Trenér:

Vladimír Růžička

Trenér:

Martin Štrba

CHANCE LIGA: Po obratu z Kadaně se třemi body

Baník si z podkrušnohorského derby přivezl tři body. Výsledek se nerodil vůbec lehce, protože poprvé se baníkovci dostali do vedení až v 51. minutě, kdy se prosadil Vojtěch Tomi, který skóroval i o tři minuty později a nasměroval Baník k výhře.

Po vlažném začátku si dobrý tlak v útočném pásmu Trhačů vytvořila třetí formace Kuťák, Jiskra a Šmerha, která několikrát prověřila Richarda Běhulu. Do rychlého brejku se v 8. minutě, konkrétně v čase 7:38, dostal po pravém křídle David Routa a rychlou střelou švihem překonal Cichoně trefou na vzdálenější tyč – 1:0. Obrovskou šanci na zvýšení skóre měl Zdeněk Zabloudil, ke kterému se v 11. minutě odrazil puk od Cichoně, ale ve stoprocentní šanci před prázdnou brankou selhal. V 16. minutě byla k vidění další dobrá příležitost domácích, a to když se tvrdou střelou prezentoval Kordule, jehož střelu Cichoň vyškrábl vyrážečkou. Ke konci první třetiny si Baník vytvořil tlak, ze kterého vyšla střela přes obránce od Otakara Šika a chvíli po něm se v dobré šanci ocitl i Zeman, ale netrefil branku.

Baníkovci v čase 22:37 dokázali srovnat s Trhači krok, když se po pěkné samostatné akci prosadil Petr Hašek, který doslova dotlačil puk za Běhulu – 1:1. Nerozhodný stav nevydržel moc dlouho, protože v čase 24:01 Martin Berčík šikovně ukryl svou střelu za několik hráčů a Cichoň byl bezmocný – 2:1. Ve 28. minutě mohl navýšit náskok Kadaně znovu Berčík, ale Cichoň proti jeho střele z mezikruží předvedl parádní semafor. Ve 35. minutě po nahození od Klejny vznikl před Běhulou velký závar, který nakonec přerušil až hvizd rozhodčího. Sokolovští v poslední minutě druhé třetiny dostali možnost početní výhody, při které našel křížnou přihrávkou Šmerha Otakara Šika a ten deset vteřin před sirénou srovnal na 2:2.

Do třetí třetiny nastoupil Baník jako vyměněný a hrálo se skoro jen na branku Kadaně. V 53. se natlačil do zakončení Jurčík, ale domácí brankař byl úspěšnější. O dvě minuty později to byl znovu Jurčík, který se z rohu dostal až před branku, ale nepodařilo se mu puk zasunout za beton. Baník se dostal do vedení v čase 50:16, když Rohan našel rozjetého Tomiho a ten přesnou střelou pod vyrážečku otočil skóre – 2:3. V čase 53:12 to byl znovu Vojtěch Tomi, který si všiml volného puku u tyčky a pohotově ho dopravil do branky – 2:4. Trhači ještě zápas zdramatizovali. Při početní výhodě a powerplay se od modré čáry prosadil minutu a čtyři vteřiny před koncem obránce Steinocher, který snížil na konečných 3:4.

Ohlasy po utkání:

Martin Štrba: „Na začátku bych chtěl poděkovat fanouškům, kteří přijeli a povzbuzovali nás celý zápas i když se nám nedařilo. Věděli jsme, že nás nebude čekat jednoduchý zápas. Domácí hráli dobře do obrany a hrozili hlavně z brejků, Těžko jsme se první dvě třetiny prosazovali. Pomohla nám přesilová hra a ve třetí třetině jsme odskočili a úspěšně dotáhli zápas do vítězného konce."

Vojtěch Tomi: „Byl to další z těžkých zápasů, Kadaň je sice poslední, ale dnes předvedla dobrý výkon, Jsem rád, že se nám nakonec podařilo po týmovém výkonu utkání otočit a dovést zápas ke třem bodům"