SK Trhači Kadaň
Góly v přesilovce: 1:1
Střely: 26:36, počet diváků: 212
Vstřelené branky + asistence
  • 07:38 Routa (Steinocher)
  • 22:37 Hašek (Rulík, Novák)
  • 24:01 Berčík (Routa)
  • 39:50 Šik (Šmerha, Pohl) - PH
  • 50:16 Tomi (Rohan T., Zeman)
  • 53:12 Tomi (Jurčík, Zeman)
  • 58:56 Steinocher (Routa) - PH
Ostatní zápasy kola
Benátky - Havířov 1:3
Kolín - Ústí nad Labem 5:1
Šumperk - Prostějov 3:4 SN
Jihlava - Třebíč 4:5 SN
Vsetín - Slavia Praha 5:0
Poruba - Litoměřice 2:3
Přerov - Vrchlabí 3:1
Soupiska SK Trhači Kadaň

Brankáři:

Běhula (Horák)

Obránci:

Kabelka, Steinocher "A", Kuboš, Štochl "A", Zorko "C", Červenka, Ferbas

Útočníci:

Kordule, Berčík, Routa, Zabloudil Z., Mežnar, Zabloudil M., Bernat, Konášek, Homer, Koblížek, Hradecký, Švec

Trenér:

Vladimír Růžička
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Štrba

CHANCE LIGA: Po obratu z Kadaně se třemi body

Baník si z podkrušnohorského derby přivezl tři body. Výsledek se nerodil vůbec lehce, protože poprvé se baníkovci dostali do vedení až v 51. minutě, kdy se prosadil Vojtěch Tomi, který skóroval i o tři minuty později a nasměroval Baník k výhře.

Po vlažném začátku si dobrý tlak v útočném pásmu Trhačů vytvořila třetí formace Kuťák, Jiskra a Šmerha, která několikrát prověřila Richarda Běhulu. Do rychlého brejku se v 8. minutě, konkrétně v čase 7:38, dostal po pravém křídle David Routa a rychlou střelou švihem překonal Cichoně trefou na vzdálenější tyč – 1:0. Obrovskou šanci na zvýšení skóre měl Zdeněk Zabloudil, ke kterému se v 11. minutě odrazil puk od Cichoně, ale ve stoprocentní šanci před prázdnou brankou selhal. V 16. minutě byla k vidění další dobrá příležitost domácích, a to když se tvrdou střelou prezentoval Kordule, jehož střelu Cichoň vyškrábl vyrážečkou. Ke konci první třetiny si Baník vytvořil tlak, ze kterého vyšla střela přes obránce od Otakara Šika a chvíli po něm se v dobré šanci ocitl i Zeman, ale netrefil branku.

Baníkovci v čase 22:37 dokázali srovnat s Trhači krok, když se po pěkné samostatné akci prosadil Petr Hašek, který doslova dotlačil puk za Běhulu – 1:1. Nerozhodný stav nevydržel moc dlouho, protože v čase 24:01 Martin Berčík šikovně ukryl svou střelu za několik hráčů a Cichoň byl bezmocný – 2:1. Ve 28. minutě mohl navýšit náskok Kadaně znovu Berčík, ale Cichoň proti jeho střele z mezikruží předvedl parádní semafor. Ve 35. minutě po nahození od Klejny vznikl před Běhulou velký závar, který nakonec přerušil až hvizd rozhodčího. Sokolovští v poslední minutě druhé třetiny dostali možnost početní výhody, při které našel křížnou přihrávkou Šmerha Otakara Šika a ten deset vteřin před sirénou srovnal na 2:2.

Do třetí třetiny nastoupil Baník jako vyměněný a hrálo se skoro jen na branku Kadaně. V 53. se natlačil do zakončení Jurčík, ale domácí brankař byl úspěšnější. O dvě minuty později to byl znovu Jurčík, který se z rohu dostal až před branku, ale nepodařilo se mu puk zasunout za beton. Baník se dostal do vedení v čase 50:16, když Rohan našel rozjetého Tomiho a ten přesnou střelou pod vyrážečku otočil skóre – 2:3. V čase 53:12 to byl znovu Vojtěch Tomi, který si všiml volného puku u tyčky a pohotově ho dopravil do branky – 2:4. Trhači ještě zápas zdramatizovali. Při početní výhodě a powerplay se od modré čáry prosadil minutu a čtyři vteřiny před koncem obránce Steinocher, který snížil na konečných 3:4.

Ohlasy po utkání:

Martin Štrba: „Na začátku bych chtěl poděkovat fanouškům, kteří přijeli a povzbuzovali nás celý zápas i když se nám nedařilo. Věděli jsme, že nás nebude čekat jednoduchý zápas. Domácí hráli dobře do obrany a hrozili hlavně z brejků, Těžko jsme se první dvě třetiny prosazovali. Pomohla nám přesilová hra a ve třetí třetině jsme odskočili a úspěšně dotáhli zápas do vítězného konce."

Vojtěch Tomi: „Byl to další z těžkých zápasů, Kadaň je sice poslední, ale dnes předvedla dobrý výkon, Jsem rád, že se nám nakonec podařilo po týmovém výkonu utkání otočit a dovést zápas ke třem bodům"

34. týden (22. 8. - 28. 8.) - ZDE
33. týden (15.8. - 21. 8.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.