SK Trhači Kadaň
Góly v přesilovce: 1:1
Střely: 26:36, počet diváků: 212
Vstřelené branky + asistence
  • 07:38 Routa (Steinocher)
  • 22:37 Hašek (Rulík, Novák)
  • 24:01 Berčík (Routa)
  • 39:50 Šik (Šmerha, Pohl) - PH
  • 50:16 Tomi (Rohan T., Zeman)
  • 53:12 Tomi (Jurčík, Zeman)
  • 58:56 Steinocher (Routa) - PH
Ostatní zápasy kola
Benátky - Havířov 1:3
Kolín - Ústí nad Labem 5:1
Šumperk - Prostějov 3:4 SN
Jihlava - Třebíč 4:5 SN
Vsetín - Slavia Praha 5:0
Poruba - Litoměřice 2:3
Přerov - Vrchlabí 3:1
Soupiska SK Trhači Kadaň

Brankáři:

Běhula (Horák)

Obránci:

Kabelka, Steinocher "A", Kuboš, Štochl "A", Zorko "C", Červenka, Ferbas

Útočníci:

Kordule, Berčík, Routa, Zabloudil Z., Mežnar, Zabloudil M., Bernat, Konášek, Homer, Koblížek, Hradecký, Švec

Trenér:

Vladimír Růžička
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Štrba

CHANCE LIGA: Po obratu z Kadaně se třemi body

Baník si z podkrušnohorského derby přivezl tři body. Výsledek se nerodil vůbec lehce, protože poprvé se baníkovci dostali do vedení až v 51. minutě, kdy se prosadil Vojtěch Tomi, který skóroval i o tři minuty později a nasměroval Baník k výhře.

Po vlažném začátku si dobrý tlak v útočném pásmu Trhačů vytvořila třetí formace Kuťák, Jiskra a Šmerha, která několikrát prověřila Richarda Běhulu. Do rychlého brejku se v 8. minutě, konkrétně v čase 7:38, dostal po pravém křídle David Routa a rychlou střelou švihem překonal Cichoně trefou na vzdálenější tyč – 1:0. Obrovskou šanci na zvýšení skóre měl Zdeněk Zabloudil, ke kterému se v 11. minutě odrazil puk od Cichoně, ale ve stoprocentní šanci před prázdnou brankou selhal. V 16. minutě byla k vidění další dobrá příležitost domácích, a to když se tvrdou střelou prezentoval Kordule, jehož střelu Cichoň vyškrábl vyrážečkou. Ke konci první třetiny si Baník vytvořil tlak, ze kterého vyšla střela přes obránce od Otakara Šika a chvíli po něm se v dobré šanci ocitl i Zeman, ale netrefil branku.

Baníkovci v čase 22:37 dokázali srovnat s Trhači krok, když se po pěkné samostatné akci prosadil Petr Hašek, který doslova dotlačil puk za Běhulu – 1:1. Nerozhodný stav nevydržel moc dlouho, protože v čase 24:01 Martin Berčík šikovně ukryl svou střelu za několik hráčů a Cichoň byl bezmocný – 2:1. Ve 28. minutě mohl navýšit náskok Kadaně znovu Berčík, ale Cichoň proti jeho střele z mezikruží předvedl parádní semafor. Ve 35. minutě po nahození od Klejny vznikl před Běhulou velký závar, který nakonec přerušil až hvizd rozhodčího. Sokolovští v poslední minutě druhé třetiny dostali možnost početní výhody, při které našel křížnou přihrávkou Šmerha Otakara Šika a ten deset vteřin před sirénou srovnal na 2:2.

Do třetí třetiny nastoupil Baník jako vyměněný a hrálo se skoro jen na branku Kadaně. V 53. se natlačil do zakončení Jurčík, ale domácí brankař byl úspěšnější. O dvě minuty později to byl znovu Jurčík, který se z rohu dostal až před branku, ale nepodařilo se mu puk zasunout za beton. Baník se dostal do vedení v čase 50:16, když Rohan našel rozjetého Tomiho a ten přesnou střelou pod vyrážečku otočil skóre – 2:3. V čase 53:12 to byl znovu Vojtěch Tomi, který si všiml volného puku u tyčky a pohotově ho dopravil do branky – 2:4. Trhači ještě zápas zdramatizovali. Při početní výhodě a powerplay se od modré čáry prosadil minutu a čtyři vteřiny před koncem obránce Steinocher, který snížil na konečných 3:4.

Ohlasy po utkání:

Martin Štrba: „Na začátku bych chtěl poděkovat fanouškům, kteří přijeli a povzbuzovali nás celý zápas i když se nám nedařilo. Věděli jsme, že nás nebude čekat jednoduchý zápas. Domácí hráli dobře do obrany a hrozili hlavně z brejků, Těžko jsme se první dvě třetiny prosazovali. Pomohla nám přesilová hra a ve třetí třetině jsme odskočili a úspěšně dotáhli zápas do vítězného konce."

Vojtěch Tomi: „Byl to další z těžkých zápasů, Kadaň je sice poslední, ale dnes předvedla dobrý výkon, Jsem rád, že se nám nakonec podařilo po týmovém výkonu utkání otočit a dovést zápas ke třem bodům"

Dvouměsíční výměna útočníků mezi Baníkem a pražskou Slavií končí. Do hlavního města se vrací Daniel Kružík, který si v Sokolově připsal ve 13 zápasech čtyři branky a stejný počet asistencí. Tomáš Vracovský končí své působení ve Slavii s dvěma asistencemi a pouhými sedmi zápasy, protože během hostování bojoval se zdravotními potížemi. Danielovi děkujeme za dobrou práci, kterou v Sokolově odvedl!
Utkání 43. kola Chance ligy, ve kterém HC Baník Sokolov přivítá tým HC Dukla Jihlava, se bude hrát již ve středu 5.1.2022 od 18:00.
Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.