HC Baník Sokolov
Střely: 34:35, počet diváků: 758
Vstřelené branky + asistence
  • 05:31 Šmerha (Šik, Pohl) - PH
  • 20:27 Jurčík (Rohan T., Šik)
  • 28:44 Šmerha (Jurčík)
  • 30:05 Jandus (Křemen, Hašek)
Ostatní zápasy kola
Slavia Praha - Vrchlabí 2:3
Třebíč - Přerov 3:0
Prostějov - Vsetín 1:3
Ústí nad Labem - Jihlava 0:4
Havířov - Kadaň 4:0
Frýdek-Místek - Šumperk 6:5
Benátky - Kolín 3:0
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Štrba
Soupiska HC RT Torax Poruba 2011

Brankáři:

Brízgala (Mustukovs)

Obránci:

Houdek, Husa, Szathmáry, Žovinec, Voráček, Urbanec

Útočníci:

Hrníčko, Vachovec "C", Korkiakoski, Guman, Bitten, Jenyš, Hotěk, Greš, Kanko "A", Toman, Brodek

Trenér:

Jiří Šejba a Ivo Peštuka

CHANCE LIGA: Habal vynuloval Porubu

Po skvělém výkonu Vladislava Habala a dvou brankách Tomáše Šmerhy si Baník připsal letošní druhé domácí vítězství, když porazil Porubu 4:0!

Baník po dvou odehraných minutách dostal možnost přesilovky, ve které ale ujel do první šance zápasu Petr Kanko, který se od pravého mantinelu dostal až do zakončení, ale netrefil mezírku mezi betony Habala. Další šance byla k vidění opět u hostí. Szathmáry si vyměnil puk s Jenyšem a z bezprostřední blízkosti přestřelil branku. Gólový účet zápasu otevřel v čase 5:31 v početní výhodě prvním letošním gólem Tomáš Šmerha, ke kterému se odrazil puk od zadního mantinelu a útočník Baníku ho pohotově poslal do branky – 1:0. O chvíli později mohli domácí navýšit svůj náskok, ale Jiskra tváří v tvář Brízgalovi neuspěl. Největší šanci Poruby měl v 15. minutě Guman, který si pohrál s domácí obranou, položil si Habala, ale ten fantastickým zákrokem Gumana vychytal.

Uběhlo jen 27 vteřin z druhé třetiny, když Tomáš Rohan ustál souboj za brankou s Houdkem, dostal puk na Jurčíka a ten ho dostal za přesouvajícího se Brízgalu – 2:0. Ve 2. minutě předvedl své útočné choutky Adam Rulík, který se natlačil až před brankaře, ale puk mu pod betonem nedostal. Další svou pěknou akci v zápase předvedl Guman, který si převzal puk v otočce, dostal se k zakončení, ale Habal byl pozorný. V čase 28:44 se dostala do úniku dvojice Šmerha – Kverka a prvně jmenovaný trefil puk pod horní víko a svým druhým gólem v zápase zvýšil na 3:0. Neuběhli ani dvě minuty a skóre se měnilo znovu. Jandus v čase 30:05 dostal přihrávku od Křemena a přesnou ranou pod horní tyč navýšil náskok Baníku na 4:0. Poruba mohla snížit ve 32. minutě, kdy Bitten ujel Šmerhovi, ale jeho klička skončila na Habalovo betony. Ve 38. minutě předvedl své šikovné ruce Kverka, který se proháčkoval až před Brízgalu, ale ten další puk za svá záda nepustil.

V první polovině třetí třetiny se na ledě neodehrálo nic zajímavého a první příležitost byla k vidění až v 50. minutě, kdy se dostal k zakončení mezi kruhy Husa, ale svůj pokus namířil jen doprostřed branky. Největší šance posledního dějství byla k vidění při přesilové hře Poruby pět proti třem, kdy Vachovec dostal křižnou přihrávku, zívala na něj odkrytá branka, ale hostující kapitán ji netrefil. V 55. minutě mohl vstřelit pátý gól Baníku po skvělé práci při napadání Hašek, který ukradl puk rozehrávajícímu bekovi Porubu, jel sám proti Brízgalovi, ale jeho střela mezi betony si cestu do branky nenašla.

Ohlasy Vojtěcha Šika a Vladislava Habala po utkání:

Dvouměsíční výměna útočníků mezi Baníkem a pražskou Slavií končí. Do hlavního města se vrací Daniel Kružík, který si v Sokolově připsal ve 13 zápasech čtyři branky a stejný počet asistencí. Tomáš Vracovský končí své působení ve Slavii s dvěma asistencemi a pouhými sedmi zápasy, protože během hostování bojoval se zdravotními potížemi. Danielovi děkujeme za dobrou práci, kterou v Sokolově odvedl!
Utkání 43. kola Chance ligy, ve kterém HC Baník Sokolov přivítá tým HC Dukla Jihlava, se bude hrát již ve středu 5.1.2022 od 18:00.
Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.