HC Baník Sokolov
Střely: 34:35, počet diváků: 758
Vstřelené branky + asistence
  • 05:31 Šmerha (Šik, Pohl) - PH
  • 20:27 Jurčík (Rohan T., Šik)
  • 28:44 Šmerha (Jurčík)
  • 30:05 Jandus (Křemen, Hašek)
Ostatní zápasy kola
Slavia Praha - Vrchlabí 2:3
Třebíč - Přerov 3:0
Prostějov - Vsetín 1:3
Ústí nad Labem - Jihlava 0:4
Havířov - Kadaň 4:0
Frýdek-Místek - Šumperk 6:5
Benátky - Kolín 3:0
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Štrba
Soupiska HC RT Torax Poruba 2011

Brankáři:

Brízgala (Mustukovs)

Obránci:

Houdek, Husa, Szathmáry, Žovinec, Voráček, Urbanec

Útočníci:

Hrníčko, Vachovec "C", Korkiakoski, Guman, Bitten, Jenyš, Hotěk, Greš, Kanko "A", Toman, Brodek

Trenér:

Jiří Šejba a Ivo Peštuka

CHANCE LIGA: Habal vynuloval Porubu

Po skvělém výkonu Vladislava Habala a dvou brankách Tomáše Šmerhy si Baník připsal letošní druhé domácí vítězství, když porazil Porubu 4:0!

Baník po dvou odehraných minutách dostal možnost přesilovky, ve které ale ujel do první šance zápasu Petr Kanko, který se od pravého mantinelu dostal až do zakončení, ale netrefil mezírku mezi betony Habala. Další šance byla k vidění opět u hostí. Szathmáry si vyměnil puk s Jenyšem a z bezprostřední blízkosti přestřelil branku. Gólový účet zápasu otevřel v čase 5:31 v početní výhodě prvním letošním gólem Tomáš Šmerha, ke kterému se odrazil puk od zadního mantinelu a útočník Baníku ho pohotově poslal do branky – 1:0. O chvíli později mohli domácí navýšit svůj náskok, ale Jiskra tváří v tvář Brízgalovi neuspěl. Největší šanci Poruby měl v 15. minutě Guman, který si pohrál s domácí obranou, položil si Habala, ale ten fantastickým zákrokem Gumana vychytal.

Uběhlo jen 27 vteřin z druhé třetiny, když Tomáš Rohan ustál souboj za brankou s Houdkem, dostal puk na Jurčíka a ten ho dostal za přesouvajícího se Brízgalu – 2:0. Ve 2. minutě předvedl své útočné choutky Adam Rulík, který se natlačil až před brankaře, ale puk mu pod betonem nedostal. Další svou pěknou akci v zápase předvedl Guman, který si převzal puk v otočce, dostal se k zakončení, ale Habal byl pozorný. V čase 28:44 se dostala do úniku dvojice Šmerha – Kverka a prvně jmenovaný trefil puk pod horní víko a svým druhým gólem v zápase zvýšil na 3:0. Neuběhli ani dvě minuty a skóre se měnilo znovu. Jandus v čase 30:05 dostal přihrávku od Křemena a přesnou ranou pod horní tyč navýšil náskok Baníku na 4:0. Poruba mohla snížit ve 32. minutě, kdy Bitten ujel Šmerhovi, ale jeho klička skončila na Habalovo betony. Ve 38. minutě předvedl své šikovné ruce Kverka, který se proháčkoval až před Brízgalu, ale ten další puk za svá záda nepustil.

V první polovině třetí třetiny se na ledě neodehrálo nic zajímavého a první příležitost byla k vidění až v 50. minutě, kdy se dostal k zakončení mezi kruhy Husa, ale svůj pokus namířil jen doprostřed branky. Největší šance posledního dějství byla k vidění při přesilové hře Poruby pět proti třem, kdy Vachovec dostal křižnou přihrávku, zívala na něj odkrytá branka, ale hostující kapitán ji netrefil. V 55. minutě mohl vstřelit pátý gól Baníku po skvělé práci při napadání Hašek, který ukradl puk rozehrávajícímu bekovi Porubu, jel sám proti Brízgalovi, ale jeho střela mezi betony si cestu do branky nenašla.

Ohlasy Vojtěcha Šika a Vladislava Habala po utkání:

34. týden (22. 8. - 28. 8.) - ZDE
33. týden (15.8. - 21. 8.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.