HC Baník Sokolov
Statistiky zápasu
Rozhodčí: Grech, Hucl - Sedláček, Baxa
Vyloučení - 2 min.: 6:9, 5 min.: 0:1, do konce utkání (OK): 0:1
Mimořádné tresty: Voženílek (napadení)
Góly v přesilovce: 1:1
Střely: 35:23, počet diváků: 685
Vstřelené branky + asistence
  • 13:41 Tomi (Šmerha, Pohl) - PH
  • 29:19 Novotný (Sloboda, Jeřábek)
  • 35:14 Tomi (Novák, Jurčík)
  • 36:00 Šmerha (Šik, Rohan T.)
  • 37:30 Mrňa (Kaut, Urban) - PH

Obránci:

Zdráhal, Jelínek, Kajínek, Bučko, Voženílek, Nedbal, Oliva, Kynčl

Útočníci:

Urban "A", Mrňa, Matys, Kaut "C", Zeman, Heřman "A", Chrtek, Pochobradský, Moník, Chalupa, Kučera

Trenér:

Tomáš Jirků

CHANCE LIGA: Baník si po výhře 4:1 připisuje další tři body

Baníkovci mají za sebou povedený zápas, ve kterém po výhře 4:1 nad Vrchlabím připisují tři body do tabulky. Skvělý výkon předvedl v brance Vladislav Habal a dvougólový střelec Vojtěch Tomi.

V první minutě se dostal k nebezpečné teči před brankou Urban, ale Habal dokázal na poslední chvíli zareagovat a vytěsnit puk mimo. První větší šanci Baníku měl Tomi, který zůstal sám na brankovišti, ale ani na dvakrát se mu nepodařilo dostat puk do branky. Další velkou šanci měl po přihrávce Šika Rohan, který z kruhu trefil jen Soukupa a z následného brejku v dobré příležitosti selhal Mrňa. Ve 12. minutě využil zaváhání v rozehrávce hostí Kuťák, který trefil jen Soukupa a následnou přihrávkou vyzval Kverku k otevření skóre, ale ten nedokázal skákavý puk dostat do branky. První gól zápasu vsítil v přesilovce Vojtěch Tomi, kterého trefila střela od modré čáry a od jeho zad se puk odrazil do branky – 1:0. Baníkovci šli na konci třetiny po faulech Nováka a Strejčka do tří, ale oslabení odehráli skvěle, když jedinou šanci Vrchlabí měl Kaut, který trefil Habala od betonů.

V úvodu druhé třetiny byla hra ovlivněna několika vyloučeními, ze kterých vyplynula šance Kverky a samostatný únik v oslabení vrchlabského Heřmana, který ale přestřelil branku. V čase 29:19 Sloboda našel od mantinelu Novotného, jehož první střelu Soukup vyrazil před sebe a Novotný už neměl problém zvýšit na 2:0. Ve 33. podruhé v druhém dějství ujel v oslabení Heřman, kterého Habal vychytal. V čase 35:14 se opět měnil stav, protože krásnou přihrávkou našel rozjetého Tomiho Jurčík, a Tomi kličkou do forhendu přidal druhý gól v zápase – 3:0. O 46 vteřin později vletěl do útočného pásma Šmerha a prudkou ranou do pravého růžku navýšil náskok Baníku na 4:0. Vrchlabí se podařilo snížit v čase 37:30, když při přesilovce Urban našel na brankovišti Mrňu a ten dostal puk pohotovou střelou pod víko za Habalova záda – 4:1.

Třetí třetina se spíše z povinnosti dohrávala a větší šance byla k vidění až ve 46. minutě, když při přesilovce dostal křižnou přihrávkou nabito Otakar Šik, jehož střelu do protipohybu dokázal Soukup vykopnout betonem. Vrchlabí netradičně ve 48. minutě zkoušelo při hře 4 na 4 hru bez brankaře, která ke snížení nevedla. Velké šance měli v 53. minutě Kaut a následně i Zeman, ale oba útočníci si vylámali zuby na Habalovi. Poslední šanci měl na své hokejce čtyři minuty před konce Matýs, ale ani on nedokázal puk dostat za záda skvěle chytajícího Habala.

Ohlasy Vojtěchů Šika a Tomiho po utkání:

34. týden (22. 8. - 28. 8.) - ZDE
33. týden (15.8. - 21. 8.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.