Šidlík, Havránek, Trefný, Brož "A", Záruba, Chalupa

Tůma D. "C", Vrdlovec "A", Bláha Š., Tůma M., Milfait, Bláha O., Čermák, Soukup, Ouřada, Bláha M.

Jiří Merta

CHANCE LIGA: Baník smetl Slovan vysoko 8:2

V posledním zápase před reprezentační přestávkou se baníkovci rozloučili s vlastními fanoušky vysokou výhrou na Ústím 8:2 a po osmnácti odehraných zápasech se usadili na 8. místě tabulky.

Ve 3. minutě dvakrát využil zaváhání domácích v rozehrávce David Tůma k zakončení, ale na Habala si nepřišel. Domácí měli první větší šance v 6. minutě po střele Pohla, která Zajíčkovi vypadla, ale ani z následujícího závaru nedokázali dostat puk do branky. V 11. minutě dostal křižnou přihrávkou nabito na levý kruh Petr Šidlík, kterého vychytal Habal ramenem. V 18. minutě se hrálo po vyloučení Šika (krosček) a hostujícího Chalupy (držení) ve čtyřech na obou stranách, čehož Baník dokázal využít. V čase 17:44 se dostal před brankou k volnému puku po střele Strejčka Adama Křemen a poslal domácí do vedení – 1:0. Srovnání měl na konci třetiny na hokejce Soukup, který se zjevil sám před domácím brankařem, který na poslední chvíli dokázal zakročit pravým betonem.

V úvodu druhého dějství v čase 21:04 se ústeckým podařilo vyrovnat z hole Vrdlovce, který využil krásné přihrávky od Havránka a srovnal na 1:1. Vedení domácímu týmu vrátil po zaváhání hostujícího obránce Šidlíka v čase 23:42 Ondřej Jurčík, který dostal puk Zajíčkova záda – 2:1. Další gól přidal v přesilové hře přesnou střelou po horní tyčku v čase 27:45 Vojtěch Tomi – 3:1. V čase 29:11 padl další gól do branky Slovanu. Křemenovo střelu dokázal na brankovišti dorazit do odkryté branky Prošek a zvýšil na 4:1. Druhou přesilovku Baníku využil v čase 30:27 Kružík, který dostal puk do jízdy od Kverky a z pravého kruhu se nemýlil – 5:1. Poslední gól druhé dvacetiminutovky padl po dorážce z brankoviště v čase 37:20 z hokejky Adama Křemena, který přidal svůj druhý gól v zápase – 6:1.

Po vlažném začátku poslední třetiny, se ve 43. minutě snažil překvapit z nulového úhlu Habala Soukup, ale domácí brankař byl pozorný. V čase 44:22 využil krásnou přihrávku od Klejny Otakar Šik, který samostatný únik zakončil bekhendovou kličkou pod horní tyčku – 7:1. Baník poté hrál dlouhou přesilovku po čtyřminutovém trestu pro Davida Tůmu, ve které měl několik dobrých šancí, které ale pokryl Zajíček. Na 8:1 zvýšil v čase 49:08 Jan Pohl, kterého uvolnil mezi kruhy Pořízek, a bylo to už 8:1. Poslední branka zápasu byla k vidění v 57. minutě, když se střela Trefného odrazila od zadního mantinelu před prázdnou branku na hůl Brože, který upravil na konečný 8:2.

Ohlasy po utkání:

Vojtěch Šik: „Jsme rádi, že jsme v posledních dvou zápasech, kdy začala druhá třetina soutěže dokázali bodovat. Na soupeře jsme se připravovali s tím, že jsme věděli, že budou chtít zhustit střední pásmo a hrát na brejky. V první třetině jsme nehráli to, co jsme chtěli, takže jsme o přestávce museli trochu zvýšit hlas. Ve druhé třetině jsme zlepšili pohyb a i když jsme hned ve druhém střídání inkasovali, zbytek třetiny se nám povedl. Do třetí třetiny jsme nastoupili s tím, že se budeme dál snažit hrát aktivní hokej a neinkasovat. To se nám bohužel nepovedlo, protože Ústí vstřelilo gól po nešťastném odražení kotouče o mantinel. Kluci teď budou mít dva dny volno a v úterý se opět sejdeme na ledě, kde se začneme připravovat na zápas v Havířově. "

Adam Křemen: „První třetina sice skončila 1:0, ale nevstoupili jsme do zápasu vůbec dobře. O přestávce nám trenér něco řekl a od té druhé jsme byli úplně jiný tým. Napadali nám tam nějaké branky a došli jsme si před reprezentační pauzou zaslouženě pro vítězství. V pauze si odpočineme, potrénujeme a věřím, že budeme pokračovat v dobrých výkonech"