Šťovíček, Bittner "C", Psota, Krliš, Nedvídek, Střondala, Kusko, Dočekal, Vodný "A", Zabloudil, Michálek, Ferda "A"

Kamil Pokorný

Martin Štba

CHANCE LIGA: V Třebíči ztratil Baník výhru v samém závěru

V šestnáctém kole Chance ligy bojovali hokejisté Baníku na ledě lídra tabulky - Horácké Slavie Třebíč. Proti favoritovi si vedli skvěle a sahali dokonce po výhře, domácí však v posledních sekundách utkání otočili a všechny body tak zůstaly na Moravě.

Jasným favoritem byla domácí Třebíč, která zatím předvádí výborné výkony a od začátku soutěže prohrála jen jediný zápas. A domácí byli také těmi, kdo udeřil jako první. Po vyloučení Jana Pohla poslal svůj tým do vedení v páté minutě Michal Vodný - 1:0. Baník odpověděl stejným způsobem. V sedmé minutě, když seděl na trestné lavici Radim Ferda, prostřelil Jekela střelou z voleje Daniel Kružík, který oslavil první gól v sokolovském dresu - 1:1. První třetina nabídla vyrovnaný hokej. Přestože domácí Baník přestříleli poměrem 11:8, žádnou vážnější šanci si nepřipravili. Ba naopak, v 16. minutě ujel v oslabení Marek Sloboda, který tváří v tvář třebíčskému gólmanovi neuspěl.

Do druhé třetiny vstoupil lépe Baník. Ve 24. minutě se vhazovalo před Cichoněm, ale po rychlém přechodu do útoku jeli Tomi s Jiskrou dva na jednoho. Vojtěch Tomi zvolil střelu, kterou brankář Jekel zvládl vyrazit jen na hůl Víta Jiskry a ten poslal pohotovou dorážkou Baník do vedení - 1:2. Ani jeden z týmů následně nevyužil početní výhodu a nejblíž vstřelené brance byl až ve 34. minutě Jaromír Kverka. Ten však při další přesilovce v rozhodující chvíli podklouzl a nedokázal trefit puk do odkryté branky. V závěru druhé části přečkal Baník oslabení a před třetí třetinou držel jednogólové vedení.

Začátek poslední dvacetiminutovky začal aktivitou Třebíče, která si ale jen těžko hledala cestu ke střele. Když už nějaký puk proletěl k brance, zasáhl pozorný Cichoň. Sokolovský gólman se vyznamenal ve 49. minutě, kdy proti němu jel sám Radim Ferda, ale Oldřich Cichoň výborně zasáhl. V posledních deseti minutách tlak domácích sílil. Sokolovští bojovali výborně, ovšem v čase 56:46 přišlo smolné vyloučení obránce Pohla, které možná rozhodlo celé utkání. Třebíč bušila do vrat sokolovské obrany a nakonec se dočkala vyrovnání. Minutu a dvanáct sekund před koncem Cichoň vyrazil Hunkesovu střelu jen před sebe a pohotový Matěj Psota dorazil puk do branky - 2:2. Domácí hokejisté v euforii přidali ještě jeden gól. Pouhých 21 sekund před koncem si najel do útočného pásma Martin Dočekal, nic nevymýšlel a vyslal nechytatelnou ránu do horního růžku Cichoňovy branky - 3:2. Bylo rozhodnuto, v posledních chvílích utkání se baníkovci ještě snažili založit útočnou akci, ale vyrovnat už se jim nepodařilo. Po nepovedeném závěru utkání tak Třebíč zapsala další tři body do tabulky, Baník odjíždí s prázdnou.