SK Horácká Slavia Třebíč
Vstřelené branky + asistence
  • 04:39 Vodný (Nedvídek, Střondala) - PH
  • 06:20 Kružík (Novák, Rohan T.) - PH
  • 23:31 Jiskra (Tomi, Novák)
  • 58:48 Psota (Hunkes, Doudera)
  • 59:39 Dočekal (Poizl, Tureček)
Ostatní zápasy kola
Jihlava - Šumperk 6:5 SN
Vsetín - Kolín 7:1
Poruba - Benátky 3:1
Přerov - Frýdek-Místek 5:2
Vrchlabí - Havířov 2:0
Litoměřice - Ústí nad Labem 4:3
Slavia Praha - Prostějov 4:1
Soupiska SK Horácká Slavia Třebíč

Brankáři:

Jekel (Mičán)

Obránci:

Doudera, Hunkes, Forman, Furch, Poizl, Tureček, Mlčák

Útočníci:

Šťovíček, Bittner "C", Psota, Krliš, Nedvídek, Střondala, Kusko, Dočekal, Vodný "A", Zabloudil, Michálek, Ferda "A"

Trenér:

Kamil Pokorný
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Štba

CHANCE LIGA: V Třebíči ztratil Baník výhru v samém závěru

V šestnáctém kole Chance ligy bojovali hokejisté Baníku na ledě lídra tabulky - Horácké Slavie Třebíč. Proti favoritovi si vedli skvěle a sahali dokonce po výhře, domácí však v posledních sekundách utkání otočili a všechny body tak zůstaly na Moravě.

Jasným favoritem byla domácí Třebíč, která zatím předvádí výborné výkony a od začátku soutěže prohrála jen jediný zápas. A domácí byli také těmi, kdo udeřil jako první. Po vyloučení Jana Pohla poslal svůj tým do vedení v páté minutě Michal Vodný - 1:0. Baník odpověděl stejným způsobem. V sedmé minutě, když seděl na trestné lavici Radim Ferda, prostřelil Jekela střelou z voleje Daniel Kružík, který oslavil první gól v sokolovském dresu - 1:1. První třetina nabídla vyrovnaný hokej. Přestože domácí Baník přestříleli poměrem 11:8, žádnou vážnější šanci si nepřipravili. Ba naopak, v 16. minutě ujel v oslabení Marek Sloboda, který tváří v tvář třebíčskému gólmanovi neuspěl.

Do druhé třetiny vstoupil lépe Baník. Ve 24. minutě se vhazovalo před Cichoněm, ale po rychlém přechodu do útoku jeli Tomi s Jiskrou dva na jednoho. Vojtěch Tomi zvolil střelu, kterou brankář Jekel zvládl vyrazit jen na hůl Víta Jiskry a ten poslal pohotovou dorážkou Baník do vedení - 1:2. Ani jeden z týmů následně nevyužil početní výhodu a nejblíž vstřelené brance byl až ve 34. minutě Jaromír Kverka. Ten však při další přesilovce v rozhodující chvíli podklouzl a nedokázal trefit puk do odkryté branky. V závěru druhé části přečkal Baník oslabení a před třetí třetinou držel jednogólové vedení.

Začátek poslední dvacetiminutovky začal aktivitou Třebíče, která si ale jen těžko hledala cestu ke střele. Když už nějaký puk proletěl k brance, zasáhl pozorný Cichoň. Sokolovský gólman se vyznamenal ve 49. minutě, kdy proti němu jel sám Radim Ferda, ale Oldřich Cichoň výborně zasáhl. V posledních deseti minutách tlak domácích sílil. Sokolovští bojovali výborně, ovšem v čase 56:46 přišlo smolné vyloučení obránce Pohla, které možná rozhodlo celé utkání. Třebíč bušila do vrat sokolovské obrany a nakonec se dočkala vyrovnání. Minutu a dvanáct sekund před koncem Cichoň vyrazil Hunkesovu střelu jen před sebe a pohotový Matěj Psota dorazil puk do branky - 2:2. Domácí hokejisté v euforii přidali ještě jeden gól. Pouhých 21 sekund před koncem si najel do útočného pásma Martin Dočekal, nic nevymýšlel a vyslal nechytatelnou ránu do horního růžku Cichoňovy branky - 3:2. Bylo rozhodnuto, v posledních chvílích utkání se baníkovci ještě snažili založit útočnou akci, ale vyrovnat už se jim nepodařilo. Po nepovedeném závěru utkání tak Třebíč zapsala další tři body do tabulky, Baník odjíždí s prázdnou.

34. týden (22. 8. - 28. 8.) - ZDE
33. týden (15.8. - 21. 8.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.