SK Horácká Slavia Třebíč
Vstřelené branky + asistence
  • 04:39 Vodný (Nedvídek, Střondala) - PH
  • 06:20 Kružík (Novák, Rohan T.) - PH
  • 23:31 Jiskra (Tomi, Novák)
  • 58:48 Psota (Hunkes, Doudera)
  • 59:39 Dočekal (Poizl, Tureček)
Ostatní zápasy kola
Jihlava - Šumperk 6:5 SN
Vsetín - Kolín 7:1
Poruba - Benátky 3:1
Přerov - Frýdek-Místek 5:2
Vrchlabí - Havířov 2:0
Litoměřice - Ústí nad Labem 4:3
Slavia Praha - Prostějov 4:1
Soupiska SK Horácká Slavia Třebíč

Brankáři:

Jekel (Mičán)

Obránci:

Doudera, Hunkes, Forman, Furch, Poizl, Tureček, Mlčák

Útočníci:

Šťovíček, Bittner "C", Psota, Krliš, Nedvídek, Střondala, Kusko, Dočekal, Vodný "A", Zabloudil, Michálek, Ferda "A"

Trenér:

Kamil Pokorný
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Štba

CHANCE LIGA: V Třebíči ztratil Baník výhru v samém závěru

V šestnáctém kole Chance ligy bojovali hokejisté Baníku na ledě lídra tabulky - Horácké Slavie Třebíč. Proti favoritovi si vedli skvěle a sahali dokonce po výhře, domácí však v posledních sekundách utkání otočili a všechny body tak zůstaly na Moravě.

Jasným favoritem byla domácí Třebíč, která zatím předvádí výborné výkony a od začátku soutěže prohrála jen jediný zápas. A domácí byli také těmi, kdo udeřil jako první. Po vyloučení Jana Pohla poslal svůj tým do vedení v páté minutě Michal Vodný - 1:0. Baník odpověděl stejným způsobem. V sedmé minutě, když seděl na trestné lavici Radim Ferda, prostřelil Jekela střelou z voleje Daniel Kružík, který oslavil první gól v sokolovském dresu - 1:1. První třetina nabídla vyrovnaný hokej. Přestože domácí Baník přestříleli poměrem 11:8, žádnou vážnější šanci si nepřipravili. Ba naopak, v 16. minutě ujel v oslabení Marek Sloboda, který tváří v tvář třebíčskému gólmanovi neuspěl.

Do druhé třetiny vstoupil lépe Baník. Ve 24. minutě se vhazovalo před Cichoněm, ale po rychlém přechodu do útoku jeli Tomi s Jiskrou dva na jednoho. Vojtěch Tomi zvolil střelu, kterou brankář Jekel zvládl vyrazit jen na hůl Víta Jiskry a ten poslal pohotovou dorážkou Baník do vedení - 1:2. Ani jeden z týmů následně nevyužil početní výhodu a nejblíž vstřelené brance byl až ve 34. minutě Jaromír Kverka. Ten však při další přesilovce v rozhodující chvíli podklouzl a nedokázal trefit puk do odkryté branky. V závěru druhé části přečkal Baník oslabení a před třetí třetinou držel jednogólové vedení.

Začátek poslední dvacetiminutovky začal aktivitou Třebíče, která si ale jen těžko hledala cestu ke střele. Když už nějaký puk proletěl k brance, zasáhl pozorný Cichoň. Sokolovský gólman se vyznamenal ve 49. minutě, kdy proti němu jel sám Radim Ferda, ale Oldřich Cichoň výborně zasáhl. V posledních deseti minutách tlak domácích sílil. Sokolovští bojovali výborně, ovšem v čase 56:46 přišlo smolné vyloučení obránce Pohla, které možná rozhodlo celé utkání. Třebíč bušila do vrat sokolovské obrany a nakonec se dočkala vyrovnání. Minutu a dvanáct sekund před koncem Cichoň vyrazil Hunkesovu střelu jen před sebe a pohotový Matěj Psota dorazil puk do branky - 2:2. Domácí hokejisté v euforii přidali ještě jeden gól. Pouhých 21 sekund před koncem si najel do útočného pásma Martin Dočekal, nic nevymýšlel a vyslal nechytatelnou ránu do horního růžku Cichoňovy branky - 3:2. Bylo rozhodnuto, v posledních chvílích utkání se baníkovci ještě snažili založit útočnou akci, ale vyrovnat už se jim nepodařilo. Po nepovedeném závěru utkání tak Třebíč zapsala další tři body do tabulky, Baník odjíždí s prázdnou.

Dvouměsíční výměna útočníků mezi Baníkem a pražskou Slavií končí. Do hlavního města se vrací Daniel Kružík, který si v Sokolově připsal ve 13 zápasech čtyři branky a stejný počet asistencí. Tomáš Vracovský končí své působení ve Slavii s dvěma asistencemi a pouhými sedmi zápasy, protože během hostování bojoval se zdravotními potížemi. Danielovi děkujeme za dobrou práci, kterou v Sokolově odvedl!
Utkání 43. kola Chance ligy, ve kterém HC Baník Sokolov přivítá tým HC Dukla Jihlava, se bude hrát již ve středu 5.1.2022 od 18:00.
Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.