LHK Jestřábi Prostějov
Góly v přesilovce: 1:1
Střely: 30:28, počet diváků: 720
Vstřelené branky + asistence
  • 07:10 Jiskra (Tomi, Jurčík)
  • 15:53 Zajíc (Jiránek, Jáchym T.)
  • 20:35 Novák (Švec, Klimíček) - PH
  • 23:25 Jiránek (Jáchym T., Husák)
  • 26:47 Jurčík (Tomi, Jiskra)
  • 31:45 Jiskra (Pořízek, Tomi) - PH
  • 63:03 Pohl (Pořízek, Sloboda)
Ostatní zápasy kola
Kadaň - Vsetín 1:6
Šumperk - Poruba 6:5 PP
Kolín - Přerov 0:7
Benátky - Vrchlabí 2:3 PP
Frýdek-Místek - Litoměřice 4:3
Havířov - Slavia Praha 2:4
Ústí nad Labem - Třebíč 4:3
Soupiska LHK Jestřábi Prostějov

Brankáři:

Bláha (Altrichter)

Obránci:

Husák, Klimíček, Babka, Vala, Zajíc, Jáchym M.

Útočníci:

Jiránek "A", Jáchym T., Rudovský, Novák "C", Kloz "A", Beránek, Štefka, Švec, Dubský, Koblížek, Jelínek, Podlaha

Trenér:

Aleš Totter
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Štrba

CHANCE LIGA: Baník veze z Prostějova dva body za výhru v prodloužení

Baníkovci dokázali stáhnout dvougólový náskok Prostějova a poslat zápas do prodloužení, ve kterém se prosadil přesnou střelou obránce Jan Pohl, který rozhodl o tom, že si Baník připíše dva body do tabulky Chance ligy.

Hned po dvaceti osmi vteřinách hry byl vyloučený Jan Novák za hákování a nabídl domácímu týmu početní výhodu, kterou baníkovci skvěle ubránili a nepustili Jestřáby do žádné větší šance. Do té se naopak dostal ve 3. minutě Filip Kuťák, který vyslal nebezpečnou střelu z levého kruhu, ale Bláha si s ní dokázal poradit. Poprvé se měnilo skóre v čase 7:12 po chybě domácího brankaře, který se snažil pomoci obráncům s rozehrávkou, ale našel jen hokejku Tomiho, který poslal puk na Jiskru a ten poslal Baník do vedení – 0:1. Ve 12. minutě střílel z bezprostřední blízkosti Babka, ale obětavým zákrokem se prezentoval Jurčík, od něhož se puk odrazil mimo branku. Jestřábům se podařilo vyrovnat v čase 15:53, když nejprve střílel z prostoru mezi kruhy Jiránek, toho Beran ještě vychytal, ale puk se odrazil na hůl Zajíce, který už dostal puk do branky – 1:1.

Prostějov si přenesl do začátku druhého dějství početní výhodu, kterou za 35 vteřin dokázal využít po skrumáži před brankovištěm Berana Martin Novák - 2:1. V čase 23:25 dokázali domácí odskočit na rozdíl dvou branek, protože se pohotovou střelou z mezikruží prosadil Tomáš Jiránek - 3:1. Baníkovci poté přežili další oslabení a snížení přišlo ve 27. minutě, kdy Tomi nahazoval puk směrem na branku a Ondřej Jurčík ho dokázal tečovat mimo dosah Bláhy - 3:2. Ve 31. minutě byl vyloučený Vala za podrážení a v přesilové hře přidal svůj druhý gól v zápase Jiskra, který dokázal dorazit puk po střele Pořízka - 3:3. Po srovnání stavu se hrál hokej spíše ve středím pásmu a nebylo k vidění moc šancí. Ke konci druhého dějství ještě nabídl svým faulem domácím přesilovku Kverka, ale Baník ji dokázal ubránit a dvou třetinách se šlo do šaten za nerozhodného stavu 3:3.

Ve 43. minutě se dostal do dobrého zakončení bekhendem Tomi, ale jeho pokus skončil jen na boční síti Bláhovi branky. Ve 48. minutě se Jestřábi dostali k nebezpečné střele z pozice mezi kruhy, ale Beran předvedl skvělý zákrok. V 52. minutě mohl strhnout vedení na domácí stranu Beránek, který se řítil sám na Berana, ale ten předvedl svou rychlou lapačku.  V 54. minutě to byli opět domácí, kteří mohli skórovat, ale Beran se roztáhl na brankové čáře a přikryl puk. V posledních vteřinách měl ještě obrovskou šanci na rozhodnutí Beránek, ale Adam Beran potvrdil svůj skvělý výkon dalším důležitým zákrokem, kterým poslal zápas do prodloužení.

V tom bylo k vidění několik šancí na obou stranách, ale rozhodnutí přišlo až v čase 63:04, když přečíslení dva na jednoho vyřešil přesnou střelou z levého kruhu na přední tyčku Jan Pohl - 3:4.

Ohlasy po utkání:

Martin Štrba: „Velké díky celému týmu. V takovém složení a při průběhu, kdy jsme prohrávali o dvě branky to kluci nevzdali. Povedlo se nám vyrovnat a pak rozhodnout v prodloužení. Zaslouží velký respekt a pochvalu."

Vít Jiskra: „Jsme moc rádi, že se nám v dnešním zápase podařilo zvítězit a odvézt si domů dva cenné body. Zvládli jsme ve druhé třetině zabrat a za nepříznivého stavu 3:1 srovnat na 3:3. Ve třetí třetině jsme podali skvělý týmový výkon, v prodloužení jsme na něj navázali a dokonali obrat. Teď už se těšíme na další domácí utkání a doufáme, že nás přijde podpořit co nejvíc fanoušků."

Dvouměsíční výměna útočníků mezi Baníkem a pražskou Slavií končí. Do hlavního města se vrací Daniel Kružík, který si v Sokolově připsal ve 13 zápasech čtyři branky a stejný počet asistencí. Tomáš Vracovský končí své působení ve Slavii s dvěma asistencemi a pouhými sedmi zápasy, protože během hostování bojoval se zdravotními potížemi. Danielovi děkujeme za dobrou práci, kterou v Sokolově odvedl!
Utkání 43. kola Chance ligy, ve kterém HC Baník Sokolov přivítá tým HC Dukla Jihlava, se bude hrát již ve středu 5.1.2022 od 18:00.
Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.