Jiránek "A", Jáchym T., Rudovský, Novák "C", Kloz "A", Beránek, Štefka, Švec, Dubský, Koblížek, Jelínek, Podlaha

Aleš Totter

Martin Štrba

CHANCE LIGA: Baník veze z Prostějova dva body za výhru v prodloužení

Baníkovci dokázali stáhnout dvougólový náskok Prostějova a poslat zápas do prodloužení, ve kterém se prosadil přesnou střelou obránce Jan Pohl, který rozhodl o tom, že si Baník připíše dva body do tabulky Chance ligy.

Hned po dvaceti osmi vteřinách hry byl vyloučený Jan Novák za hákování a nabídl domácímu týmu početní výhodu, kterou baníkovci skvěle ubránili a nepustili Jestřáby do žádné větší šance. Do té se naopak dostal ve 3. minutě Filip Kuťák, který vyslal nebezpečnou střelu z levého kruhu, ale Bláha si s ní dokázal poradit. Poprvé se měnilo skóre v čase 7:12 po chybě domácího brankaře, který se snažil pomoci obráncům s rozehrávkou, ale našel jen hokejku Tomiho, který poslal puk na Jiskru a ten poslal Baník do vedení – 0:1. Ve 12. minutě střílel z bezprostřední blízkosti Babka, ale obětavým zákrokem se prezentoval Jurčík, od něhož se puk odrazil mimo branku. Jestřábům se podařilo vyrovnat v čase 15:53, když nejprve střílel z prostoru mezi kruhy Jiránek, toho Beran ještě vychytal, ale puk se odrazil na hůl Zajíce, který už dostal puk do branky – 1:1.

Prostějov si přenesl do začátku druhého dějství početní výhodu, kterou za 35 vteřin dokázal využít po skrumáži před brankovištěm Berana Martin Novák - 2:1. V čase 23:25 dokázali domácí odskočit na rozdíl dvou branek, protože se pohotovou střelou z mezikruží prosadil Tomáš Jiránek - 3:1. Baníkovci poté přežili další oslabení a snížení přišlo ve 27. minutě, kdy Tomi nahazoval puk směrem na branku a Ondřej Jurčík ho dokázal tečovat mimo dosah Bláhy - 3:2. Ve 31. minutě byl vyloučený Vala za podrážení a v přesilové hře přidal svůj druhý gól v zápase Jiskra, který dokázal dorazit puk po střele Pořízka - 3:3. Po srovnání stavu se hrál hokej spíše ve středím pásmu a nebylo k vidění moc šancí. Ke konci druhého dějství ještě nabídl svým faulem domácím přesilovku Kverka, ale Baník ji dokázal ubránit a dvou třetinách se šlo do šaten za nerozhodného stavu 3:3.

Ve 43. minutě se dostal do dobrého zakončení bekhendem Tomi, ale jeho pokus skončil jen na boční síti Bláhovi branky. Ve 48. minutě se Jestřábi dostali k nebezpečné střele z pozice mezi kruhy, ale Beran předvedl skvělý zákrok. V 52. minutě mohl strhnout vedení na domácí stranu Beránek, který se řítil sám na Berana, ale ten předvedl svou rychlou lapačku.  V 54. minutě to byli opět domácí, kteří mohli skórovat, ale Beran se roztáhl na brankové čáře a přikryl puk. V posledních vteřinách měl ještě obrovskou šanci na rozhodnutí Beránek, ale Adam Beran potvrdil svůj skvělý výkon dalším důležitým zákrokem, kterým poslal zápas do prodloužení.

V tom bylo k vidění několik šancí na obou stranách, ale rozhodnutí přišlo až v čase 63:04, když přečíslení dva na jednoho vyřešil přesnou střelou z levého kruhu na přední tyčku Jan Pohl - 3:4.

Ohlasy po utkání:

Martin Štrba: „Velké díky celému týmu. V takovém složení a při průběhu, kdy jsme prohrávali o dvě branky to kluci nevzdali. Povedlo se nám vyrovnat a pak rozhodnout v prodloužení. Zaslouží velký respekt a pochvalu."

Vít Jiskra: „Jsme moc rádi, že se nám v dnešním zápase podařilo zvítězit a odvézt si domů dva cenné body. Zvládli jsme ve druhé třetině zabrat a za nepříznivého stavu 3:1 srovnat na 3:3. Ve třetí třetině jsme podali skvělý týmový výkon, v prodloužení jsme na něj navázali a dokonali obrat. Teď už se těšíme na další domácí utkání a doufáme, že nás přijde podpořit co nejvíc fanoušků."