LHK Jestřábi Prostějov
Góly v přesilovce: 1:1
Střely: 30:28, počet diváků: 720
Vstřelené branky + asistence
  • 07:10 Jiskra (Tomi, Jurčík)
  • 15:53 Zajíc (Jiránek, Jáchym T.)
  • 20:35 Novák (Švec, Klimíček) - PH
  • 23:25 Jiránek (Jáchym T., Husák)
  • 26:47 Jurčík (Tomi, Jiskra)
  • 31:45 Jiskra (Pořízek, Tomi) - PH
  • 63:03 Pohl (Pořízek, Sloboda)
Ostatní zápasy kola
Kadaň - Vsetín 1:6
Šumperk - Poruba 6:5 PP
Kolín - Přerov 0:7
Benátky - Vrchlabí 2:3 PP
Frýdek-Místek - Litoměřice 4:3
Havířov - Slavia Praha 2:4
Ústí nad Labem - Třebíč 4:3
Soupiska LHK Jestřábi Prostějov

Brankáři:

Bláha (Altrichter)

Obránci:

Husák, Klimíček, Babka, Vala, Zajíc, Jáchym M.

Útočníci:

Jiránek "A", Jáchym T., Rudovský, Novák "C", Kloz "A", Beránek, Štefka, Švec, Dubský, Koblížek, Jelínek, Podlaha

Trenér:

Aleš Totter
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Štrba

CHANCE LIGA: Baník veze z Prostějova dva body za výhru v prodloužení

Baníkovci dokázali stáhnout dvougólový náskok Prostějova a poslat zápas do prodloužení, ve kterém se prosadil přesnou střelou obránce Jan Pohl, který rozhodl o tom, že si Baník připíše dva body do tabulky Chance ligy.

Hned po dvaceti osmi vteřinách hry byl vyloučený Jan Novák za hákování a nabídl domácímu týmu početní výhodu, kterou baníkovci skvěle ubránili a nepustili Jestřáby do žádné větší šance. Do té se naopak dostal ve 3. minutě Filip Kuťák, který vyslal nebezpečnou střelu z levého kruhu, ale Bláha si s ní dokázal poradit. Poprvé se měnilo skóre v čase 7:12 po chybě domácího brankaře, který se snažil pomoci obráncům s rozehrávkou, ale našel jen hokejku Tomiho, který poslal puk na Jiskru a ten poslal Baník do vedení – 0:1. Ve 12. minutě střílel z bezprostřední blízkosti Babka, ale obětavým zákrokem se prezentoval Jurčík, od něhož se puk odrazil mimo branku. Jestřábům se podařilo vyrovnat v čase 15:53, když nejprve střílel z prostoru mezi kruhy Jiránek, toho Beran ještě vychytal, ale puk se odrazil na hůl Zajíce, který už dostal puk do branky – 1:1.

Prostějov si přenesl do začátku druhého dějství početní výhodu, kterou za 35 vteřin dokázal využít po skrumáži před brankovištěm Berana Martin Novák - 2:1. V čase 23:25 dokázali domácí odskočit na rozdíl dvou branek, protože se pohotovou střelou z mezikruží prosadil Tomáš Jiránek - 3:1. Baníkovci poté přežili další oslabení a snížení přišlo ve 27. minutě, kdy Tomi nahazoval puk směrem na branku a Ondřej Jurčík ho dokázal tečovat mimo dosah Bláhy - 3:2. Ve 31. minutě byl vyloučený Vala za podrážení a v přesilové hře přidal svůj druhý gól v zápase Jiskra, který dokázal dorazit puk po střele Pořízka - 3:3. Po srovnání stavu se hrál hokej spíše ve středím pásmu a nebylo k vidění moc šancí. Ke konci druhého dějství ještě nabídl svým faulem domácím přesilovku Kverka, ale Baník ji dokázal ubránit a dvou třetinách se šlo do šaten za nerozhodného stavu 3:3.

Ve 43. minutě se dostal do dobrého zakončení bekhendem Tomi, ale jeho pokus skončil jen na boční síti Bláhovi branky. Ve 48. minutě se Jestřábi dostali k nebezpečné střele z pozice mezi kruhy, ale Beran předvedl skvělý zákrok. V 52. minutě mohl strhnout vedení na domácí stranu Beránek, který se řítil sám na Berana, ale ten předvedl svou rychlou lapačku.  V 54. minutě to byli opět domácí, kteří mohli skórovat, ale Beran se roztáhl na brankové čáře a přikryl puk. V posledních vteřinách měl ještě obrovskou šanci na rozhodnutí Beránek, ale Adam Beran potvrdil svůj skvělý výkon dalším důležitým zákrokem, kterým poslal zápas do prodloužení.

V tom bylo k vidění několik šancí na obou stranách, ale rozhodnutí přišlo až v čase 63:04, když přečíslení dva na jednoho vyřešil přesnou střelou z levého kruhu na přední tyčku Jan Pohl - 3:4.

Ohlasy po utkání:

Martin Štrba: „Velké díky celému týmu. V takovém složení a při průběhu, kdy jsme prohrávali o dvě branky to kluci nevzdali. Povedlo se nám vyrovnat a pak rozhodnout v prodloužení. Zaslouží velký respekt a pochvalu."

Vít Jiskra: „Jsme moc rádi, že se nám v dnešním zápase podařilo zvítězit a odvézt si domů dva cenné body. Zvládli jsme ve druhé třetině zabrat a za nepříznivého stavu 3:1 srovnat na 3:3. Ve třetí třetině jsme podali skvělý týmový výkon, v prodloužení jsme na něj navázali a dokonali obrat. Teď už se těšíme na další domácí utkání a doufáme, že nás přijde podpořit co nejvíc fanoušků."

34. týden (22. 8. - 28. 8.) - ZDE
33. týden (15.8. - 21. 8.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.