AZ Heimstaden Havířov
Vyloučení - 2 min.: 3:4
Střely: 39:22, počet diváků: 689
Vstřelené branky + asistence
  • 03:06 Křemen (Jurčík, Novák)
  • 34:57 Hudeček (Pastor, Fučík)
  • 44:29 Kverka (Strejček)
  • 55:53 Kverka (Kuťák, Kružík)
Ostatní zápasy kola
Jihlava - Poruba 4:2
Kadaň - Přerov 0:5 KK
Šumperk - Vrchlabí 5:1
Kolín - Litoměřice 6:1
Benátky - Slavia Praha 3:1
Frýdek-Místek - Třebíč 2:3 SN
Ústí nad Labem - Prostějov 2:5
Soupiska AZ Heimstaden Havířov

Brankáři:

Fučík (Štipčák)

Obránci:

Chroboček, Valenta, Hlaváč, Pastor, Lytvynov, Kadeřávek, Kočí

Útočníci:

Bednář, Pechanec, Bambula, Doktor, Hudeček "A", Dostálek, Kratochvíl, Maruna "C", Kunc, Hrubec, Mrva, Severa

Trenér:

Aleš Flašar
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Štrba

CHANCE LIGA: Kverka vystřelil Baníku tři body

V dlouho vyrovnaném utkání zaúřadoval v poslední třetině Jaromír Kverka, který dvěma góly nasměroval Baník k vítězství. Po reprezentační pauze si tak sokolovští hokejisté připisují důležité tři body do tabulky Chance ligy.

Po vlažném úvodu zápasu se na první střelu čekalo až do 4. minuty a hned byla gólová. Adam Křemen ne příliš povedenou střelou v čase 3:06 překvapil Fučíka a poslal Baník do vedení 0:1. V 5. minutě předvedl obrovskou hrubku v rozehrávce Klikorka, ale Oldřich Cichoň ve svém prvním ostřejším zákroku vychytal Kratochvíla. V 8. minutě řešil dvě ošemetné znovu Cichoň, který nejprve zakročil proti střele Bednáře přes obránce a poté si poradil i s následnou dorážkou. V polovině první třetiny byl vyloučený Adam Rulík, ale baníkovci odehráli oslabení velice dobře a AZ k ničemu nepustili. Baník se do dalšího vážnějšího ohrožení branky dostal až ve 14. minutě, kdy Tomi našel Klejnu, ten zkusil vystřelit na zadní tyčku, ale Fučík si s jeho pokusem věděl rady. V 18. minutě byl Hudeček blízko k vyrovnání, když tečoval puk do proti pohybu Cichoně, který předvedl další parádní zákrok.

Na začátku druhé třetiny se rozehrávkou mimo vymezený prostor provinil proti pravidlům Oldřich Cichoň, který tak nabídl domácím druhou přesilovku. Ta se jim stejně jako první moc nepovedla a navíc AZ dostal trest pro příliš mnoho hráčů na ledě a nabídl zkrácenou přesilovku baníkovcům. V té si sokolovští vytvořili dobrý tlak, ale žádná větší šance k vidění nebyla. Havířov se stejným prohřeškem provil znovu ve 28. minutě v následné přesilovce Baníku byl nejblíž ke vstřelení gólu Novotný, kterého Fučík dokázal vychytat. V čase 34:57 zapomněla obrana Baníku na Hudečka, ten jel sám na Cichoně a krásnou bekhendovou kličkou srovnal na 1:1. V dobré příležitosti se ocitl v 38. minutě při přesilovce Pohl, který prudce pálil z pozice mezi kruhy, ale našel jen připravenou Fučíkovu lapačku.

Ve 43. minutě se snažil prosadit domácí útočník Doktor, jenž vyslal na Cichoně dvě střely, které mladý golman dokázal zneškodnit. V čase 44:29 vyslal prudké nahození směrem na branku Jan Strejček a Jaromír Kverka dokázal tečovat puk mimo dosah domácího brankaře a vrátil svému týmu vedení – 1:2. V 50. minutě mohl přidat klid na baníkovské hokejky Kuťák, ale recept na Fučíka nenašel. Třetí třetina měla jasného hrdinu, protože v čas 55:53 přidal svůj druhý gól přesnou střelou na bližší tyč Kverka a Baník už vedl o dva góly – 1:3. Domácí to zkusili bez brankaře dvě a půl minuty před koncem a nejblíže ke vstřelení gólu byl Bednář, který ale z úhlu netrefil na půl odkrytou branku a baníkovci si tak z havířovského ledu odvezli plný bodový zisk.

34. týden (22. 8. - 28. 8.) - ZDE
33. týden (15.8. - 21. 8.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.